به‌روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۳۷۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
احمد کریمی اصفهانی:
دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار گفت: متأُسفانه دولت کسب و کارهای خصوصی را به حال خود رها کرده و در این شرایط کرونایی کمترین حمایت را از مشاغل خصوصی دارد.
دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار گفت: متأُسفانه دولت کسب و کارهای خصوصی را به حال خود رها کرده و در این شرایط کرونایی کمترین حمایت را از مشاغل خصوصی دارد.

احمد کریمی اصفهانی، دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به کاهش ساعت کاری کسب و کارها و مشاغل آسیب‌پذیر گفت: متأُسفانه دولت کسب و کارهای خصوصی را به حال خود رها کرده و در این شرایط کرونایی کمترین حمایت را از مشاغل خصوصی دارد؛ لذا از دولت انتظار می‌رود همانطورکه از کسب و کارهای دولتی حمایت می‌کند و تسهیلاتی را برای آنها قائل است از کسب و کارهای خصوصی هم حمایت به عمل آورد.

وی افزود: یکی از موارد حمایتی که دولت می‌تواند انجام دهد این است که در شرایط شیوع کرونا، تخفیف‌های مالیاتی برای کسب و کارهای خصوصی در نظر گیرد یا اصلاً کسب و کارهای آسیب‌پذیر را برای مدتی معاف از پرداخت مالیات کند.

دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار بیان کرد: دولت ساعت کاری مشاغل را به ساعت ۱۸ کاهش داده، اما آیا با خود فکر نمی‌کند که صاحبان کسب و کار چگونه اجاره‌بهای خود یا هزینه کارگر و نیروی انسانی خود را پرداخت خواهند کرد. باید پیش از اینکه ساعت کاری را تا ساعت ۱۸ کاهش می‌داد چاره‌ای برای بخش خصوصی می‌اندیشید که حدود هشت ماه از قبال کرونا آسیب دیده‌اند.

به گفته کریمی اصفهانی؛ اوج کاری مشاغل و کسب و کارهای خصوصی از ساعت ۱۸ به بعد است و با این کاری که دولت کرده بر آسیب‌های این بخش افزود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: