به‌روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۱۸۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
دکتر بادامچیان عنوان کرد:
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: تعامل سه قوه باید در حل مشکلات مردم تسریع کند وگرنه خواسته رهبری تحقق نمی‌یابد.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: تعامل سه قوه باید در حل مشکلات مردم تسریع کند وگرنه خواسته رهبری تحقق نمی‌یابد.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، دکتر اسدالله بادامچیان در پایان نشست هفتگی این حزب با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری، اظهار داشت: عنایات رهبری در یاری رسانی به دولت محترم و اجازه های معظم له باید دولت را در حل مشکلات جاری فعال کند.

وی افزود: مردم از نظر ولی امر مسلمین اطاعت دارند و انتظارشان این است که دولت، رهنمودهای رهبری را به نحو کامل اجرا نماید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر ضرورت تعامل سران سه قوه برای چاره اندیشی در جهت حل مشکلات کشور گفت: دولت باید در اداره امور کشور که طبق قانون اساسی برعهده سه قوه است، به نظر دو قوه دیگر توجه و آنها را در اجرا و مدیریت اجرایی عملیاتی نماید.

بادامچیان گفت: انتظار اینکه دو قوه، سیاست های خطا یا فاقد کارشناسی دولت را بپذیرند، درست نیست و این مهم در سایه تعامل صحیح دولت با نمایندگان ملت و قوه قضائیه حاصل می شود و تعامل سه قوه باید در حل مشکلات مردم تسریع کند وگرنه خواسته رهبری تحقق نمی یابد.

وی با اشاره به اظهارات برخی نمایندگان در خصوص استیضاح رییس جمهور گفت: مطالبه مردم از مجلس، پرداختن به مسائل اساسی مورد تاکید رهبری و عدم حاشیه سازی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: نمایندگان ملت با رعایت کلیه نکات اخلاقی و مصالح کشور، بهتر می توانند نظارت خود را بر قوه مجریه اعمال کنند و به جای تقابل با دولت، باید اصلاح امور کشور توسط دولت، مد نظر آنها باشد.

بادامچیان تصریح کرد: در شرایط کنونی حفظ ثبات ملی و کاهش مشکلات اقتصادی مردم، به موازات هم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مجلس باید از ابزار نظارتی خود برای توزیع به موقع کالای اساسی در جامعه استفاده کند و اجازه ندهد تعلل و سهل انگاری بخش هایی از دولت موجب کمبود و گرانی بعضی کالاهای مورد نیاز مردم شود و هرروز شاهد گرانی ها و نگرانی جدیدی درمردم باشیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفتگو تامین بودجه مورد نیاز بخش درمانی کشور را با توجه به اجازه رهبر معظم انقلاب برای برداشت از محل صندوق توسعه امری فوری دانست که تاخیر در آن، اختلال در روند مقابله با کرونا می باشد.

بادامچیان ضرورت همکاری مردم با ستاد مقابله با کرونا برای مهار موج سوم این بیماری را یک تکلیف دینی و انسانی دانست و از همگان خواست که به عنوان نهی از منکر در سراسر کشور، به کسانی که اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند، تذکر بدهند و آنها را به رعایت اصول بهداشتی امر به معروف نمایند.

وی همچنین با اشاره به آخرین مناظره افشاگرانه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: این فساد و سوء استفاده ها در آمریکا تازگی ندارد، قبلا آن را مخفی می کردند و مردم را فریب می دادند اما اکنون بحران سیاسی ـ اجتماعی و نارضایتی شدید مردم از دولتمردان و نظام حاکم بر آمریکا، نامزدها را برای برنده شدن در انتخابات و جلب آراء مردم به این افشاگری واقعیت ها رسانده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خطاب به برخی غرب زدگان داخلی هم گفت: آنها که آمریکا را یک ابرقدرت می دانستند و هنوز هم همین عقیده را دارند، واقعیت ها را بپذیرند و در نگرش خویش به غرب تجدیدنظر کنند.

بادامچیان افزود: به ویژه اصلاح طلبانی که به دنبال سیاست گزاری جدید برای رابطه با غرب هستند، به خود آیند وگرنه آنها هم با آمریکا به موزه تاریخ می روند.

وی در ادامه با اشاره به توطئه ها و دخالت های آمریکا درعراق اظهار داشت: حفظ تمامیت و یکپارچگی ارضی و استقلال عراق، چیزی نیست که مردم و مرجعیت و مقاومت عراق از آن بگذرند. آمریکا باید آرزوی تجزیه و ماندن در عراق را به گور ببرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نقض آتش بس بین دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان، رعایت توافق آتش بس و حضور در میز مذاکره را راه حل اساسی بحران بین دوکشور دانست که در این صورت دو کشور در حال جنگ می توانند مشکلات خود را با کمک ایران و کشورهای همسایه حل کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: