به‌روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۳۵۳
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
علی آرش روناسی:
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: ما مشاهده می‌کنیم اوضاع کشور به خاطر مدیریت‌های نابلد نیست و چه بسا سوء مدیریت عمدی است. در واقع می‌خواهند مردم را ناراضی کنند تا اوضاعی به وجود بیاید که مردم را به کف خیابان‌ها بیاورند که به رهبری برای موافقت با مذاکره مجدد با امریکا فشار وارد آورند.
علی آرش روناسی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی پیرامون اظهارات اخیر محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص بازگشت امریکا به برجام به خبرنگار روزنامه الکترونیکی شما گفت: متأسفانه به وضعیتی دچار هستیم که برخی دولتمردان ما و عمدتاً ظریف مسؤول وزارت خارجه و حتی رئیسجمهور سرنوشت کشور را به خارج از کشور گره میزنند.

وی افزود: با بررسی برجام از ابتدا تا به حال در همان روزهایی که جان کری و اوباما که برجام را به وجود آوردند سر کار بودند، در مییابیم برجام هیچ تأثیری بر اوضاع ما نگذاشت و اروپا و امریکا به بهانههای مختلف وضعیتی را به وجود آوردند که برجام را کاملاً بیاثر و عقیم کردند و اوضاع داخل کشور به لحاظ اقتصادی و تولید به هیچوجه تکان نخورد.

مشکل ما از خارج به وجود نیامده است

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: برای اصلاح اوضاع کشور باید نگاهمان را از بیرون از مرزها به داخل کشور بیاوریم. مشکل ما از خارج به وجود نیامده است که با نگاه به خارج برطرف شود.

وی تصریح کرد: نظر کارشناسان این است که حداکثر تأثیر اوضاع خارج از کشور بر اقتصاد ما بیشتر از 15 درصد نیست.

سوء مدیریت داخلی

روناسی افزود: بیشترین عاملی که موجب رکود اقتصادی کشور شده سوء مدیریت داخلی است و متأسفانه در دولت ارادهای برای استفاده از پتانسیلهای داخلی برای بهبود اوضاع مردم و اقتصاد کشور مشاهده نمیشود.

وی مطرح کرد: اگر همان موقع فرمایش حضرت آقا را در باره اقتصاد مقاومتی عملی کرده و به سمت مؤلفههای آن پیش رفته بودیم اوضاعمان بسیار بهسامانتر از وضعیت فعلی بود.

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: نگاه به خارج از کشور غیر از ضرر چیزی برای ما ندارد. همان موقع که امریکا در برجام بود کدام یک از کشورهای اروپایی و حتی امریکا به تعهداتشان بهطور کامل عمل کردند. آیا توانستیم ذرهای از برجام استفادهای برای بهبود اوضاع کشور ببریم؟

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دولتمردان ما اینگونه القا میکنند که اگر الان مشکلاتی در کشور هست تقصیر سوء مدیریت ما نیست.

روناسی در پایان ابراز تأسف کرد: ما مشاهده میکنیم اوضاع کشور به خاطر مدیریتهای نابلد نیست و چه بسا سوء مدیریت عمدی است. در واقع میخواهند مردم را ناراضی کنند تا اوضاعی به وجود بیاید که مردم را به کف خیابانها بیاورند که به رهبری برای موافقت با مذاکره مجدد با امریکا فشار وارد آورند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: