به‌روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
متاسفانه تفکر بسیجی در ورزش کم رنگ شده و حاکمیت پول و ریخت و پاش فراوان در فوتبال از یک سو و مدیریت غلط و حضور افراد غیر فوتبالی از جانب دیگر خسارت های جبران ناپذیری را به جامعه و مردم تحمیل کرده است.
احمد میرزا بیان- هفته بسیج و حماسه آفرینی دلاوران عرصه های نبرد حق بر علیه باطل ،یادآور ایثار ،صداقت،اخلاق حسنه و از خودگذشتگی مدافعان بر جان بر کف ایران اسلامی است. نیروهای مومنی که متواضعانه و بی ادعا در صحنه بودند و در هشت سال دفاع مقدس از مرزها و کیان جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.

این مدافعان گمنام و بی ادعا هر جا که نیازی احساس شد درکمک رسانی و مساعدت به مردم از هیچ کوششی مضایقه نکردند که گوشه ای از این ایثارگریها را در دوران کرونا و کمک مومنانه به مردم در موضوعات مهمی چون سیل و زلزله را به عینه دیدیم.

ترویج تفکر بسیجی

امروز برای پیشرفت کشور و رفع عقب ماندگی ها در عرصه های اقتصادی، سیاسی،اجتماعی و فرهنگی نیاز به ترویج این تفکر والا داریم.اینکه برای اصلاح ساختار جامعه به بسیج همگانی اهتمام جدی داشته باشیم. روحیه گذشت ، ایثار ، صداقت و راستگویی را در همه شئون زندگی حاکم کنیم.

متاسفانه این تفکر در ورزش کم رنگ شده و حاکمیت پول و ریخت و پاش فراوان در فوتبال از یک سو و مدیریت غلط و حضور افراد غیر فوتبالی از جانب دیگر خسارت های جبران ناپذیری را به جامعه و مردم تحمیل کرده است.

امروز سنگ روی سنگ بند نیست .امروز رفیق بازی ها ، نان قرض دادنها و استفاده از افراد غیر متخصص که با نگاههای جناحی و ابزاری به کار گمارده می شوند آزار دهنده شده و اسباب گلایه مردم را فراهم کرده است.

نگاهی به حضور افراد ناهماهنگ از صنوف مختلف در هیات مدیره های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و تخلفات بیشمار مالی و اخلاقی آنها و تشکیل پرونده های متعدد در فیفا بهخوبی این معضل را آشکار می کند.

این در گیریهای زرگری و منازعات و مشاجرات غیر اخلاقی اساس ورزش کشور را مختل کرده که نمایشی از این خیمه شب بازی را را هفته گذشته از قاب تلویزیون مشاهده کردیم،آنجا که دو مدیر استقلالی با دروغ بافی و خیال بافی همه را به سخره گرفته و یکسری اعداد و ارقام ناصحیح ارائه دادند.

نتیجه عدم نظارت بر عملکرد مدیران

این انگ زدن ها و متهم کردن یکدیگر به فساد و پرخاشگری و بی اخلاقی نشان دهنده عدم نظارت بر عملکرد مدیران در فوتبال ،به ویژه در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است.

از طرفی رسانه ها و بالاخص صدا وسیما نباید مروج ناهنجاری ها باشند و ستونهای جراید و تریبون رادیو و تلویزیون را در اختیار این افراد قرار دهند.شاید بتوان گفت که برنامه نود سرآمد همگان بود و این تفکر را در فوتبال اشاعه داد و...

پس از توقف برنامه نود که اساسا نگاهی خاص به ایجاد درگیری و مشاجره رودررو با مسئولان و مدیران فوتبالی داشت تا توجه مردم را به ارائه برنامه چالشی جلب کند،متاسفانه امروز هم شاهد احیا این تفکر در برنامه جدید لیگ برتر با اجرای محمدحسین میثاقی هستیم!

مناظره خلیل زاده و سعادتمند و آنچه که از سوی این دو با الفاظ ناشایست و ارائه اسناد و مدارک غیر واقعی رد و بدل شد بیانگر رویه غلط و ناسالم در باشگاهای ما از جمله استقلال می باشد.

ما اهالی رسانه بر اساس وظایف و رسالت خبری و فرهنگی باید الگوهای ناب از ارزشهای انسانی و اسلامی را به مردم معرفی کنیم،لذا از صدا وسیما و مدیران برنامه های ورزشی انتظار می رود مروج این تفکر در جامعه باشند و از هیاهو و حاشیه سازی اجتناب کنند
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: