به‌روز شده در: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۴۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس مطرح کرد:
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: ما باید وابستگی به نفت را در بودجه کم کنیم و درآمدهای پایداری در این بودجه لحاظ شود تا با کسری مواجه نشویم یکی از این درآمدها مالیات است، مالیات متأسفانه از اقشار ضعیف‌تر مثل کارمندان و یا از اقشاری که سرمایه آن‌ها کلان نیست أخذ می‌شود، اگر این موضوع قانونمند شود و مورد پیگیری قرار گیرد مشکل کسری حل خواهد شد.
بودجه 1400، یکی از پر حاشیهترین بودجههای دولت امید در سال پایانی خدمت خود است، قدرت الله حمزه شلمزاری نماینده مردم فارسان و اردل در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مسئله که لایحه بودجه بهطور کامل مورد تفحص قرار نگرفته تصریح کرد: این لایحه هنوز بهصورت جزئی بررسی نشده است و جا دارد به شکل تخصصی بررسی شود ولی مجلس مصمم است بودجه پایداری باشد و کسری بودجه اندک شود؛ زیرا یکی از مشکلاتی که در بحث اجرا دست و پای دولتمردان را میبندد همین کسری بودجه است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس افزود: ما باید وابستگی به نفت را در بودجه کم کنیم و درآمدهای پایداری در این بودجه لحاظ شود تا با کسری مواجه نشویم یکی از این درآمدها مالیات است، مالیات متأسفانه از اقشار ضعیفتر مثل کارمندان و یا از اقشاری که سرمایه آنها کلان نیست أخذ میشود، اگر این موضوع قانونمند شود و مورد پیگیری قرار گیرد مشکل کسری حل خواهد شد.

حمزه شلمزاری در پایان با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود که ناشی از وجود نقدینگی و بیتدبیری در حوزه اقتصادی در سالهای گذشته بوده خاطرنشان کرد: اگر ما به سمت هدایت نقدینگی به سمت تولید و اشتغال و استفاده کمتر از اوراق بهادار و نفتی که متأسفانه دست خودمان نیست برویم و جهش تولیدی که مدنظر مقام معظم رهبری است با همت دولت و سایر قوا محقق شود و پیگیر آن شویم هم وضع خانوادهها بهتر خواهد شد و هم درآمدهای دولت بالا میرود.

حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی : توسعه علمی بخش کشاورزی یک ضرورت محسوب میشود

ایرنا : باتوجه به تحریمهای ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران توسعه علمی بخش کشاورزی یک ضرورت محسوب میشود.در شرایطی که کشور در معرض تحریمهای ظالمانه قرار دارد توسعه بخش کشاورزی میتواند به توسعه اقتصاد کشور و معیشت مردم کمک کند.بدون شک برای رسیدن به جهش تولید باید موضوع کشاورزی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر موسوی لارگانی: معیشت مردم نباید گروگان گرفته شود

مهر: کسانی که دنبال بازی جناحی خود با «بایدن» هستند، از مصوبات مجلس به هم ریخته و امیال خود را در آستانه از دست رفتن میبینند و به همین جهت به کارشکنی و قانون گریزی روی آوردهاند.اجازه نمیدهیم معیشت مردم و مصالح کشور گروگان کسانی شود که دنبال منافع جناحی خود هستند.

حجت الاسلام مجید ناصری نژاد: بازارهای کشور همسایه را از دست داده ایم

تسنیم : بر اثر برخی بی تدبیریها بازارهای کشور همسایه را از دست داده ایم. باید از افراد و گروههای که میگویند، براثر عدم تعامل با دنیا شرایط اقتصادی کشور سخت شده است پرسید چرا بازار کشورهایی که ظرفیت خوبی برای صادرات کالاهای کشورمان است نادیده گرفته شده اند و آنها را از دست داده ایم؟

حجت الاسلام و المسلمین احد آزادیخواه : وکلای ملت مردانهتر در میدان خواهند ایستاد

ایرنا: من نمیدانم آنهایی که از مجلس یازدهم ترسیدهاند چه ریگی در کفش آنهاست که هر لحظه به فکر توطئه علیه مجلس یازدهم هستند و میخواهند این مجلس را از چشم ملت بیندازند. آنهایی که میخواهند مجلس یازدهم نباشد این را بدانند هر چه شما بیشتر تخریب کنید وکلای ملت مردانهتر در میدان خواهند ایستاد.

حجت الاسلام والمسلمین سید صادق طباطبایی نژاد: ضرورت تولید نهاده های دامی در کشور

تحلیلی رادار اقتصاد : باید نسبت به واردات نهاده های دامی به کشور بی نیاز شویم و مهمترین راهکار آن، در دستور کار قرار دادن تولید نهاده های دامی در کشور و خرید تضمینی توسط دولت است تا از این طریق بتوان نیاز دامداران و تولیدکنندگان در موضوع نهاده های دامی را حل کرد.

عبدالرضا مصری : توزیع کالا باید عادلانه شود

کیهان: اگر توزیع کالا را عادلانه نکنیم همیشه تعداد خاصی از افراد به سودهای هنگفت خواهند رسید و سر اکثریت مردم بی کلاه خواهد ماند. به اعتقاد بنده اگر ما می خواهیم ارز ۴۲۰۰ تومانی را به کالاهای اساسی اختصاص بدهیم آن کالاها باید به صورت آزادانه با سیستم روشن توزیع شوند.

الله وردی دهقانی: علت عدم اعتماد جامعه به صنعت تولید خودرو

رادیو گفتوگو :سوال اساسی این است چرا به این نتیجه رسیده ایم که تولید خودرو در کشور صرفه ندارد و واردات آن بهتر است و دولت از محل واردات، درآمدی ایجاد می کند.دلیل این مشکلات و عدم اعتماد جامعه به این صنعت، فرصت سوزی هایی است که مدیران خودروسازی انجام داده اند.

رحمت الله فیروزی پور : لزوم پیوند دانشگاه با واحدهای صنعتی

خانه ملت:بر این عقیده هستم که امروز باید پیوند دانشگاه با واحدهای صنعتی رقم بخورد تا بتوانند تمام تولیدات کشورمان با تحقیق و پژوهش دانشگاهی تولید شود و اگر این مهم اتفاق بیفتد،تولید در کشور ما تجربه جدید،روبه جلو و موفقی را رقم خواهد زد و مفهوم جهش تولید مدنظر رهبری معظم انقلاب معنی پیدا می کند.

مهدی طغیانی: علت گرانی ها چیست؟

ایرنا : مردم از ما میپرسند علت گرانیهای اخیر چیست؟ چهطور قیمتهایی که دو تا سه سال قبل بیشتر به شوخی شبیه بود امروز باورپذیر شده است.به عنوان متخصص حوزه اقتصاد میگویم این موضوع ثمره تلخ بیتوجهی به سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، عدم تمرکز به اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور و هفت سال جستوجوی حل مسائل و مشکلات اقتصادی کشور در خارج از مرزها است.

رجب رحمانی: سفره مردم کوچکتر شده است

تسنیم : دولت باید با همکاری و هماهنگی مجلس برای رفع گرانی، تورم، بی ثباتی بازار ارز و ممانعت از افزایش قیمت کالاها چاره اندیشی داشته باشد.شرایط سخت اقتصادی، معیشتی و تحریمی امروز کشور حاصل بی تدبیری و سوء مدیریت و عدم اعتماد به جوانان و نگاه به خارج از کشور در این دولت است که سفره مردم کوچکتر شده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی: بودجه 1400 خلاف سیاستهای کلان اقتصادی است

باشگاه خبرنگاران جوان : به نظر میرسد که اشکالاتی اساسی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد از جمله آن میتوان به پیش فروش نفت اشاره کرد و قطعا مجلس چنین مسئلهای را نخواهد پذیرفت؛ همچنین برخی موارد بودجه خلاف سیاستهای کلان اقتصادی و بودجه نویسی بوده و با اصول و اهداف برنامه ششم مغایرت دارد.

مصطفی رضاحسینی : تحریمها ۱۰ درصد اثرگذار بوده است

پانا : من معتقدم به راحتی میتوانیم مشکلات را برطرف کرد. شاید تحریمها ۱۰ درصد اثرگذار بوده است لذا توجیه تحریم پذیرفتنی نیست. مهمترین موضوع اشتغال است؛ اگر شغل ایجاد شود یک سرپرست خانوار میتواند سر کار برود و نیازهای خود را تا حدی تامین کند ولی وقتی شغل ندارد رفع نیازهایش ممکن نیست.

سیدعلی یزدیخواه : دفاع از کیان خانواده در فضای مجازی

تهران نیوز : فضای مجازی، ابزاری است که افکار عمومی را ساماندهی میکند و مجلس معتقد است که با سامان دادن به فضای مجازی میتوان از حاکمیت، کیان، خانواده و ارزشهایمان دفاع کرد. مجلس برای ساماندهی به فضای مجازی طرحهایی را پیشنهاد داده است که نخستین طرح به ساماندهی پلتفرمها و شبکههای اجتماعی است.

سید احمد رسولی نژاد: نیازمند دولت انقلابی هستیم

مهر: ما در کنار مجلس انقلابی به دولت انقلابی نیاز داریم، تا همگام با مجلس در تبعیت از فرمان رهبری باشند، ما در کنار معیشت مردم و بحثهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در برابر نفوذ در فرهنگ و اقتصاد خواهیم ایستاد، برخی میخواهند مردم را نسبت به دین و نظام بدبین کنند، باید راه شهدا را ادامه داده و به مردم خدمت کنیم.

سیداحسان قاضی زاده هاشمی: موازی کاری دستگاههای فرهنگی باعث اتلاف منابع میشود

مهر: ما در همه عرصههای فرهنگی شاهد چندگانه کاری هستیم که غالباً نتیجه خاصی هم ندارند و هیچکس حاضر نیست از شرح وظایفش کوتاه بیاید و طبعاً باید بین وظایف دستگاههای فرهنگی تفکیک قائل شود.موازی کاری دستگاههای فرهنگی باعث اتلاف منابع میشود و باید شرح وظایف دستگاههای فرهنگی مشخص شود تا منابع در این دستگاهها اتلاف نشوند.

رحمت اله نوروزی: مافیای کنکور فعال است

خبرگزاری خانه ملت : متأسفانه طی سالهای اخیر وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش در زمینه لغو کنکور توپ را به زمین یکدیگر میاندازند و اقدام عملی در این زمینه صورت نگرفته است. قطعا در این زمینه مافیای کنکور فعال است که گردش مالی میلیاردی دارد و این مافیا در بدنه نهادهای تصمیمگیر نیز نفوذ کرده است.

سید جواد ساداتی نژاد : ایران خواب تجزیه طلبان را آشفته میکند

ایسنا : ایران امروز، ایران قاجار و پهلوی نیست که در برابر جداکردن آذربایجان و بحرین و پارههای تن میهن منفعل و مستأصل باشد. ‏جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه مردمان رشید و غیرتمندش از نژادها، اقوام و مذاهب مختلف در دهان یاوه گویان متوهم و ناآگاه میکوبد و خواب تجزیهطلبان را آشفته میکند.

عفت شریعتی: مجلس فرصتها را تقویت کند

پانا: مجلس در دوره یازدهم باید سیر تکاملی خود را با سرعت ادامه دهد، فرصتها را تقویت کند، ضعفها و نقصانها و کمبودها را جبران کند. کمتر یک سال از عمر این دولت مانده و این دولت هم ملزم است که در تمام مسائل و امور اجرایی، خرد و کلان، در عرصه ملی و بینالمللی و منطقهای عملکرد خوبی را با توجه به شعار جهش تولید پیش ببرد.

روحالله عباسپور : توجه به پارکهای علم و فناوری

ایرنا: هر کجا که از علم، دانش و فناوری فاصله گرفتیم متاسفانه توفیقی کسب نکردیم اما امروز با همه شرایط تحریمی خوشبختانه شرایط خوبی را در کشور ایجاد کردهایم و پارکهای علم و فناوری نیز باید از این پس بازهم در زمینه رشد و بالندگی بیش از گذشته فعالیت داشته باشند و در این زمینه هرقدر سرمایهگذاری کنیم نتیجه خوبی هم خواهیم گرفت

غلامرضا منتظری : موثرترین و رساترین وسیله هنر است

دفاعپرس : در شرایط کرونایی که باید مفاهیم انقلاب اسلامی را در سراسر دنیا نشر دهیم؛ موثرترین و رساترین وسیله هنر است. از سویی دیگر وقتی مزیتهای کشورمان را بررسی میکنیم، متوجه مزیتهای مختلف کشور میشویم که در عرصه فرهنگ هنر و ادب تجلی پیدا میکند که باید به طور ویژه به آن توجه کرد.دولت و مجلس باید چتر حمایتیشان از هنرمندان را بیشتر از گذشته گسترده کنند

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: