به‌روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
حزب موتلفه اسلامی استان آذربایجان شرقی درباره مناقشات قره باغ بیانیه ای صادر کرد.

حزب موتلفه اسلامی استان آذربایجان شرقی درباره مناقشات قره باغ بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

باسمه تعالی

مردم شهید پرور و انقلابی آذربایجان

همانطور که مستحضر هستید قریب به دو هفته است شاهد درگیری ها و تنش های مجدد در منطقه قره باغ جمهوری آذربایجان هستیم. این خصومتها و مناقشات موجب موضع گیری شخصیت ها و گروهای مختلف علی الخصوص نمایندگان محترم ولی فقیه در شمالغرب کشور قرار گرفت. متاسفانه اعلام نظر این بزرگوران که کاملاً در چارچوب سیاست خارجی کشور بوده، مورد هتک حرمت و بی احترامی برخی رسانه ها قرار گرفت که گویی جز برافروختن اختلافات قومی مقصود دیگری نداشتند. حزب مؤتلفه اسلامی آذربایجان شرقی ضمن محکوم کردن موضعگیری های خارج از قاعده انصاف و عدالت رسانه های مغرض در توهین به ائمه معزز جمعه شمالغرب کشور و با تکیه بر اصول و آرای امام خمینی (ره)؛ وحدت جهان اسلام و دفاع از کیان اسلام و مسلمین و همچنین لزوم پایبندی کشورها به قواعد و قوانین بین المللی، اجرایی شدن مصوبات شورای امنیت سازمان ملل (چهار قطعنامه ۸۲۲، ۸۵۳، ۸۷۴ و ۸۸۴) را لازمه پایان درگیری، تنشها و برقراری صلح و امنیت در منطقه می داند.

حزب مؤتلفه اسلامی آذربایجان شرقی امید دارد با متعهد شدن دولت ارمنستان به ماده ۲، بند ۴ منشور سازمان ملل - که اشاره دارد: «همه اعضا در مناسبات بینالمللی خود از هرگونه تهدید یا به کارگیری زور که علیه تمامیت ارضی یا استقلال سیاسی یک کشور معطوف است یا به نحوی با اهداف سازمان ملل متحد مغایرت دارد، خودداری کنند»- و همچنین اجرایی کردن قطع نامه های شورای امنیت سازمان ملل، ضمن پایان دادن به سه دهه اشغال گری و جنگ، زمینه بازگشت بیش از یک میلیون آواره را به سرزمین مادری خود فراهم نموده و مقدمات ایجاد صلح، آرامش و همزیستی مسالمت آمیز در منطقه قفقاز را فراهم نماید.

در نهایت از تمام همزبانان، همشهریان، گروهها، رسانه ها، شخصیتها و... درخواست می گردد، ضمن اینکه در موضع گیری ها رعایت انصاف، اعتدال و حفظ حرمتها را لحاظ کرده، خود را مقید بر بیان اظهارات در چارچوب سیاست خارجی جمهوری اسلامی نموده و از دامن زدن بر هرگونه اختلاف و تفرقه افکنی های دینی، قومی، نژادی و... خودداری نمایند.

برچسب ها: موتلفه ، حزب موتلفه
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: