logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
محمدحسین شفیعی‌ها :
هوشمندی و تیزبینی خانواده شهید سلیمانی باعث خنثی شدن این شیطنت شد. بیانیه دختر شهید سلیمانی خیال همه را راحت کرد و پاسخی بود به نگاه معیوب و بیماری که به‌نوعی می‌خواست از فضای سالگرد شهادت شهید قاسم سلیمانی سوء استفاده کند
محمدحسین شفیعیها عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در باره لایحه بودجه 1400 و بودجه مراکز فرهنگی به خبرنگار هفته نامه شما گفت: بودجههایی که برای مراکز فرهنگی مصوب میشوند باید تعریف مشخص و روشنی داشته باشند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان قزوین یکی از مشکلات بودجه کشور را ساختار آن دانست و اظهار کرد: مقام معظم رهبری چند سالی هست که در باره ساختار بودجه هشدار داده و بر اصلاح آن تأکید کرده و به دولت و مسئولان در این خصوص توصیه فرمودهاند.

دبیر حزب در استان قزوین تصریح کرد: وقتی اساس و زیربنای بودجه مبهم و غیر شفاف باشد طبیعتاً هزینههایی که در بخشهای مختلف از جمله فرهنگی میشود مشخص و قابل احصاء نیست.

شفیعیها در خصوص اشکالات لایحه بودجه 1400 خاطرنشان کرد: در این لایحه دولت ساختار بودجه را درست نکرده است و همچنان شرکتهای دولتی بخش اعظم بودجه کشور را در اختیار دارند و آنها به هیچ جا پاسخگو نیستند. در عین حال دولت افزایش غیر منطقی و غیر واقعی تولید نفت را در نظر گرفته است، در حالی که در تحریم هستیم و وضعیت ما در سال آینده مشخص نیست. قیمت 11 هزار و 500 تومانی دلار هم از دیگر اشکالات لایحه بودجه است. هیچیک از اینها بر مبنای منطق اقتصادی نیست و با واقعیات و شرایطی که در آن هستیم نمیخواند.

وی مطرح کرد: به علت نابسامانی کلی بودجه پرداختن به بودجه مراکز فرهنگی راهگشا نیست. مجلس اول باید تکلیف کلیات بودجه را روشن کند. به نظر میرسد کلیات بودجه رأی نمیآورد و دولت موظف میشود لایحه واقعیتری را ارائه کند.

این عضو شورای مرکزی حزب مطرح کرد: دستگاههای فرهنگی باید بیشتر از سایر دستگاهها حساسیت بیشتری برای نحوه هزینهکردها و شفافیت در هزینه کردن بودجههایشان داشته باشند، زیرا برخی به دنبال این هستند از هزینهکرد نهادهای فرهنگی بهانهای درست کنند که پولهای کشور کجا میرود و مملکت پول ندارد و بودجهها را صرف مراکز غیر ضروری میکنند.

شفیعیها به ضرورت حذف برنامهها، پروژهها و فعالیتهای فرهنگی که در جامعه اثربخش نیستند و بازدهی ندارند و صرفاً بودجه را صرف میکنند و تزئینی و دهان پر کن هستند، اشاره و خاطرنشان کرد: ما از لحاظ فرهنگی بهشدت آسیب دیدهایم.

وی در خصوص نپذیرفتن بودجه دولتی توسط دختر شهید سلیمانی برای بنیاد حاج قاسم سلیمانی گفت: به نظر من در انتشار این قضیه از سوی سازمان برنامه و بودجه شیطنتی صورت گرفت و البته این سازمان بعد توضیحی داد. با توجه به اینکه در آستانه شهادت شهید سردار سلیمانی هستیم دولت با این اقدام قصد داشت نشان دهد ما به شهید سلیمانی توجه میکنیم و چنین رقمی را برای بنیاد حاج قاسم سلیمانی اختصاص دادیم.

دبیر حزب مؤتلفه در استان قزوین افزود: اگر هم چنین بود جه ای اختصاص داده شده است لزومی به انتشار آن نبود. انتشار این مطلب برای رضای خدا و کرامت بخشیدن به بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی نبود و در مجموع حرکتی پسندیده و اخلاقی نبود.

وی اشاره کرد: هوشمندی و تیزبینی خانواده شهید سلیمانی باعث خنثی شدن این شیطنت شد. بیانیه دختر شهید سلیمانی خیال همه را راحت کرد و پاسخی بود به نگاه معیوب و بیماری که بهنوعی میخواست از فضای سالگرد شهادت شهید قاسم سلیمانی سوء استفاده کند.

شفیعیها در پایان تصریح کرد: شهید سلیمانی یک فرهنگ است و از صفر تا صد زندگی، سیره، رفتار و شهادتش فرهنگ ناب منطبق بر انقلاب اسلامی است و الحمدلله در یک سالی که گذشت اثرات عمیق فرهنگی آن را در جامعه مشاهده میکنیم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: