به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۹۹۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
سید علی یزدی‌خواه عنوان کرد:
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: آذری جهرمی می‌گوید زورم به اپراتور‌ها نمی‌رسد، وزیر راه و شهرسازی می‌گوید مسکن نخرید تا ارزان شود، سرپرست وزارت صمت می‌گوید قیمت خودرو حباب است، رئیس بانک مرکزی در مورد دلار دیگر نظر نمی‌دهد، وضعیت اقتصاد، معیشت و کرونا هم که مشخص است، لطفا سر در ورودی پاستور بنویسید دولت تعطیل است.
عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: اجرای کامل سند تحول بنیادین درخواست رهبری عزیز و قاطبه جامعه معلمین و خانوادهها و ما نمایندگان مجلس است.

سید علی یزدیخواه در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: درودهای خالصانه خود و شما همکاران عزیز را به روح پاک و منور بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شهدای والامقام انقلاب اسلامی وجنگ تحمیلی، شهدای ترور، شهدای امنیت، شهدای خدمت، شهدای سلامت و به ویژه سردار دلها سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تقدیم میکنم. بر همه آنان درود میفرستم، آنان که نظارگر نحوه عملکرد ما هستند، تمنای دعای خیر برای حرکت در راه ایشان را دارم که راه، منش و رفتار، ولی امر مسلمین جهان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.

امیدوارم رسم خادمی آنها را به جا آورم

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: از مردم حوزه انتخابیه به خاطر اعتماد به این جانب عمیقا تشکر کرده و امیدوارم رسم خادمی آنها را به جا آورم و در این راه سخت، به دعای شما عزیزان سخت نیاز دارم.

وی اظهار داشت: به احترام معلمان سرزمینم تمام قد میایستم، به زحمات آنها افتخار میکنم و دعا گوی ایشان برای انجام رسالت مقدسشان هستم، معلمان عزیزی که این روزها دو برابر ایام قبل کار میکنند، هم باید در حوزه فضای مجازی تدریس کنند و هم با حضور در مدرسه از نزدیک تدریس به دانش آموزان علاقهمند را دنبال کنند.

دریغ از تلاش دولتها برای تمشیت امور فرهنگیان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجدانه در راه استیفای حقوق معلمان تلاش میکنم، ایشان که به طرزی معجزه وار و سخت امور معیشتی خود را سامان میدهند و البته صدها هزار فرهنگی بازنشسته این راه را سختتر طی میکنند و دریغ از تلاش دولتهایی که وظیفه ذاتی شان تمشیت امور ایشان است.

اجرای سند تحول بنیادین مورد مطالبه جدی ما است

این نماینده مجلس عنوان کرد: آماده سازی منابع انسانی و پیگیری اختصاص اعتبارات لازم برای اجرای سند تحول بنیادین مورد مطالبه جدی ما است، در ۱۳۱ راه کار ارائه شده سند تحول توجه ویژه به معیشت و منزلت معلمان، استقرار نظام معلمی، تقویت کارکرد دانشگاه فرهنگیان، توجه به دورههای دانش افزایی و متناسب سازی محتوای کتب با ساعات درس هفتگی از دیگر موارد مطروحه این سند است.

یزدی خواه بیان کرد: اجرای کامل سند تحول بنیادین درخواست رهبری عزیز و قاطبه جامعه معلمین و خانوادهها و ما نمایندگان مجلس است. با توجه به اجرای ناقص رتبه بندی معلمان، ارائه لایحه رتبه بندی مطابق با سند توسعه پنج ساله ششم را خواستاریم.

رئیس دولت چرا قصرنشینی خود را ترک نمیکند؟

این نماینده مجلس با اشاره به مسائل جاری کشور در ادامه نطق گفت: شاهد حضور وزرا، استانداران و مدیران برای انجام وظایف ذاتی خود هستیم حتی روسای قوای مقننه و قضاییه نیز به سفرهای استانی برای نظارت میروند، اما نمیدانیم رئیس دولت چرا قصرنشینی خود را ترک نمیکند، به خود تحرک نمیدهد در حالی که مسئول اول اجرایی کشور است احتمالا دارای ژن برتر است.

وی ادامه داد: ایشان دو بار در مجلس شورای اسلامی به کلام الله مجید سوگند یاد کرده است که از قانون اساسی دفاع میکند، اجرایی شدن تمامی بندهای آن را دفاع میکند؛ لذا از ایشان در خصوص مواد زیر در خواست ارائه عملکرد دارم. بند ۹ از اصل ۴۳ قانون اساسی تاکید بر افزایش تولید دامی و صنعتی دارد که نیازهای عمومی کشور را تامین کرده و کشور را به مرحله خودکفایی رسانده و از وابستگی برهاند، شیوه تعیین تضمینی خرید محصولات کشاورزی در شورای اقتصادی و دیر اعلام کردن قیمتهای تضمینی و خرید گندم پایینتر از نرخ واردات، به چه معنا است؟ آیا جز این است که ضربه اساسی به خودکفایی گندم وارد کرده و رانتی ویژه برای افراد مفسد ایجاد کرده و میکند؟

برق رایگان خوش بینانه تنها شامل ۷ میلیون نفر میشود

یزدی خواه اظهار داشت: دولت برای قیمت گوشت منجمد وارداتی با هزینه حمل و نقل حدود ۱۰۰ هزار تومان پرداخت میکند، اما علاقهای به خرید گرم و تازه دامدار داخلی به قیمت واردات ندارد، با ارز ۴ هزار ۲۰۰ تومان نهادههای دامی را ثبت سفارش میکند در حالی که در بازار آزاد به ۲ تا ۴ برابر قیمت آن به فروش میرساند.

نماینده مرم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: در برنامه ششم قرار بود، حقوق بازنشستگان با شاغلین متناسب سازی شود، این امر را به دقیقه ۹۰ موکول کرده است، رئیس دولت خبر بهره مندی ۳۰ میلیون نفر از برق رایگان را خبری میکند، اما چگونه میشود خانوادهای از این برق رایگان استفاده کند در حالی که یک خانواده با یخچال، تلویزیون و سه عدد لامپ مصرفی بیش از ۸۰ کیلو وات ساعت دارد در نگاه خوش بینانه این تنها شامل ۷ میلیون نفر میشود که بخشی از آن شامل خانههای خالی میشود.

سر در ورودی پاستور بنویسید دولت تعطیل است

این نماینده مجلس گفت: دلمان به بورس خوش باشد که با گشایش اقتصادی وعده داده شده منهدم شد، به قیمت ارز و طلا که افسوس میخوریم، به قیمت نجومی خودرو که نگاه میکنیم آه از نهادمان بر میآید و داغ یک واحد آپارتمان ۶۰ متری را برای زوجهای جوان بر دلمان مانده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: آذری جهرمی میگوید زورم به اپراتورها نمیرسد، وزیر راه و شهرسازی میگوید مسکن نخرید تا ارزان شود، سرپرست وزارت صمت میگوید قیمت خودرو حباب است، رئیس بانک مرکزی در مورد دلار دیگر نظر نمیدهد، وضعیت اقتصاد، معیشت و کرونا هم که مشخص است، لطفا سر در ورودی پاستور بنویسید دولت تعطیل است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: