به‌روز شده در: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۰۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
لاله افتخاری:
جمهوری اسلامی تهدیدی نه برای همسایگان خود و نه برای دیگر کشورهای دنیاست. بلکه، در حقیقت از طریق اجرای عدالت در پی ایجاد صلح و امنیت است.

لاله افتخاری عضو مجمع نمایندگان ادوار در کنفرانس ائتلاف جهانی بر اهمیت صلح و عدالت در فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری تاکید کرد.وی گفت: توجه ایشان به جایگاه صلح و عدالت و بهویژه عدالت به نحوی است که دهه چهارم انقلاب شکوهمند اسلامی را به عنوان دهه پیشرفت و عدالت نام گذاری کردند.

صلح ممدوح و مذموم

افتخاری افزود: از نظر مقام معظم رهبری، صلح دو نوع است: یکی صلح ممدوح و دیگری صلح مذموم است. صلح ممدوح در حقیقت همان صلحی است که دستاوردهای آن به نفع جامعه اسلامی و جامعه بشری است ،اما صلح مذموم از نظر ایشان در حقیقت آن کرنش در مقابل دشمنان است، چیزی که به ضرر جامعه اسلامی و جامعه بشری تمام می شود.

وی ادامه داد: از نظر ایشان، صلح و عدالت دو امر فطری است که بشر به دنبال آن است و خواست مسلمانان نیز خواست یک گروه خاص نیست و برای همه افراد بشر و گمشده آنها مورد مطالبه آنها است.

وی در پایان تصریح کرد :از دیدگاه مقام معظم رهبری، عدالت همیشه همراه با صلحی است که مذموم نباشد و ممدوح باشد و در حقیقت آن صلحی مد نظر است که صلح عادلانه باشد. حقوق همه انسانها در پرتو این صلح عادلانه می تواند تامین شود. ایشان با همین نگاه می فرمایند که جمهوری اسلامی تهدیدی نه برای همسایگان خود و نه برای دیگر کشورهای دنیاست. بلکه، در حقیقت از طریق اجرای عدالت در پی ایجاد صلح و امنیت است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: