به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
محمدحسن آصفری:
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا می خواهد با فشار و تحریم جمهوری اسلامی ایران به پای میز مذاکره بکشاند، اما این تحریم‌ها به مذاکرات منجر نخواهد شد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا می خواهد با فشار و تحریم جمهوری اسلامی ایران به پای میز مذاکره بکشاند، اما این تحریمها به مذاکرات منجر نخواهد شد.

محمدحسن آصفری، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نما درباره تحریم های اخیر آمریکا علیه چند بانک ایرانی اظهار داشت: آمریکایی ها با این اقدام نشان دادند که به هیچ توافق و پروتکل بین المللی متعهد نیستند.

وی افزود: آمریکا چندین سال پای میز مذاکره با جمهوری اسلامی ایران نشست تا برجام به امضا برسد، اما خروجی آن عدم پایبندی به تعهدات هستهای است.

ترامپ برای پیروزی به هر دری می زند

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بیان کرد: اقدام آمریکاییها در تحریم چند بانک دولتی و خصوصی کشورمان نشان از عمق کینه توزی های ایالات متحده نسبت به ملت ایران و حکومت جمهوری اسلامی دارد.

آصفری ادامه داد: البته ترامپ برای اینکه بتواند در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، تلاش می کند به هر دری بزند تا کسب رأی کند و در این خصوص از اعمال شدیدترین تحریم ها حتی تحریم غذا و دارو علیه کشورها هیچ واهمه ای ندارد و حاضر است دست به بدترین رفتارهای غیرانسانی بزند.

تحریم با چشم های بسته

وی با بیان اینکه ترامپ چشم بسته همه چیز را تحریم می کند، افزود: در حالی که بسیاری از این بانک هایی که آمریکا در لیست تحریم خود قرار داده اصلاً مبادلات خارجی ندارند و فعالیت اقتصادی در خارج از کشور انجام نمیدهند و حتی جالب است که برخی از این بانک ها ماهیت قرض الحسنه دارند و تنها کاری که می کنند ارائه تسهیلات ازدواج یا وام های کم بهره است و تراکنشات مالی آنها به چند میلیارد هم نمی رسد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا می خواهد با فشار و تحریم جمهوری اسلامی ایران به پای میز مذاکره بکشاند، اما این تحریم ها به مذاکرات منجر نخواهد شد.

آصفری گفت: تا زمانی که آمریکایی ها به تعهداتشان عمل نکنند و بدهیهای بلوکه شده ایران را آزاد نکنند، هیچ مذاکره ای صورت نخواهد پذیرفت.

توصیه به آمریکا

به گفته وی؛ اگر قرار بود که جمهوری اسلامی ایران با این فشارها به میز مذاکره بازگردد، تحریم های چندین ساله را نمی پذیرفت؛ لذا آمریکا باید به جای تحریم، اصلاحی در رفتار خود صورت دهد و قبل از هر مذاکره ای به تعهداتش پایبند باشد تا جمهوری اسلامی ایران تصمیمی در خصوص مذاکره یا عدم مذاکره اتخاذ کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: