به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
احمدعلی مقدم:
احمدعلی مقدم گفت: علیرغم اینکه ۸۰ کشور دنیا از دشمن بعثی حمایت می کردند، اما نتوانستند محور مقاومت، نیروی متحد و متعهد جبهه ما را شکست دهند که این خود از اعجاز این دفاع نابرابر هشت ساله است و امروز هم همان روحیه می تواند کشور را در مقابله با فشارهای دشمن بیمه کند.
احمدعلی مقدم گفت: علیرغم اینکه ۸۰ کشور دنیا از دشمن بعثی حمایت می کردند، اما نتوانستند محور مقاومت، نیروی متحد و متعهد جبهه ما را شکست دهند که این خود از اعجاز این دفاع نابرابر هشت ساله است و امروز هم همان روحیه می تواند کشور را در مقابله با فشارهای دشمن بیمه کند.

احمدعلی مقدم عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با فرمایشات رهبر معظم انقلاب در تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت، اظهار کرد: در سال های پس از دوران دفاع مقدس یکی از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری پرداختن و توجه به دفاع مقدس و البته استمرار و فراموش نشدن برکات آن و تداوم روحیه جهاد در نسل جدید و جوانان است.

وی افزود: چرا که داستان جهاد و دفاع ما، بیانگر واقعه عاشورا، کربلا و تداوم همان راهی است که اهل بیت (ع) پرچم دار آن بودند، دوران هشت سال دفاع مقدس به مثابه بارزترین و درخشان ترین برگ حماسه، ایثار و پایداری ملت ایران در جهان است.

دفاع مقدس عرصه ای که بیانگر ایستادگی ملت ایران در برابر اتحاد غرب و شرق است

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان مطرح کرد: دفاع مقدس به گواه همه کارشناسان نظامی عرصه ای بود که ایران اسلامی به تنهایی در برابر همه کشورهای شرق و غرب ایستاد و پیروز شد.

مقدم عنوان کرد: در زمان حکومت شاه های بی کفایت بر ایران بخش زیادی از خاک ایران جدا و به کشورهای متجاوز بخشیده شد اما در این هشت سال حتی یک وجب از خاک کشور تصرف نشد چرا که رمز اصلی این پیروزی معنویت، ایمان و تکیه بر خدا بود از این رو ایران تبدیل به الگویی برای بیداری کشورهای اسلامی و مظلوم شد.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس از جایگاه ویژه ای برخوردار است، یادآور شد: دفاع مقدس فضایی ایجاد کرد که هر فردی به جبهه می رفت از نظر روحی و معنوی کاملا تحت تاثیر قرار می گرفت چرا که در جبهه ها افرادی حضور داشتند که به عشق اسلام، اهل بیت (ع) و اطاعت از ولی زمان به جنگ با دشمن متخاصم شتافتند و با نیروی ایمان و توکل، کمبود امکانات و تجهیزات را نادیده گرفتند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: ابر قدرت های مستکبر جهان و ایادی وابسته به آنان و در صدر آنها حزب بعث عراق و صدام جنایتکار، برای نابودی استقلال ملی و خاموشی نور انقلاب اسلامی با هدف تجزیه و تصرف ایران برنامه ریزی ها کرده بودند.

استکبار جهانی در پشت صحنه آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران

مقدم تصریح کرد: با عنایت، امداد الهی، ایستادگی و اتحاد ملی مردم ایران دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی دریافتند که هیچ زمانی قادر به شکست این نیروی مردمی نیستند چه با جنگ نظامی و چه با تحریم و محاصره اقتصادی، بنابراین قدرت اسلام و ایران به ابرقدرت ها نشان داد تا دیگر جرأت حمله به ایران را نداشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه در جنگ تحمیلی هشت ساله به دنیا ثابت شد ایران خوی تهاجمی ندارد، ادامه داد: در طول تاریخ ایران هیچ گاه آغاز کننده جنگ، متخاصم و متجاوز جنگی نبوده است، مقام معظم رهبری در بخشی از سخنان خود در این دیدار فرمودند: « ما امروز با اقتدار در عرصه‌های جهانی اثبات کردیم که ملت ایران و ایران اسلامی هیچ تهدیدی برای کشورهای همسایه و دیگران نیست، به ما تهاجم شد، ما قدرتمندانه دفاع کردیم اما هرگز فکر تجاوز، حمله یا اشغال به ذهن ملت ایران و مسئولان کشور خطور نکرده است».

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان ابراز کرد: امام خمینی (ره) به عنوان فقیهی آگاه به زمان و فرماندهی شجاع، سیاستمدار و خداشناس از همان ابتدای جنگ، دشمن اصلی را شناخت و تشخیص داد که صدام یک ابزار است.

مقدم تشریح کرد: امام خمینی (ره) با روشنگری برای مردم عراق، ثابت کردند که پاسخ ایران به تهاجمات عراق، مقابله قوای ایران با مردم عراق نیست، حمله عراق به ایران را کار حکومت و دولت آن کشور می دانستند و حساب مردم عراق را در این ماجرا، جدای از صدام و دولت عراق در نظر می گرفتند.

وی افزود: ایشان با شناسایی پشت صحنه اصلی جنگ هشت ساله ایران و عراق، این جنگ را نه تنها دشمنی و نبرد ۲ همسایه و کشور اسلامی می دانستند بلکه در این جنگ را مقابله کفر و ایادی استکبار جهانی در مقابل تمام اسلام تلقی می کردند.

دفاع مقدس اقدام عقلانی ملت ایران در برابر تهاجم رژیم بعث

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه امروز معرفت نسبت به شهدا و شناخت آنها انقلاب اسلامی را بیمه کرده است، گفت: همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه نام و یاد شهیدان مخلص هشت سال دفاع مقدس را کم فروغ سازد، چرا که این دفاع یکی از عقلانی ترین کارهای انجام شده بود و تحریفات نمی تواند شبهه ای در آن وارد کند.

مقدم با اشاره به اینکه دفاع مقدس جهاد بزرگ دینی و ملی ملت ایران بود، تاکید کرد: ملت ایران با هشت سال دفاع قدرتمندانه توانست خودباوری ملی را در خود تقویت کند، ظرفیت ها و استعدادهای ناشناخته‌ خود را شناخته و توان نظامی، موشکی، علمی و حتی توان مردمی خود را تقویت کند.

وی یادآور شد: به فرموده رهبر معظم انقلاب چه جوانان ساده روستایی از چه جاهای ناشناخته کشور بودند که در این جنگ هشت ساله فرماندهانی به نام و کار آزموده شدند همانند سردار سلیمانی که هنوز هم کشور از برکات وجودی و تدابیر این فرمانده برخوردار است.

حفظ روحیه مقاومت دوران دفاع مقدس راهکار مقابله با فشارهای کنونی دشمن

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه راهبرد امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس بسیار حکیمانه و راهگشا بود، اذعان کرد: یکی ازعبرت های این جنگ هشت ساله، ایستادگی مردم در میدان نبرد بود و امام خمینی(ره) در تمام دوران جنگ تحمیلی سعی می کردند با بیانات خود روحیه مردم، رزمندگان و فرماندهان را بالا برده و آنها را برای تحمل وضعیت جدید آماده کنند به طوریکه ایشان نقش اول را، در دفاع از ملت ایران ایفا کردند.

مقدم با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه در دفاع مقدس نقش پشت جبهه به قدر حضور در جبهه اهمیت داشت، متذکر شد: در دفاع مقدس، مساجد محور فعالیت ها بود، جوانان و همه اقشار جامعه، نیروی فعال کمک رسانی و تقویت روحیه رزمندگان جبهه اسلام بودند.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان در پایان خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه ۸۰ کشور دنیا از دشمن بعثی حمایت می کردند، هزاران تن بمب های شیمیایی بر سر ملت بی گناه ایران ریختند و ادعاهای واهی حقوق بشری را زیر پا گذاشتند اما نتوانستند محور مقاومت، نیروی متحد و متعهد جبهه ما را شکست دهند که این خود از اعجاز این دفاع نابرابر هشت ساله است و امروز هم همان روحیه می تواند کشور را در مقابله با فشارهای دشمن بیمه کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: