به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
اخبار 24 ساعت گذشته:
ترور چهره‌های انقلابی، دستور کار تیم‌های تروریستی وارداتی

رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) در پاسخ به شرارت‌های ضدانقلاب، در چند روز اخیر مقر گروهک‌های ضدانقلاب در منطقه کردستان عراق را طی سلسله عملیات‌های توپخانه‌ای، موشکی و پهپادی هدف قرار دادند. معاون عملیات این قرارگاه با اعلام این خبر از مأیوس شدن آمریکایی‌ها با انهدام کامل تیم‌های تروریستی در مرزهای شمال غرب کشور طی سال‌های گذشته خبر داد و گفت: «از سال گذشته ایادی استکبار با طرق مختلف، ایجاد ناامنی در مرزهای کشورمان را در دستور کار خود قرار داده‌اند.» سردار خلیل زاده با بیان این‌که اقتدار نیروهای مسلح در مقابله مؤثر با گروهک‌های تروریستی ضدانقلاب باعث شد تا آن‌ها نتوانند به‌صورت نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام کنند، افزود: «استکبار جهانی با سازمان‌دهی هسته‌ها و اعزام عناصر وابسته خود به داخل کشور، نقشه شوم ترور افراد انقلابی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. عملیات اخیر سپاه در پاسخ به شرارت ضدانقلاب در انجام یک‌ مورد ترور در استان کردستان بود. در عملیات‌های چند روز اخیر مقر ضدانقلاب کاملاً منهدم شد و علاوه بر این تعدادی از گروهک‌های تروریستی نیز که در جدار مرزی کشور ترکیه و کشورمان، با هدف ایجاد اختلاف، مستقر شده بودند، هدف قرار گرفتندسردار خلیل زاده تصریح کرد: «پیام ما به عناصر وابسته گروهک‌های ضدانقلاب این است که اگر شرارت‌های خود را ادامه دهند مقر ضدانقلاب در آن سوی مرز مورد هدف حملات توپخانه‌ای سپاه قرار خواهد گرفت

کاهش شوکه‌کننده آمار ازدواج در دوران کرونا /احتمال افزایش آمار سقط جنین

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان: شیب کاهشی ازدواج به نسبت سال‌های قبل می‌تواند یک شوک باشد و این شوک روی موضوع فرزندآوری حتما تاثیر خود را خواهد گذاشت. حواشی مربوط به کرونا علاوه بر اینکه موجب کاهش ازدواج شده، پس از این می‌تواند بر امر فرزندآوری هم تاثیر بگذارد. طبیعتا مادر برای فرزندآوری نیاز به حضور در بیمارستان یا آزمایشگاه دارد که با وجود کرونا مراجعه به بیمارستان کاهش یافته و در ادامه اقدام به فرزندآوری نیز کاهش می‌یابد، این موضوع اکنون حتی حادتر از مباحث اقتصادی است. بسیاری از زوجینی که با دفاتر مشاوره ما ارتباط دارند، به صراحت این را به مشاورین‌شان اعلام کرده‌اند.

تئوری‌سازی برای پذیرش ذلت

نشريه صدا در تمجيد رفتار رئیس‌جمهور صربستان مقابل ترامپ، نوشت: «آيا اقداماتي از جنس كنش رئیس‌جمهور صربستان را بايد مايه شرمساري او دانست؟ فرض كنيم سياستمدار صرب همچون متهمي در اتاق بازجويي و حتي يك برده در مقابل همتاي آمريكايي خود نشسته است؛ اگر منافع صربستان چنين اقتضايي كند، بايد اقدام رئیس‌جمهور اين كشور را تمسخر كرد يا بايد آن را عقلانيتي سياسي خواند؟! حالا رئیس‌جمهور آمریکا (برای انتخابات) عکس دلخواهش را گرفته، در مقابل، رئیس‌جمهور صربستان هم به آنچه منافع کشورش بوده، دست یافته است؛ آیا این، دستاورد برای ووچیچ در مقام یک سیاستمدار است؟ باید بلند می‌شد و بر سر ترامپ عربده می‌کشید یا به صورتش تف می‌انداخت یا حداقل جلسه مذاکره را ترک می‌کرد؟ رویکردی که سیاست را نه کنشی منطقی بر شجاعت اخلاقی و تصمیمی مبتنی بر تدبیر که رفتاری هیجانی و جنجالی با شعارهای تند می‌داند که هرچه هیجان و تندی آن بیشتر و هرچه از عقلانیت و تدبیر دورتر شود، انقلابی‌تر و مقدس‌تر است، این رویکرد به سیاست و روابط بین‌الملل، ناسیونالیسمی وارونه و هراسی است انزواطلبانه که حاصلی جز عقب ماندن کشور از مسیر توسعه اقتصادی و حذف شدن از چرخه تعاملات بین‌الملل ندارد». گفتنی است، طرفداران این نوع نگرش بودند که هفت سال پیش شعار گذر از مشکلات اقتصادی با مذاکره و بستن با کدخدا را سر می‌دادند و اکنون نیز بعد از تجربه بدعهدی‌ها هنوز چاره کار را در مذاکره و زانو زدن در برابر دشمنی که تمامی موجودیت کشور را نشانه رفته، می‌دانند.

چرا روحانی تنها مانده است؟

جعفر گلابی در بخشی از یادداشت خود در روزنامه اعتماد با عنوان «رئیس‌جمهور تنها!» نوشت: «درست است که ‏دستان دولت برای اقدام و اجرا چندان باز نبوده و نیست ولی آنجا که ربطی به محدودیت‌ها و فشار‌های مخالفان هم نداشت، بسیاری ‏از انتظار‌ها عقیم ماند و به مشورت‌ها و دلسوزی‌ها وقعی نهاده نشد. ظاهراً یکی از مشکلات اصلی به روابط رئیس‌جمهور با ‏شخصیت‌ها، چهره‌ها، جریان‌ها و گروه‌های مختلف و حتی مدیران ارشد دولتی بازمی‌گردد که ظاهراً مسئولانه مدیریت نشد و در ‏اختصاص زمان به آن اهتمامی نشد و شاید از این زاویه انزوایی خودساخته پیش آمد! رئیس‌جمهور افزون بر تمشیت امور اجرایی، ‏باید توان اقناع حداکثری و جذب همدلی و همکاری افراد و مدیران مختلف را داشته باشد و برای آن وقت بگذارد که در این صورت ‏برای دولت و برنامه‌هایش جریانی قدرتمند از حمایت ساخته می‌شود. به نظر ‏می‌رسد این معنا حتی برای وزیران و رؤسای سازمان‌های عریض و طویل دولتی هم برساخته نشد، تا جایی که خود آقای روحانی ‏از ایشان انتقاد کرد که روزه سکوت گرفته‌اند! چرا کسانی که پست و سمت و صندلی خود را ‏مدیون رئیس‌جمهور هستند، انگیزه لازم برای دفاع از دولت را نداشته‌اند و دیده نشده که به دفاع تمام‌قد از منویات ایشان بپردازند؟»
روابط حسنه روسیه و چین؛ تهدیدی بزرگ برای آمریکا

نشریه «نشنال اینترست» با اشاره به نزدیکی روابط روسیه و چین، آن را برای ایالات‌متحده خطرناک خواند و پیشنهاد کرد که رهبران واشنگتن باید با سیاستمداران روسی پشت میز مذاكره بنشینند و به دنبال سازش باشند. داگ بانداو، کارشناس نشنال اینترست، تقویت روابط بین روسیه و چین را تهدیدی بزرگ برای ایالات‌متحده دانست.

حاکم جلاد بحرین در انتظار انتقام سخت باشد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به تلاش دولت بحرین برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، طی بیانیه‌ای متذکر شد: «حاکم جلاد بحرین در انتظار انتقام سخت مجاهدان قدس و ملت مسلمان و غیرتمند این کشور باشد. اقدام ننگین آل خلیفه و رژیم وابسته حاکم بر بحرین در برقراری روابط با رژیم صهیونیستی که خلاف اراده و آرمان مردم مسلمان این کشور صورت پذیرفت، حماقتی بزرگ و فاقد هرگونه مشروعیت بوده و پاسخ‌های درخور را دریافت خواهد کرد.» همچنین علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای با بیان اینکه «رژیم دیکتاتوری بحرین هیچ پیوندی با ملت بحرین ندارد»، تأکید کردند که ملت‌های مسلمان از این خیانت‌کاران مبرا هستند.
حضور کارشناسان اسرائیلی در یمن

استاندار جزیره سقطری یمن اعلام کرد؛ امارات، کارشناسان اسرائیلی را به این جزیره راهبردی فرستاده است. گفته می‌شود؛ هدف امارات از این اقدام، دادن چراغ سبز به رژیم صهیونیستی برای ایجاد پایگاه نظامی در جنوب یمن و حضور بلندمدت در آن است.
قوم بنی‌اسرائیل

«عطریانفر» چهره فعال اصلاح‌طلب در خصوص نقش عارف در مجلس اخیر و رفتار جریان اصلاحات با وی گفت: «رفتار اصلاح‌طلبان با آقای عارف، شبیه رفتاری است که قوم بنی‌اسرائیل با حضرت موسی (ع) کردند؛ به این معنا که ایشان را به‌تنهایی به عرصه منازعه فرستادند و همکاری لازم را با ایشان نکردند. بنده معتقدم انتخاب آقای عارف برای هدایت اصلاح‌طلبان در مجلس، انتخاب دقیقی نبود و این امکان وجود داشت که از ایشان در کابینه بعدی به‌عنوان عضو شاخص و یا حتی رئیس‌جمهور استفاده شود. متأسفانه عدم توفیق آقای عارف در مجلس شورای اسلامی قابل پیش‌بینی بود

کدام اموال طبری ضبط شد

سخنگوی قوه قضائیه گفت: «اکبر طبری در پرونده خود ۱۰ عنوان اتهامی داشت که در هشت مورد دادگاه وی را مجرم شناخت و در دو مورد اتهامی دادگاه وی را مجرم ندانست. طبری بابت تشکیل شبکه ارتشا به ۳۱ سال حبس تعزیری و ضبط اموال محکوم شده است. سه دستگاه آپارتمان در برج روما؛ یک واحد مسکونی در پاسداران به مساحت ۶۳۱ متر؛ پنج قطعه زمین در بابلسر؛ یک قطعه ۱۶۷۵ متری در لواسان؛ یک واحد اداری در برج سانا؛ زمین ۳۰۰ متری در خیابان کریمخان؛ طبقه ۵ و ۶ در مجتمع کریمخان؛ هزار میلیارد ریال در حق دولت؛ حدود ۱۷۹ میلیارد ریال وجوه نقدی بابت ارتشا»
کسری بودجه سه تریلیون دلاری

بی‌بی‌سی گزارش داد: «کسری بودجه دولت آمریکا با رسیدن به سه تریلیون دلار به بالاترین میزان در تاریخ این کشور رسیده است. کسری بودجه فعلی دو برابر بالاترین میزان کسری بودجه ثبت‌شده آمریکا در سال ۲۰۰۹ است. اقتصاد آمریکا در سه‌ماهه آوریل تا ژوئن ۳۰ درصد انقباض داشته که بدترین انقباض اقتصادی فصلی در تاریخ این کشور است.


۴۰۰ میلیون تومان بپردازید، داروی تقلبی کرونا بگیرید!
پور سعید، بازپرس شعبه ششم دادسرای شهریار: افرادی سودجو با این عنوان که داوری کرونا کشف شده از مردم پول می‌گرفتند، مبالغی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دریافت کرده اند. با گرفتن استعلام از وزارت بهداشت مشخص شد این دارو‌ها تقلبی هستند و هیچ گونه ارزش درمانی ندارند. این افراد با تشکیل باندی در فضای مجازی تبلیغات می‌کردند. در این رابطه ۶ نفر دستگیر شدند.
پشت پرده «نه» گفتن علیرضا حقیقی به استقلال

خبرورزشی نوشت: بعد از اینکه باشگاه پرسپولیس به‌جای علیرضا بیرانوند، حامد لک، دروازه‌بان ماشین‌سازی را در اختیار گرفت باشگاه استقلال خیلی زود باب مذاکره با علیرضا حقیقی را باز کرد. علیرضا حقیقی بعد از مشورت با دوستان نزدیک خود سرانجام تصمیم گرفت پیشنهاد آبی‌ها را از ذهن خارج کند. دوستان علیرضا به او گفتند شاید الان از دست پرسپولیس ناراحت است، اما این ناراحتی را نباید با حضور در جمع آبی‌ها به خوشحالی تبدیل کند. به این خاطر که حضور در استقلال برای او حاشیه‌ساز است و می‌تواند تداوم سیر صعودی اش در لیگ برتر را به چالش بکشد. به خصوص که در این برهه از زمان می‌تواند با تداوم سیر صعودی به اردوی تیم ملی دعوت شود.

یک فوتبالیست زن در تیم مردان بازی خواهد کرد

یوکی ناگازاتو، مهاجم ژاپنی اجازه بازی در باشگاه فوتبال مردان را دریافت کرده است. ناگازاتو ۳۳ ساله اولین زنی در کشور ژاپن است که چنین مجوزی دریافت می‌کند. این فوتبالیست در باشگاه نیمه حرفه‌ای ژاپنی Hayabusa Eleven بازی خواهد کرد. ناگازاتو به عنوان بخشی از تیم زنان ژاپن قهرمان جام جهانی ۲۰۱۱ شد. این ورزشکار همچنین در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ و مسابقات جهانی ۲۰۱۵ مدال نقره را به دست آورده است.
فرزندان جهرمی چگونه مدرسه می‌روند؟

محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود به مدت یک ساعت پاسخگوی سوالات مختلف کاربران این شبکه اجتماعی بود. وی در پاسخ به سوال یکی از کاربران مبنی بر این‌که در روزهای شیوع کرونا با ادامه و نحوه تحصیل فرزندانش چه کرده است گفت: «یک روز در میان میرن مدرسه. تکالیف هم به صورت مجازی. البته دو هفته اول رو گفتن تکلیف نمیدن.»
بن‌لادن 11 سپتامبر کجا بود؟

محمد رستم‌پور فعال رسانه‌ای درباره پیدا کردن بن‌لادن نوشت: در تمام مدتی که رئیس‌جمهور آمریکا، وزیر خارجه و وزیر دفاع ایالات متحده روی صفحه تلویزیون ظاهر می‌شدند و آخرین پیگیری‌ها و جست‌وجوهای نیروهای آمریکا برای پیدا کردن عامل اصلی حمله به برج‌های تجارت جهانی را اطلاع‌رسانی می‌کردند، از مقر اختفا و رفت‌وآمدهای بن‌لادن خبر داشتند. از سپتامبر 2001 تا می 2011 که بن‌لادن شناسایی و کشته شد، آمریکا می‌دانست او کجاست. شواهد قابل‌اطمینانی وجود دارد که دولت بوش از همان ابتدا می‌دانسته است اسامه بن‌لادن کجاست و به کجاها رفت و آمد دارد. یک روز پیش از حملات یازدهم سپتامبر، اسامه در بیمارستانی در راولپندی پاکستان که دولت وقت آن، با دولت آمریکا در اتحاد بوده، بستری شده است.

اخبار روزانه:

*گفتگو در امر شخصی که عیب نیست، اما فرد آن را مخفی می­دارد، چه حکمی دارد؟ پاسخ: اگر از اسرار وی باشد، نباید افشای اسرار مؤمن نمود.
*
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از تصمیم‌گیری‌های دقیقه نودی در موضوع مهم آموزش آن‌هم در شرایط ویژه کشور، گفت: متأسفانه برای شروع سال تحصیلی جدید شاهد سردرگمی خانواده‌ها بودیم و علت آن نداشتن برنامه مشخص برای چگونگی شروع سال تحصیلی بود.
* افشین ترکارانی در سخنانی، گفت:
۳۹ دانش آموز این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شده اند.وی گفت: از ۱۵ شهریور تا دیروز ۳۹ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در شهرستان سلسله به بیماری کرونا مبتلا شدند. سرپرست فرمانداری سلسله با بیان اینکه در روز‌های ۲۰ و ۲۱ شهریور ماه ۱۸ دانش آموز در این شهرستان کرونایی شدند، افزود: بیشترین آمار مبتلایان در بین دانش آموزان مربوط به مقطع ابتدایی است. ترکارانی تصریح کرد: دانش آموزان مبتلا شده بین ۷ تا ۱۷ سال سن دارند و همه دانش آموزان مبتلا به کرونا در شهرستان سلسله جز کسانی بودند که مدرسه رفته اند.
*
پس از وصول گزارش هایی در خصوص تخلیه نکردن به موقع برخی خانه های سازمانی توسط تعدادی از مدیران و کارمندان دستگاه های مختلف، یک مقام مسئول با صدور بخشنامه ای خطاب به تعدادی از دستگاه های ملی و استانی از آن ها خواسته برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی، به تکمیل صورتجلسه واگذاری منازل سازمانی، اخذ تعهد محضری از فرد مستاجر و انعقاد قراردادهای اداری لازم با این افراد اقدام کنند تا امکان پیگیری هر نوع تخلف و عدم ایفای تعهد فراهم باشد.

* عزت‌ا... ضرغامی عضو شورای عالی فضای مجازی در توئیتر نوشت: آقای پناهیان، منتقد درجه اول من در دوره مدیریتم بوده است، در عین حال خدمات ارزشمند او در تربیت جوانان انقلابی را تحسین می‌کنم. سبک زندگی‌اش در چارچوب عرف جامعه است.چالش اندیشه‌ها را به جنگ انگیزه‌ها تبدیل کرده‌ایم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: