به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۹۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
حمیدرضا ترقی مطرح کرد:
عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: به نظر می‌رسد اصلاح طلبان چون از پشتیبانی مردم ناامید شده و احساس می‌کنند جایی در افکار عمومی جامعه ندارند تا به قدرت برگردند و فرصت ها را از دست داده‌اند، امروز با فریب افکار عمومی جامعه و با تحریف حقایق و واقعیت های عرصه بین المللی سعی دارند، باز هم مسئولان آمریکا را حلال مشکلات کشور بدانند.

عضو حزب موتلفه اسلامی به خوش‌بینی اصلاح‌طلبان جهت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا اشاره کرد و گفت: اصلاح طلبان متاسفانه به غربگرایی خودشان ادامه می دهند و امیدوار هستند و تصور می‌کنند که در مواضع حزب دموکرات و جمهوری خواهان آمریکا در خصوص ایران تفاوت نظر استراتژیک وجود دارد، در حالی که فقط در تاکتیک‌ها باهم تفاوت دارند.

«حمیدرضا ترقی» عضو حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص نگاه خوش‌بینانه اصلاح‌طلبان به انتخابات آمریکا و ذوق‌زدگی جهت پیروزی حزب دموکرات در این انتخابات اظهار داشت: آمریکا نه تنها نمی‌تواند مشکل خود را حل کند بلکه نتوانسته مشکل دیگر کشورهای هم پیمانش را حل کند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اصلاح طلبان متاسفانه به غربگرایی خودشان ادامه می دهند و امیدوار هستند و تصور می‌کنند که در مواضع حزب دموکرات و جمهوری خواهان آمریکا در خصوص ایران تفاوت نظر استراتژیک وجود دارد، در حالی که فقط در تاکتیک‌ها باهم تفاوت دارند. این بدان معناست که احزاب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا در حوزه استراتژیک هر دو یک موضع را نسبت به جمهوری اسلامی دارند.

وی با بیان اینکه مذاکره با آمریکا خسارت بارترین مسئله برای کشور بوده است، افزود: خوش بینی و ساده‌اندیشی اصلاح‌طلبان موجب شده است تا همچنان به روند مذاکره ای که تا کنون خسارت بارترین مسئله برای کشورمان بوده امیدوار باشند تا بلکه بتوانند به حساب خودشان مشکل خود را حل و زمینه حل مشکلات کشور را فراهم کنند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی با اشاره به اینکه رهبری این نگاه را بارها مورد نقد قرار داده‌اند، گفت: رهبری بارها تذکر داده‌اند «گره زدن مشکلات کشور به مسائل خارجی، آمریکا، مذاکره و امثالهم یک روش کاملاً غلط در اداره کشور به حساب می‌آید و کشوری که اقتصاد و سیاست خود را شرطی کند و همه را در گرو روابط خارجی آن هم با دشمن خود قرار دهد، این کشور نمی‌تواند مسیر کمال، رشد و پیشرفت را طی کند».

ترقی بیان کرد: به نظر می‌رسد اصلاح طلبان چون از پشتیبانی مردم ناامید شده و احساس می‌کنند جایی در افکار عمومی جامعه ندارند تا به قدرت برگردند و فرصت ها را از دست داده‌اند، امروز با فریب افکار عمومی جامعه و با تحریف حقایق و واقعیت های عرصه بین المللی سعی دارند، باز هم مسئولان آمریکا را حلال مشکلات کشور بدانند.

وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان با توجه به نتیجه انتخابات آمریکا سیاست داخلی خودشان را تنظیم می‌کنند یعنی رئیس جمهوری را پیشنهاد می‌دهند تا بتوانند در آینده زمینه مذاکره با آن رئیس جمهور را فراهم کنند و دنبال کسانی می‌گردند که بتوانند باز هم همان مسیر را در تعامل بی‌خاصیت با آمریکا دنبال کنند.

ترقی در پایان گفت: این نوع استراتژی قطعاً نه به نفع کشور و نه مورد پذیرش نظام و ملت ایران است؛ این نوع شیوه‌ها آزمایش خود را پس داده‌اند که در حقیقت جز خسارت و عقب افتادن از روند رشد نتیجه دیگری برای کشور نداشته است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: