به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
محمود الفت:
حداقل مردم هوای مردم را داشته باشند و در این روزهای سخت کنار یکدیگر باشیم. مردم بیش از اندازه خرید نکنند

محمود الفت، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی استان فارس درباره موضوع اقدام نکردن دولت برای حل مشکلات کشور به خبرنگار نما گفت: دولت کلاً تعطیل است و هیچ کاری نمیکند. میتوانیم بگوییم میتواند کاری بکند، ولی انجام نمیدهد.

دولت هیچ کنترلی بر وضعیت موجود ندارد

وی با بیان اینکه بازار دچار نوساناتی شده است؛ قیمتها روز به روز افزایش مییابند، فاصله طبقاتی زیاد شده است و دولت هیچ کنترلی بر وضعیت موجود ندارد تصریح کرد: نهادهای نظارتی گویی تعطیل هستند و این به گردن آن و آن به گردن این میاندازد.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: شاید عامل گرانی وزارت صمت باشد، زیرا کنترلی بر قیمتها ندارند و خودشان باعث مشکلات شدهاند.

وی مطرح کرد: مقصر و مسبب اصلی وضعیتی که در اقتصاد کشور به وجود آمده و اقتصاد کشور را به بنبست و تعطیلی کشانده است ،دولتمردان هستند.

لزوم افزایش ارزش ريال

الفت گفت: با توجه به اینکه ارزش پول ملی و ثروت مردم کاهش یافته لازم است دولت بر پول کنترل داشته باشد و ارزش ريال را بالا ببرد.

وی تصریح کرد: دولت یا خواسته است این وضعیت به وجود بیاید یا نادانسته چنین نتیجهای از عملکرد او حاصل شده است.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان همدان تعطیلی دولت و اهتمام نداشتن آن به رسیدگی به وضعیت بازار را از علل وضع موجود دانست و علت دیگر را اینگونه مطرح کرد: دستگاه دیپلماسی کشور که باید در امر صادرات تسهیلات به وجود بیاورد و ارز را به کشور برگرداند و زمینههای سرمایهگذاری خارجی را فراهم کند عملاً تعطیل است.

نقش تحریم ها

وی افزود: بخش کوچکی از وضعیت فعلی به تحریمها برمیگردد. قسمت بیشترش به علت ناکارآمدی دولتمردان ماست. در حقیقت اینها مسبب اصلی هستند.

الفت اشاره کرد: دولت با سوء مدیریت فرصتها را از دست میدهد و فرصتسوزی میکند.

باید از مردم عذرخواهی کنند

وی در پاسخ به این پرسش که دولت با این اقدامات چه هدفی را دنبال میکند، گفت: این اقدامات یا دانسته است یا نادانسته. اگر دانسته است که خیانت است. اگر نادانسته است باید از مردم عذرخواهی کنند و از کسانی که خبره این کار هستند کمک و مشورت بگیرند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان همدان در خصوص آنچه که مردم در شرایط فعلی باید انجام دهند اظهار کرد: مردم طوری رفتار نکنند که خواسته دشمنان داخلی و خارجی تحقق یابد. باید نسبت به یکدیگر انس و الفت داشته باشند. ندانم کاریها، کمکاریها و کجسلیقگیهای عدهای را به پای نظام نگذارند، بلکه اینها عدهای هستند که مسئول نیستند و مسئولیت و تعهد ندارند. مردم طوری رفتار نکنند که برای درمان زخم نمک بر آن بپاشند.

وی افزود: حداقل مردم هوای مردم را داشته باشند و در این روزهای سخت کنار یکدیگر باشیم. مردم بیش از اندازه خرید نکنند.

تولیدکننده مظلوم

الفت اضافه کرد: از سوی دیگر علیرغم اینکه تولیدکننده مظلوم واقع شده است و دولت به او فشار میآورد و تولیدکننده با مشکلات عدیدهای مواجه است سعی کند قیمتها را بالا نبرد تا فشاری که بر گرده مردم آمده است مضاعف نشود. کارفرماها نیروهایشان را اخراج نکنند و مشکلی بر مشکلات مردم اضافه نکنند.

وی با اشاره به کمک مؤمنانه آن را اقدام مؤثری در شرایط موجود دانست.

الفت در پایان خاطرنشان کرد: توجه به تولید داخل اهمیت زیادی دارد. دولتمردان و مسئولین ما نگاهشان را از خارج و امریکا و اروپا و بهطور کل غرب به داخل و استفاده از ظرفیتهای داخلی معطوف کنند. روی مردم حساب کنند و با مردم شفاف باشند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: