به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۶
اخبار 24 ساعت گذشته:
المانیتور: ايران به چهار دليل تن به سازش نمی‌دهد
  پایگاه تحلیلی «المانیتور» در مقاله‎ای تحليلي كه به قلم «رضا صنعتی» نگاشته شده، در نقد نوشته‌اي از «معير جاودانفر» درباره پذيرش خواسته‎هاي غرب از سوي ايران، با چهار دليل اين ادعا را رد كرد و نوشت: «معیر جاودانفر به‌تازگی در المانیتور ادعا کرد که تحریم‌ها، ایران را به پذیرش خواسته‌های غرب در مورد برنامه هسته‌ای‌اش وادار خواهد کرد. استدلال اصلی وی این است که تهاجم غرب بر اقتصاد کلی ایران به‌حدی خفه‌کننده است که روند رو به ‌افزایش نارضایتی داخلی در نهایت، در فضای «دو تا سه‌ساله» منجر به «سازش» ایران خواهد شد. متأسفانه، استدلال وی همانند تفکر بخش عمده‌ حامیان تحریم و «فشار»، بر مبنای مجموعه‌ای از مغالطات است که سرجمع، تصویر نادرستی از رابطه بغرنج بین ایران و غرب ارائه می‌دهد و در نهایت، گذار به‌سوی درگیری را بسیار محتمل می‌بیند.» وی سپس چهار دليل خود براي عدم سازش ايران با وضعیت فعلي غرب را بيان می‌كند که به‌اختصار عبارتند از: 1- تعریف غرب از مصالحه، تسلیم بی‌چون‌و‌چراست. 2- مردم ایران حاضر به پذیرش مصالحه و دست برداشتن از غنی‌سازی نیستند. 3- تحریم‌ها موجب فروپاشی اقتصادی ایران نخواهد شد. 4- اعمال تحریم بر ایران پیچیده و نامرتبط با برنامه هسته‌ای ایران است.

پیشنهادهای کهنه در زرورقی نو!
  آسوشیتدپرس، از قول مقامات آمریکایی اعلام کرده است تدوین یک رویکرد تازه در باره مذاکرات آینده هسته‌ای کشورهای گروه ١+٥ با ایران، در چهارچوب تلاش‌های آمریکا برای پیشگیری از شکست دور بعدی مذاکرات با ایران است. این مقامات همچنین گفته‌اند این رویکرد تازه آمریکا، یکی از چند گزینه‌ای است که پیش از آغاز دور بعدی مذاکرات، ارائه خواهد شد. به گفته این مقامات، در این گزینه از ایران خواسته می‌شود تا غنی‌سازی اورانیوم با خلوص بالا را متوقف کند، ذخیره فعلی اورانیوم خود را به خارج از کشور بفرستد و فعالیت‌ها در تأسیسات زیرزمینی فردو را به حال تعلیق درآورد. در صورت همکاری ایران با این موارد، آمریکا و اروپا نیز تعهد خواهند کرد تا از شدت تحریم‌های خود علیه صادرات نفت ایران و دیگر حوزه‌ها بکاهند. به گفته این مقامات، در پیشنهاد جدید، سرعت کاسته شدن از فشار تحریم‌ها در مقایسه با پیشنهادهای مطرح‌شده در مذاکرات پیشین، بیشتر در نظر گرفته شده‌ است. جزئیات این گزینه پیشنهادی هنوز نامعلوم است؛ اما به گفته این مقام‌های آمریکایی، چارچوب آن به گونه‌ای تنظیم شده که این طور القا نکند که طرفین در برابر یکدیگر کوتاه آمده‌اند.

این همه شهید اصلاح‌طلب از کجا آمده‌اند؟!
  همایش تبیین طرح «مناسك» روز گذشته به میزبانی جبهه اصلاح‌طلبان با حضور برخی از احزاب و چهره‌های اصلاح‌طلب در هتل المپیك تهران برگزار شد که البته با حاشیه‌هایی همراه بود.
در اوایل این همایش، زمانی كه نوبت سخنرانی به «منتجب‌نیا» قائم مقام حزب اعتماد ملی، رسید، «مطهری‌نژاد» دبیر همایش، گفت: ما وقت دبیركل غایب را به شما می‌دهیم و از حضار خواست كه برای سلامتی دبیركل این حزب صلواتی بفرستند.
در ادامه این همایش، ناصر غلامرضایی، مسئول حزب مردم‌سالاری در لرستان، در اظهارنظری عجیب مدعی شد كه در جنگ تحمیلی 900 هزار نفر شهید، اصلاح‌طلب هستند(!)
علیخانی، سخنران دیگر همایش، در واكنش به طرح مناسك كواكبیان گفت: برگزاری این جلسات مفید است اما بدون حضور بزرگان اصلاح‌طلب نتیجه‌بخش نیست و كاندیدای اصلاح‌طلب باید مهر تأیید خاتمی و هاشمی را داشته باشد. صحبت‌های علیخانی، واكنش مطهری‌نژاد، كواكبیان و محجوب را در پی داشت و آنان نیز معتقد به خردجمعی اصلاح‌طلبان و نظرخواهی همه احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب در مورد كاندیدای واحد بودند نه مهر تأیید خاتمی و هاشمی.
ارائه نظرهای مخالف برای رسیدن به اجماع توسط سخنرانان، از دیگر حاشیه‌های جالب این همایش بود. محجوب در سخنرانی خود برخلاف دیگر سخنرانان، بر تعدد كاندیداها تأ‌كید داشت. برخی طرح مناسك را برای رسیدن به اجماع مناسب می‌دانستند و برخی دیگر، نظر بزرگان و چهره‌های اصلاح‌طلب را كافی می‌خواندند.
   گفتنی است بنا بر آمار رسمی، تعداد شهدای جنگ تحمیلی 213255 نفر است. حال چگونه اصلاح‌طلبان 900 هزار شهید در جنگ تحمیلی داده‌اند، جای تأمل و شگفتی است!

پشيماني نماينده تهران از حضور در سياست
 يکي از نمايندگان راه يافته به مجلس نهم از حضور در سياست اظهار پشيماني کرد.به گزارش مشرق يکي از نمايندگان مردم تهران که در دوره نهم انتخابات به مجلس راه يافته است طي سخناني از فضاي سياسي کشور اظهار نگراني کرده و گفته است:" اگر مي‌دانستم دنياي سياست اين همه مخاطره آميز است اصلا کانديدا نمي‌شدم و به بحث و درس خود در حوزه و دانشگاه ادامه مي‌دادم."

حسن روحانی به دنبال کاندیداتوری
در هفته‌های اخیر حسن روحانی رایزنی‌های خود را برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری افزایش داده است. شنیده‌ایم وی با افرادی چون نوبخت، یونسی، عباسی‌فرد و مرتضی بانک رایزنی‌ها و مشورت‌هایی داشته است.
همچنین پس از آنکه غلامحسین کرباسچی در انتخابات 88 به سمت کروبی رفت، اختلافات در درون حزب کارگزاران گسترش یافته است به گونه‌ای که مدت 2 سال است جلسات شورای مرکزی این حزب برگزار نشده است.
از سوی دیگر به دلیل اختلاف نظر میان اعضا، گفته می‌‌شود کمپین‌هایی که اخیرا برای کاندیداتوری محمد علی نجفی راه‌اندازی شده در واکنش به احتمال کاندیداتوری اسحاق جهانگیری است.

 مثبت بودن آزمايش دوپينگ احمدي نژاد!
عليرغم انتشار برخي اخبار جهت دار مبني بر کم انگيزه شدن رئيس جمهور در حل مشکلات اقتصادي، هفته گذشته شاهد جلسات متعدد ستاد تنظيم بازار به رياست دکتر احمدي نژاد بوديم. يکي از اين جلسات حتي در ساعات پاياني روز عيد غدير برگزار و بيش از 3 ساعت به طول انجاميد. در جلسات هفته گذشته مباحثي پيرامون تامين کالاهاي اساسي، رفع کمبودهاي
نقطه اي در استان ها، گزارش روزانه مبادلات ارزي، تامين ارز گروه هاي
8 گانه، مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومي و همچنين صادر کنندگان و
وارد کنندگان کالا بررسي و دستورات لازم صادر شد. پيگيري هاي جدي احمدي نژاد به گونه اي بود که برخي وزرا به شوخي مي گفتند اگر دکتر
احمدي نژاد آزمايش دوپينگ دهد جواب آن مثبت خواهد بود!

توهمات سروش لو رفت!
در هفته گذشته از کتابي با عنوان «مباحثه با جان هيك» نوشته علي اکبر رشاد رونمايي شد که نکته جالب توجه درباره اين کتاب آن است که خوانندگان پس از مطالعه دقيق متوجه مي شوند بسياري از استنادهاي عبدالکريم سروش درباره پلوراليسم ديني که به جان هيک منتسب شده، حاصل توهم سروش بوده و به غلط يا دروغ! به هيک استناد داده شده است. رشاد در مراسم رونمايي از کتاب گفت:« روشنفكري ما مبتلا به بيماري خود ديگرانگاري است.»
يک پنجم استان سيستان و بلوچستان در تسخير افاغنه
گزارش يک نهاد نظارتي حاکي است يک پنجم جمعيت استان سيستان و بلوچستان را اتباع بيگانه غير مجاز به ويژه پناهجويان افغاني تشکيل مي دهد.

تعریف و تمجید بی بی سی از هاشمی
سایت بی‌بی‌سی در مقاله‌ای با استقبال از موضع‌گیری‌های اخیر هاشمی‌رفسنجانی درباره اوضاع کشور، وی را مردی برای تمام فصول معرفی کرد.
سایت بی‌بی‌سی در مطلبی به بررسی موضع‌گیری‌های اخیر هاشمی‌رفسنجانی درباره اوضاع کشور پرداخت و نوشت: «وضع کنونی ایران نتیجه تلاقی مدیریت ناکارآمد و طمع قدرت‌های استکباری است
گوینده این جمله کسی نیست جز اکبر هاشمی‌رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران
- اصلاح‌طلب مقیم خارج از کشور- وی را به خاطر این انتقادها فردی با «بصیرت بالا» دانست و از نظام خواست از هاشمی‌رفسنجانی عذرخواهی کند
طرح خائنانه ی عصمت استراتژیک ولی فقیه
در هفته های اخیر جزوات و مباحثی با عنوان " عصمت استراتژیک ولی فقیه" در قم و تهران مطرح شده که اشاعه دهندگان این مباحث می خواهند از باب قاعده لطف برای ولی فقیه جایگاه عصمت و مصون از خطا را اثبات نمایند. مطرح کنندگان این مباحث اگرچه دارای سوابق انقلابی و چهره های متدینی هستند اما طرح این مباحث در رسانه ها و مجالس عمومی بر خلاف مصالح کشور است.
 
عامل راه اندازی کلیساهای خانگی دستگیر شد
فردی به نام سعید عابدینی که ماموریت راه اندازی و توسعه کلیساهای خانگی را در کشور داشت دستگیر شده است. همسر و فرزندان این فرد مقیم آمریکا بوده و خود وی نیز سال ها در انگلیس اقامت داشته است.
 
کمپین هایی محمد علی نجفی برای ترساندن اسحاق جهانگیری!!
پس از آنکه غلامحسین کرباسچی در انتخابات 88 به سمت کروبی رفت، اختلافات در درون حزب کارگزاران گسترش یافته است به گونه ای که مدت دو سال است جلسات شورای مرکزی این حزب برگزار نشده است. از سوی دیگر به دلیل اختلاف نظر میان اعضا، گفته می شود کمپین هایی که اخیرا برای کاندیداتوری محمد علی نجفی راه اندازی شده برای ترساندن اسحاق جهانگیری است.

احتمال کانديداتوري سعيدي‌کيا
طي هفته گذشته اخباري در رسانه‌ها منتشر شد مبني بر اين‌که اين احتمال وجود دارد که سعيدي‌کيا وزير مسکن دولت اول محمود احمدي‌نژاد در انتخابات آتي کانديدا شود.اين رسانه‌ها گزارش دادند که وي طي روزهاي گذشته ديدارهايي با برخي از علما و شخصيت‌هاي سياسي از جمله آيت‌الله جوادي آملي داشته و قرار است اين ديدارها ادامه پيدا کند.

ايران هسته اي اوباما را پير مي كند
يك سايت خبري آمريكايي با انتشار عكس پيري زودرس، چهره باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا در سال 2016 را پيش بيني كرد
نشريه آمريكايي بلومبرگ بيزنس ويك با درج تصويري از اوباما چهره چهار سال آينده اوباما را نشان داد كه در آن نشانه هاي كهولت سن و پيري زودرس نمايان است
اين سايت خبري پرونده هسته اي ايران، وضعيت نابسامان اقتصادي و امنيت آمريكا در جهان را از جمله مشكلات پيش روي اوباما ذكر و اعلام كرد كه با توجه به اين مشكلات ديدن چنين چهره اي از اوباما در سال 2016 دور از ذهن نخواهد بود

تفويض وظايف سايبري سازمان پدافند به شوراي عالي فضاي مجازي
بر اساس ابلاغ نحوه فعاليت کميسيون عالي امنيت فضاي مجازي کشور که طي هفته هاي اخير به دستگاه هاي مسئول صورت گرفته، کليه وظايف و اختيارات سازمان پدافند غيرعامل در حوزه فضاي مجازي در سطح سياستگذاري و تصميم گيري هاي کلان به اين کميسيون منتقل مي شود و علاوه بر اين، هر دستگاه و يا نهادي که در حوزه امنيت و دفاع فضاي مجازي کشور فعاليت مي کند ملزم به فعاليت با هماهنگي و در چارچوب مصوبات اين کميسيون خواهد بود.

گزارش يک نهاد نظارتي از نقش حساب هاي بانکي شرکت هاي دولتي در تورم
بر اساس گزارش يک نهاد نظارتي وابسته به دولت، به دليل رسوب وجوه در حساب نهادهاي دولتي و شرکت‌هاي تابعه آنها نزد شبکه بانکي، بانک‌ها قادر هستند اين وجوه را همانند ساير منابع خود به اعطاي تسهيلات و ايجاد اعتبار تخصيص دهند و گردش مانده عظيم حساب‌هاي دولتي منجر به خلق بي ‌رويه پول، افزايش بيش از حد نقدينگي و به تبع آن رشد تورم مي شود
هاشمي؛ مهره اي سوخته، سوزاننده
پايگاه اينترنتي «ملي- مذهبي» که از پاريس مديريت مي شود، در تحليل خود با عنوان «هاشمي؛ مهره اي سوخته، سوزاننده» نوشت: رفتار هاشمي و آنچه که بر فرزندان او رفته اپوزيسيون (از جمله جريان ملي- مذهبي) را بر سر تصميم گيري مي نشاند. پرسش اساسي اين است که با هاشمي چگونه بايد رفتار کرد؛ او که در کارنامه اش قلع و قمع «ديگران» را به طور پررنگ دارد و در تصميم هاي بزرگ از جنگ تا اتفاقات سال 67، قتل هاي زنجيره اي [!؟] و... جزو تصميم سازان بوده و اکنون با دموکراسي خواهان افق مشترک پيدا کرده است.نويسنده در ادامه مي پرسد: تکليف چيست؟ آيا بايد تاريخ هاشمي را به فراموشي سپرد يا اين که به طور تاکتيکي فعلا در مورد او سکوت کرد تا اگر زوري دارد ضربه اش را به حکومت بزند و بعد که نوبت خود او رسيد به حسابش رسيد.

اوباما آمادگي يک داد و ستد بزرگ را با ايران دارد
دکتر امير موسوي اعتقاد دارد اوباما موضوع مذاکره با ايران را جدي تر دنبال خواهد کرد. يک کارشناس مسايل استراتژيک با اشاره به روند پرونده هسته‌اي ايران گفت: من فکر مي‌کنم اوباما اين آمادگي را دارد که وارد يک داد و ستد بزرگ استراتژيک با تهران شود.
دکتر امير موسوي در گفت‌وگو با پايگاه خبري فريادگر با اشاره به پيروزي مجدد باراک‌ اوباما در انتخابات رياست جمهوري آمريکا خاطر نشان کرد: به نظر مي‌رسد که ترديد در سياست‌هاي اوباما در چهار ساله گذشته در مرحله دوم خاتمه پيدا خواهد کرد چرا که نه فشارهاي جمهوري‌خواهان و نه فشارهاي لابي صهيونيست‌ها يا حتي عرب‌هاي تندرو که موضع‌گيري‌هاي نسبتا تندي عليه ايران دارند، اثرگذار نخواهد بود.

زندگی نامه ی هاشمی بدون سانسور!
قرار است زندگينامه 800 صفحه اي هاشمي رفسنجاني تا ارديبهشت سال آينده منتشر شود. اطرافيان هاشمي مي گويند اين کتاب با کمترين سانسور منتشر مي شود. همچنين شنيده ايم همسر آقاي هاشمي نيز به زودي کتابي تحت عنوان"در سايه سرو" که مربوط به خاطرات وي از هاشمي رفسنجاني است روانه بازار کتاب خواهد کرد.

الياس حضرتي : هاشمي بيايد يا نيايد؟!
الياس حضرتي مديرمسئول اعتماد در مطلبي با عنوان هاشمي بيايد يا نيايد نوشت: براي بقاي نظام جمهوري اسلامي و تکامل و قوت آن، بايد سراغ استراتژي اول(حضور اصلاح طلبان در انتخابات) رفت و اين کار با حضور يک نفر از بين آقايان خاتمي و هاشمي قابل شکل گيري است. هاشمي شاه ماهي انتخابات است و همين که بگويند او کانديدا مي شود بخش زيادي از مسائل ما با کشور هاي منطقه از جمله عربستان حل مي شود. در مواجهه با غرب نيز موضوع همين طور است و پيام آرامش بخشي به دنيا مخابره مي کند . بنا براين احتمال برداشتن اين گام از سوي نظام بيشتر است و اگر شرايط به سمت آمدن هاشمي پيش برود هم بخش زيادي از مديران دوران اصلاحات و حتي اصولگرايان سنتي نيز به کمک او مي گويند.

فعالیت گسترده حلقه‌های مرتبط با فتنه‌گران در داخل
  بنا بر اخبار رسیده، حلقه‌های مرتبط با فتنه‌گران و هتاکان به اعتقادات دینی و فرهنگی کشور به‌دنبال نفوذ و سوءاستفاده از امکانات آموزشی کشور هستند. در همین حال، یکی از سازمان‌ها، «مهدی موسوی» پدرخوانده جریان شعر مبتذل و حامی خواننده مرتد را که باعث انحراف فکری و اخلاقی جوانان بسیاری می‌شوند، به مراکز فرهنگی و علمی کشور و البته این بار به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دعوت کرده است. ثبت‌نام آزاد و اطلاع‌رسانی برای عموم این جلسه به ظاهر ادبی که با وعده صرف شام نیز همراه است! توسط مؤسسه‌ای تحت عنوان «خانه ترانه» در فیس‌بوک انجام شده و مشخص نیست چه افرادی با تغافل و تساهل بلاهت‌گونه‌شان اجازه ورود و دعوت این عناصر تابلودار را به این جلسه و در یک دانشگاه معتبر داخل کشور داده‌اند! این حلقه به‌اصطلاح ادبی که با محکومان جرائم امنیتی فتنه ۸۸ ارتباط نزدیکی دارد، خود را در فضای مجازی با عنوان گروه «ما شرّیم» معرفی می‌کند. با کمپین‌هایی در شبکه‌های به‌اصطلاح اجتماعی اثر موهن خواننده مرتد و هتاک به امام هادی(ع) را تبلیغ می‌کند. این حلقه در بیرون فضای مجازی با حضور در کافی‌شاپ‌های شهر تهران و برگزاری میهمانی‌های مختلط در شهرهای دیگر، برای اقدامات خود برنامه‌ریزی می‌کند. همه میهمانی‌های مختلط آن‌ها بدون رعایت مسائل اخلاقی صورت می‌پذیرد که تصاویر آن برای جذب نیروهای بیشتر برای گروه «ما شرّیم» در شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر می‌شود! «مهدی موسوی» و «فاطمه اختصاری» که خود را شاگرد وی می‌داند، حلقه‌ای را در بین اهالی علاقه‌مند به شعر(البته به‌اصطلاح شعر) مدیریت می‌کنند که در شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده به تبلیغ بی‌بندوباری جنسی و انحرافات اخلاقی و تولید اشعار سیاسی در حمایت از فتنه‌گران مشغولند.
   پدرخوانده حلقه «ما شریم» با ارائه سه کتاب که بدون مجوز چاپ شده، در نمایشگاه کتاب امسال و سفر به شهرهای مختلف ایران نظیر کرج، تهران، شاهرود، مشهد و... به‌منظور گسترش حلقه ابتذال به ایجاد کارگاه‌های شعر و داستان در این شهرها مشغول است و متأسفانه هنوز فعالیت‌های ضددینی و فرهنگی او در کنار تبلیغات منفی او علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ادامه دارد.

اظهار تعجب هيات ترک در تهران
مشرق نيوز مدعي شد: يک هيات ترکيه اي که چندي قبل به تهران آمده بودند نسبت به کمبود مسجد به عنوان نماد ديني و پرچم به عنوان نماد ملي در سطح شهر تهران اظهار تعجب کرده بودند. پس از اين اظهارات قرار شده در سطح شهر تهران 72 پرچم مرتفع و 72 مسجد داراي گنبد و گلدسته ساخته شود.

فتوای جدید مفتی اعظم عربستان
شیخ عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ، مفتی اعظم و رئیس شورای عالی علمای عربستان روز جمعه در تازه‌ترین فتوای خود در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام ترکی بن عبدالله در ریاض گفت: گفتگو با شبکه‌های ماهواره‌ای درباره مسائل داخلی عربستان خیانت و جنایت به‌شمار می‌رود.
مفتی عربستان مدعی شد: این شبکه ها مغرض هستند و هدف آنها انتشار هرج و مرج و فتنه انگیزی در کشور است و هیچ هدفی جز ایجاد تفرقه در میان مردم و نابودی وحدت مردم ندارند.
به نوشته روزنامه عکاظ عربستان، وی درباره افراد معترض و منتقد به رژیم حاکم عربستان نیز گفت: شهروندان باید این افراد را به نهادهای ذی‌ ربط معرفی کنند و همکاری با این افراد خیانت و کمک به دشمن به شمار می‌رود.

فلاحيان: نگفتم نمي‌آيم
علي فلاحيان وزير اطلاعات دولت هاشمي رفسنجاني نيز از جمله وزراي سابقي است که در روزهاي اخير نامش به عنوان يکي از نامزدهاي انتخابات آينده رياست جمهوري مطرح شد. به خصوص که با فعال کردن سايت اينترنتي خود به اين گمانه زني‌ها دامن زد. وي در تازه ترين موضع خود در اين باره گفت که هرگز نگفته است که در انتخابات رياست جمهوري يازدهم به عنوان نامزد حاضر نخواهد شد. اگر چه اين عضو کنوني مجلس خبرگان رهبري به صراحت نيز نگفت که نامزد اين انتخابات خواهد شد.

پسر یک فرمانده ارشد اسرائیل به دنبال اخذ پناهندگی از ایران
پایگاه صهیونیستی دبکا فایل، پسر یکی از فرماندهان ارشد سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) که به دنبال اخذ پناهندگی از ایران است از طریق مرزهای شمالی سرزمین اشغالی فرار کرده است تا خودش را تسلیم حزب الله لبنان کند.
دبکا ادامه می‌دهد: پسر این فرمانده اسرائیلی که اخیرا به اسلام گرویده است در هفته‌های گذشته از طرف خانواده‌اش به مرگ تهدید شده است.

خانواده هاشمی سند رو کرد!
خانواده هاشمی رفسنجانی با صدور اطلاعیه ای درباره وضعیت جسمانی مهدی هاشمی و بازگشت وی به زندان اوین، بیانیه تند و شدیدالحنی صادر و برخی از رسانه های منتقد عملکرد آقازاده زندانی را به انتشار اخبار کذب متهم کرده اند.
آنان در این بیانیه با پافشاری بر بیماری قلبی مهدی هاشمی، اوضاع جسمی وی را نامساعد توصیف و با انتشار عکسی مدعی شده اند اخباری که چیزی غیر از ادعای آنان باشد، صحت ندارد.

اقلام‌حذف‌شده ازمنوی اعتصاب‌غذای خزعلی!
یکی از کاربران سایت صهیونیستی بالاترین )سایتی که از انتشار هیچ مطلبی علیه مقدسات دینی و اسلامی فروگذار نمی‌کند( با انتشار مطلبی به اعتصاب غذای خشک مهدی خزعلی پرداخته است.
کاربر بالاترین در این مطلب با بیان اینکه چگونه می‌شود که یک نفر 8 روز آب نخورد و زنده بماند، در جواب خودش از اقلام حذف شده از منوی اعتصاب غذای خشک خزعلی رونمایی کرده است!
بالاترین در مورد خزعلی اینچنین می‌نویسد: «از آنجا که نزدیک به ۸ روز است مهدی خزعلی اعتصاب غذای خشک کرده و ما نمی‌دانیم یک نفر چگونه می‌تواند ۸ روز آب نخورد و زنده بماند و از درون بند هم اعلامیه بدهد گمان می‌کنیم خزعلی اعتصاب غذای خشکباری کرده است و تصمیم گرفته تا به خواسته‌هایش رسیدگی نشود این چیزها را نخورد: آلبالو خشکه، توت خشک، لواشک هلو، پسته خشک، تخمه و...

اخبار کوتاه    
  *  پس از انتقال مهدی هاشمی به بیمارستان دی برای انجام معاینات پزشکی بيشتر، چندین تیم پزشکی بر بالين وی حاضر شدند و پس از انجام معاینات دقیق، هیچ علائمی از ناراحتی قلبی و عروقی و یا امراض مشابه در او مشاهده نکردند! از این‌رو، قوه قضائيه با درخواست باقي ماندن مهدي هاشمي در بيمارستان مخالفت کرد و وي راهي اوين شد. خانواده هاشمی رفسنجانی بلافاصله با صدور بیانیه‌ای تند و شدیداللحن، ضمن حمله به رسانه‌های منتقد عملكرد آقازاده زندانی، اوضاع جسمی مهدی هاشمی را باوجود نظر پزشکان]![ نامساعد توصیف و اخباری را كه چیزی غیر از این ادعا را تأیید می‌كند، رد كردند!
   *  مدتی است شبکه «جم‌تی‌وی» که متعلق به خانواده کریمیان است و دفتری هم در تهران دارند، با پخش آگهی بازرگانی از ایرانیانی که خواهان درآمد ارزی و سرمایه‌گذاری در کشوری غیر از کشور خود هستند، می‌خواهد که با دفتر این شبکه در دبی تماس بگیرند. آگهی مورد اشاره به نام شرکت «گلدن گروپ» پخش می‌شود که این شرکت در تهران به نام شرکت «گروه طلایی آسیا» ثبت شده است.
   *  يک تحليل‌گر اجتماعي درباره خشونت‌هاي خانوادگي و جنایت در انگليس نوشت: برمبناي تحقيقي که از سوي دانشگاه لستر صورت گرفته، از هر پنج زن در انگليس، يک زن در مقطعي از زندگي‌اش قرباني تهديد و آزار شده است. همچنین دستمزد زنان کارمند نسبت به مردان در وضعیت برابر، 27 درصد کمتر است و در اغلب موارد، زنان به محض باردار شدن شغل خود را از دست می‌دهند. طبق تازه‌ترين آمارها، انگلیس در کنار کشورهايي چون ايرلند و هلند بالاترين نرخ جنايت را در اتحاديه اروپا دارد.
   *  به گزارش پایگاه صهیونیستی «دبکا فایل»، پسر یکی از فرماندهان ارشد سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) که به‌دنبال اخذ پناهندگی از ایران است، از طریق مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی فرار کرده تا خودش را تسلیم حزب‌الله لبنان کند. به گزارش این پایگاه، وی که به‌تازگی به اسلام گرویده، از طرف خانواده‌اش به مرگ تهدید شده است. پایگاه صهیونیستی دبکا فایل اندکی پس از انتشار این خبر، آن را از روی خروجی خود حذف کرد.
   *  حلقه انحرافی که به صورت متشکل فعالیت‌های خود را برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز کرده، تلاش می‌کند کلیدواژه‌های مؤثری را برای پیشبرد اهداف خود خلق کند. در همین زمینه، این جریان تلاش دارد تا ضمن طرح کلیدواژه «فرزند ایران» این واژه را در فضای سیاسی – انتخاباتی کشور مورد تأکید قرار دهد.
   *  نیروهای ارتش سوریه به‌تازگی یک خودروی بمب‌گذاری شده را در نزديکي حرم حضرت زینب(س) در دمشق، خنثی کردند. بنا به گفته منابع آگاه، بمب کشف شده در این خودرو، نیم تن وزن داشته است!
   *  منابع آمریکایی می‌گویند 30% نظامیان آمریکایی که از میدان‌های جنگ به کشورشان بازمی‌گردند، با مشکلات روحی و روانی مواجه هستند. در سال گذشته 250هزار نظامی آمریکا شناسایی شدند که با مشکلات روحی و روانی ناشی از حضور در میدان‌های جنگ مواجه بودند. 100هزار نفر از این افراد، هیچ‌گونه خدمات درمانی و حمایتی نداشته‌اند.
   *  سایت اقتصاد ایران آنلاین نوشت: در سال‌های بعد از جنگ تحمیلی و تحریم اقتصادی ایران، كمتر شركت خارجی حاضر بود دانش فنی را به شركت‌های داخلی انتقال دهد؛ آن‌ها حتی برای همكاری تحت كلاس با شركت‌های ایرانی نیز بیم داشتند، (در همین خصوص) پژو هم كه چندان مایل به داخلی شدن خودروهای خود به‌دلیل از دست رفتن درآمد حاصل از فروش قطعات به ایران نبود، نقشه‌های فنی غلط(!) در اختیار ایران قرار می‌داد.
*علیرغم انتشار برخی اخبار جهت دار مبنی بر کم انگیزه شدن رئیس جمهور در حل مشکلات اقتصادی، هفته گذشته شاهد جلسات متعدد ستاد تنظیم بازار به ریاست دکتر احمدی نژاد بودیم. یکی از این جلسات حتی در ساعات پایانی روز عید غدیر برگزار و بیش از 3 ساعت به طول انجامید. در جلسات هفته گذشته مباحثی پیرامون تامین کالاهای اساسی، رفع کمبودهای نقطه ای در استان ها، گزارش روزانه مبادلات ارزی، تامین ارز گروه های 8 گانه، مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی و همچنین صادر کنندگان و وارد کنندگان کالا بررسی و دستورات لازم صادر شد. پیگیری های جدی احمدی نژاد به گونه ای بود که برخی وزرا به شوخی می گفتند اگر دکتراحمدی نژاد آزمایش دوپینگ دهد جواب آن مثبت خواهد بود!
*شنیده ایم محمد باقر قالیباف دستور برخورد با مدیری را داده است که در یکی از پروژه های شهری از مرتبطان جورج سوروس در ایران به عنوان مشاور پروژه استفاده کرده بود.
*در هفته گذشته از کتابی با عنوان "مباحثه با جان هيك" نوشته علی اکبر رشاد رونمایی شد که نکته جالب توجه درباره این کتاب آن است که خوانندگان پس از مطالعه دقیق متوجه می شوند بسیاری از استنادهای عبدالکریم سروش درباره پلورالیسم دینی که به جان هیک منتسب شده، حاصل توهم سروش بوده و به غلط یا دروغ! به هیک استناد داده شده است. رشاد در مراسم رونمایی از کتاب گفت:" روشنفكري ما مبتلا به بيماري خود ديگرانگاري است."

*سفر دکتر علی لاریجانی به استان اردبیل با استقبال گرم نیکزاد استاندار و مسوولان عالی استان مواجه شد به گونه ای که حاضران در مراسم معتقد بودند یکی از باشکوه ترین استقبال سال های اخیر بوده است. حضور رئیس مجلس در شورای تامین و شورای مدیران استان با استقبال فراوان برگزار شد تا نوید بخش تعامل و همکاری میان قوا باشد.
*یکی از نمایندگان استان اصفهان با انتقاد از برخی برخوردها در سوال از رئیس جمهور گفته است:" برای گرفتن امضای بنده جهت سوال از رئیس جمهور ساعت یازده شب به در منزل من مراجعه کردند."

*قرار بود مروج یکی از فرقه های انحرافی برای سخنرانی به دانشگاه امام صادق(ع) برود که با هوشیاری مدیریت دانشگاه این دعوت لغو و از حجت الاسلام پناهیان برای این مراسم دعوت به عمل آمد.

*گزارش یک نهاد نظارتی حاکی است یک پنجم جمعیت استان سیستان و بلوچستان را اتباع بیگانه غیر مجاز به ویژه پناهجویان افغانی تشکیل می دهد.

*سرقت بیش از 3 هزار فقره گواهی اسقاط خودرو به ارزش 65 میلیارد ریال در دستور کار بررسی قضایی قرار گرفته است. این سرقت از یکی از شرکت های خودرو ساز انجام شده اما مسوولان این شرکت از اعلام آن سرباز زده بودند

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: