به‌روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
بررسی علل شکست اصلاح طلبان در تحلیل انتخابات امریکا؛
شکست سنگین اصلاح طلبان در تحلیل انتخابات آمریکا نتیجه امید به غیر خدا و اتکاء به غیر ملت ایران است.

باقر اسداللهی- شکست سنگین اصلاح طلبان در تحلیل انتخابات آمریکا نتیجه امید به غیر خدا و اتکاء به غیر ملت ایران است.

اصلاح طلبان با امید به مذاکره برد- برد با آمریکا و رفع تحریم ها با قرارداد با آمریکا و همدستانش در اروپا کار خود را شروع کردند و تا امضاء برجام و خوردن صبحانه با دولتمردان آمریکایی پیش رفتند ولی معلوم شد که امید آنها غلط و تحلیل و نگرش آنها غلط تر بوده است.

غربیها به تعهدات خودشان عمل نکردند و ترامپ با خروج یک طرفه از برجام و اروپا با همراهی با آمریکا اصلاحطلبان را تحقیر کردند و تحریم ها را ادامه و افزایش دادند. در انتخابات اخیر تحلیلهای اصلاح طلبان که در رسانه های فراوان آنها انعکاس یافت این بود که بایدن بر سر کار میآید و به برجام برمیگردد و تحریمها کاهش مییابد این تحلیل هم اکنون پس از گذشت روزها از انتخابات آمریکا آشکار شده که کاملاً غلط بوده است و وضعیت در آمریکا آشفته تر از آن است که تصور میشد.

تحلیل غلط همواره نتیجه غلط و سقوط داده و میدهد. رسانه های اصلاح طلب و عناصر آنها ساکت مانده اند، در حیرت و سرگردانی به سر میبرند و نمیدانند چه باید بگویند. نتیجه تحلیل غلط آنها است که اگر بر این تحلیل غلط بمانند به سقوط محتوم نزدیکتر میشوند و سرعت سقوط آن ها افزایش می یابد.

آنها اگر به جای امید به مذاکره با غرب به خدای متعال که گشاینده اموراست امید میبستند و متکی به نیروی عظیم ملت قهرمان و مقاوم ایران می شدند دچار این وضعیت ناهنجار نمیشدند و خدای متعال (من حیث لا یحتسب) آنها را به گشایش میرساند.

گرچه دیر شده است ولی ضرر را از هر جا جلو بگیرند به نفع آنها است. قبل از اینکه اصلاحات مرده اصلاحطلبان را دچار انواع مصائب و مشکلات کند، سیاست ها و مدیران ناکارآمد را تغییر دهند و حداقل نامی از خود باقی بگذارند که همراه نارضایتی و خشم ملت و لعن و نفرین نباشد.

و من یتوکل علی الله فهو حسبه

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: