به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۹۰۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
اخبار 24 ساعت گذشته:
آیت‌الله مکارم‌شیرازی :علم و اخلاق در حوزه‌های علمیه باید در حد اعلی باشد

یک مرجع تقلید در پیامی به‌مناسبت آیین بازگشایی حوزه‌های علمیه، حوزه علمیه را استوار به عنصرهای علم و اخلاق بیان کرد که هر دو مقوله باید در حد اعلی باشد.

گلایه مجدد وزیر بهداشت

‌«نمکی»، وزیر بهداشت با گلایه مجدد از مک توجهی دولت به تخصیص بودجه کافی به بخش بهداشت و درمان در ایام کرونایی، گفت: «انگلیس فقط برای بخش سلامت بیش از ۲۲ میلیارد دلار هزینه کرد و ما پس از ۷ ماه کمتر از ۳۰ درصدِ یک میلیارد یوروی تخصیصی را گرفته‌ایم. ‌شرمسار از کادر بهداشت و درمانی هستم که ماه‌هاست مطالباتشان معوق مانده است و بازهم کریمانه و عاشقانه خدمت می‌کنند. ‌در این بلوا اگر نظام سلامت فروریخت، اگر تاب‌آوری خدمت‌گزاران این عرصه از دست رفت، اگر دارو و تجهیزات نبود، اقتصادی برپا نخواهد ماند

دردسر جدید گل محمدی در آستانه لیگ قهرمانان

مهدی عبدی مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس در تمرین روز گذشته از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شد.بعد از MRI مشخص شد که مچ پای این بازیکن دچار پیچ خوردگی شده و به همین دلیل باید زیر نظر کادر پزشکی قرار بگیرد.کادر پزشکی در تلاش است تا هر چه سریعتر این بازیکن را به آمادگی کامل رسانده و در اختیار کادرفنی قرار دهد.همچنین کامیابی‌نیا هافبک پرسپولیس هم در روز پنجشنبه دچار مصدومیت شد و روز گذشته برای مشخص شدن وضعیتش، MRI داد و مشخص شد که او هم دچار کشیدگی همسترینگ شده است.اقدامات درمانی روی این بازیکن آغاز شده و کادر پزشکی پرسپولیس در تلاش است تا این بازیکن هر چه زودتر در اختیار کادرفنی قرار بگیرد.

فعالیت 41 شرکت دانش‌بنیان در بورس ایران

سورنا ستاری در حاشیه سفر یک روزه به استان آذربایجان غربی، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید محدودیت و موانع رشد و توسعه علمی شرکت های دانش بنیان آذربایجان غربی رفع شود و با جلساتی که امروز تشکیل شد، امیدواریم حمایت جدی از سوی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور انجام شود تا بتوانیم به استانداردهای لازم در این خصوص برسیم. وی تصریح کرد: در حوزه اقتصاد دانش بنیان اتفاقات خوبی افتاده است و در حال حاضر بیش از ۵۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارند.معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: در حال حاضر در تابلوی ارزش‌گذاری بورس ۴۱ شرکت دانش‌بنیان با ۲۸۰هزار میلیارد تومان ارزش در حال فعالیت هستند.ستاری با اشاره به اینکه آذربایجان غربی و ارومیه باتوجه به نزدیکی به ترکیه دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی در این زمینه است، تصریح کرد: به دلیل داشتن نیروی انسانی متخصص و توانمند در دانشگاه های استان، آذربایجان غربی می تواند مسیری برای توسعه دانش و حتی صادرات محصولات دانش بنیان باشد.


حاجی میرزایی»: جریان
هایی تمایل ندارند سال تحصیلی برگزار شود

وزیر آموزش‌وپرورش اعلام کرد: «مطالعات نشان میدهد فاصله طولانی دانشآموزان با مدرسه میتواند موجب بروز فشارهای روحی و بیماری‌های جسمی شود. ‌در مناطق قرمز زندگی و کسب‌وکار تعطیل نیست، همه به مسافرت میروند. مدرسه هم همین‌طور است. فقط باید پروتکل رعایت شود. ‌وزیر بهداشت و فرمانده ستاد کرونای تهران با بازگشایی حضوری مدارس موافق بودند. اگر اعلام شود حضور دانشآموزان خطرناک است، مدارس آن منطقه را تعطیل میکنیم
کنایه معنادار به روحانی

نماینده گرمسار به رئیس‌جمهور در مورد بازگشایی مدارس هشدار داد و از این تصمیم ستاد کرونا به شدت گلایه کرد.اردشیر مطهری نوشت: درباره ی کلاس های حضوری مدارس، به آقای روحانی تذکر جدی می دهم. هرآنچه برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید. شما حتی افتتاحیه ی مدارس را هم حضوری نمی روید، مجلس هم نیامدید، پس بچه های مردم را مجبور به کلاس حضوری نکنید.
به براندازها جایزه می‌دهند؟

برخورد شدید دولت آمریکا علیه معترضان روزبه‌روز ابعاد بیشتری به خود می‌گیرد که برخی از اخبار منتشره آن در روزهای اخیر عبارت‌اند از: 1- «دونالد ترامپ»، با امضای سندی، به دولت فدرال دستور داده بودجه شهر «نیویورک» و سه شهر دیگر که بعد از قتل «جورج فلوید»، صحنه تظاهرات مردمی بوده‌اند را قطع کند؛ 2- «ترامپ»، ۱۲ شهریورماه با حضور در شهر کنوشا، معترضان به نژادپرستی پلیس آمریکا را «تروریست‌های داخلی» توصیف کرد؛ 3- ترامپ برای مجازات از بین برندگان نمادهای برده‌داری نیز زندان 10 ساله در نظر گرفته است. واقعیت‌های آمریکا در برخورد با تظاهرکنندگان موارد فوق است؛ اما با این حال برخی از قلم به دست‌هایی که همیشه شرایط رؤیایی از آمریکا ترسیم می‌کنند درصدد هستند که چهره آمریکا را برای مردم کشورمان بزک کنند و رفتارهای براندازانه خود را توجیه نمایند؛ «عمادالدین باقی» فعال سیاسی اصلاح‌طلب- ۱۹ تیر ۹۹- در مصاحبه با روزنامه اعتماد این‌گونه چهره ضد حقوق بشری آمریکا را تطهیر می‌کند: «همین دو، سه شب پیش به مقاله‌ای درباره پیشرفت امریکا برخوردم که مطرح می‌کرد اقتدار یا عظمت امریکا ثمره حق براندازی است، آنچه امریکا را به امریکا تبدیل کرده که به‌رغم قدرت بزرگی که در حاکمیت وجود دارد، اما هرگز حاکمیت به ‌سمت خودکامگی نرفته، یکی به همین دلیل است که قانون این کشور «حق براندازی» را به‌ رسمیت شناخته است


توئیت ریاکارانه ترامپ درباره «نوید افکاری

‌رئیس‌جمهور آمریکا طی توئیتی مداخله‌جویانه و ریاکارانه خواستار توقف اعدام نوید افکاری شد که به جرم قتل «حسن ترکمان» کارمند حراست اداره آبفای شیراز به اعدام محکوم شده است. ‌توئیت ترامپ در حدی ریاکارانه بود که حتی با واکنش ناظران آمریکایی مواجه شد. «باربارا اسلوین» مدیر برنامه آینده ایران در اندیشکده شورای آتلانتیک در زیر توئیت ترامپ نوشت: «چرا ایران باید به حرف شما گوش بدهد وقتی تحریم‌های شما باعث فروپاشی زندگی ۸۰ میلیون ایرانی شده است

خوش‌بینی هفت‌ساله و فرصتی که از دست رفت

خوش‌بینی دولت به برجام باعث انتقاد حامیان اولیه برجام شده است؛ دولت حالا مورد انتقاد حامیان همیشگی و بزک‌کنندگان آمریکا قرار گرفته است. روزنامه شرق که با تیترهای «اینک بدون تحریم» و «پیروزی بدون جنگ» به استقبال تصویب برجام رفته بود و حتی پس از خروج ترامپ از برجام نیز با افتخار «برجام بدون آمریکا» را تیتر خود کرده بود، حالا در اعترافی مهم اعلام می‌کند که تا قبل از این فریب روایت مسلط دولت از برجام را خورده بوده و تلاش دارد تا با شکستن تصورات قبلی خود، نتیجه چالش «مکانیسم ماشه» را پیش‌بینی کند. این روزنامه نوشته است: «تجربه مواجهه دولت روحانی و دستگاه دیپلماسی با مسئله احتمال خروج ترامپ از برجام، نشان می‌دهد، روایت مسلطی که دیپلمات‌های ارشد کشورمان از توصیف وقایع پیش‌رو ارائه می‌دهند می‌تواند نادرست و بعضاً معکوس باشد.» شرق در ادامه می‌نویسد: «دولت روحانی در کل سال ۹۶ با مسلم دانستنِ روایت عدم خروج ترامپ از برجام، حق آماده شدن برای توفان در دوره آرامش را از جامعه سلب کرد؛ احتمالاً طی یک ماه آتی اروپا وارد رویارویی پر‌سر‌وصدا با آمریکا خواهد شد؛ اما درنهایت از اقدام ایالات‌متحده ابراز تأسف خواهد کرد و به‌طور رسمی و حقوقی بازگشت تحریم‌های جدید علیه تهران را می‌پذیرد!» رسیدن رسانه‌ها و سیاسیون غرب‌گرا به این سطح از شناخت، هفت سال از عمر یک ملت به همراه صنعت هسته‌ای کشور قربانی شد و معلوم نیست پشیمانی امروز غرب‌گرایان -اگر واقعی باشد- دردی از مردم و کشور دوا کند.
راهکار یک نماینده در صورت بازگشت تحریم‌های شورای امنیت

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم با اشاره به سناریوهای مختلف جمهوری اسلامی درصورت بی‌خاصیت شدن برجام، گفت: خروج از پروتکل الحاقی و NPT و عدم اجازه دسترسی به بازرسان آژانس از مهم‌ترین گزینه‌های کشورمان در زمان خروج از برجام خواهد بود.زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم با اشاره به عهدشکنی آمریکا و خروج از برجام به دنبال نقض تعهدات خود نسبت به مفاد آن، گفت: در پی عدم پایبندی واشنگتن به مفاد برجام و بازگشت تحریم ها، مشکلات بسیاری برای جمهوری اسلامی ایجاد و حقوق ملت ما پایمال شد.نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در شرایط کنونی و پس از خروج آمریکا از برجام، شاهد تلاش‌های مکرر این کشور برای بازگشت تحریم ها علیه ایران به صورت خودکار و با استفاده از مکانیسم ماشه هستیم که در نخستین اقدام، توفیقی برای آنها حاصل نشده و با انزوای بین المللی روبرو شدند.


عادی‌سازی روابط این بار با «کوزوو» و «صربستان

رئیس‌جمهور آمریکا خبر داد که کوزوو و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط و همچنین برقراری روابط دیپلماتیک به توافق رسیدند. این اقدام کوزوو به‌عنوان بخشی از گفت‌وگوهایی بوده که این کشور با آمریکا داشته است. صربستان نیز خبر داد که در حال عادی‌سازی روابط اقتصادی خود با رژیم صهیونیستی است تا بدین وسیله به جذب سرمایه و ایجاد اشتغال بپردازد. صربستان همچنین خبر داد که سفارت خود در تل‌آویو را به قدس اشغالی انتقال خواهد داد. دو هفته قبل بود که واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت «دونالد ترامپ»، ولی‌عهد ابوظبی و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به توافق رسیدند که از این به بعد همکاری و روابط مشترک داشته باشند.

از حسین زمان حمایت کنید!

«آیت‌الله عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین، دیروز جمعه طی سخنرانی خود به مناسبت ایام محرم در جمع اهالی استان زنجان گفت که ایران اسلامی امروز از نعمت رهبری ولی‌فقیه برخوردار است و یاری و ولایت ایشان، یاری و ولایت امام حسین (ع) است. وی خاطرنشان کرد: «ایران اسلامی امروز از نعمت رهبری ولایت‌فقیه برخوردار است که نصرت و یاری رساندن به اسلام همان نصرت و یاری وی (امام حسین ع) می‌باشد و صدق ولایت و سرسپردگی به امام حسین علیه‌السلام فقط با ولایت صادقانه نسبت به ایشان صحت می‌یابد. ایشان حسینی است که امروز در جهان در مقابل هزاران یزید ایستاده است». او گفت: «محرم امتحانی برای ما است که دستمان را در دست حسین علیه‌السلام می‌گذاریم یا در دست یزید؟ آیا مسلک ما مسلک حسین علیه‌السلام است یا مسلک یزید؟ حسین ولی‌الله است و یزید از اولیای شیطان. هرکسی ولایت حسین (ع) را پذیرفت باید ولایت کسی را هم که حسین (ع) از رهبری او رضایت دارد بپذیرد. همچنین هر آن‌کس که ولایت یزید را پذیرفت با ولایت حسین (ع) و با ولایت کسی که حسین (ع) ولایت او را قبول دارد، وارد جنگ شده است».
درخواست کرونایی احمد توکلی از وزیر بهداشت
احمد توکلی از وزیر بهداشت خواست با شفاف‌سازی نحوه تقسیم پاداش کرونای مردادماه، جلوی سوءتفاهم و اثرمعکوس اقدامات در این خصوص را بگیرد.به گزارش خبرآنلاین، احمد توکلی، رئیس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت در توییتر نوشت: «تعدادی از کارکنان شریف بخش سلامت میگویند پاداش کرونا در مرداد گذشته ناعادلانه تقسیم شده و سهم هنگفتی به مدیران بیمارستانها رسیده. خوب است وزیر محترم بهداشت با شفاف‌سازی نحوه تقسیم این پاداش، جلوی این سوتفاهم و اثرمعکوس این کار خوب را بگیرد.»

اخبار روزانه:
*
بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی خبر داد: از ستاد انتخاباتی دو کاندیدای ریاست جمهوری تماس گرفتن برای مذاکره تولید تراک اختصاصی کاندیداهاشون برای انتخابات ۱۴۰۰. ثبت نام کردن مگه؟

* آیا انتقاد از مسئولین در جمعی که آن‌ها حضور ندارند، غیبت محسوب می­شود؟ پاسخ: انتقاد از عملکرد نادرست، که به‌صورت علنی انجام شده است، غیبت محسوب نمی­شود و اشکال ندارد، ولی نباید به‌گونه‌ای باشد که موجب تحقیر یا اهانت به اشخاص یا تضعیف نهادهای نظام جمهوری اسلامی شود
* نماینده لامرد و مهر در مجلس از ابتلایش به بیماری کرونا خبر داد. مسئول روابط عمومی سید موسی موسوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی طی اطلاعیه‌ای از ابتلای وی به بیماری کرونا از چند روز پیش خبر داد. بر اساس اطلاعیه‌ای که توسط روابط عمومی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس منتشر شده، وی از چند روز پیش با دستور پزشک عفونی، رژیم دارویی را آغاز کرده و در قرنطینه خانگی به سر می‌برد تا دوره درمان وی کامل طی شود
.
* وزیر دفاع انگلیس با مطرح کردن ادعایی بی اساس علیه نقش ایران در منطقه گفت که کشورش تمایلی به همکاری نظامی با ایران ندارد.به گزارش پایگاه خبری عرب نیوز، بن والس وزیر دفاع انگلیس در گفت‌وگویی با العربیه مدعی حمایت ایران از تروریسم از طریق آن‌چه حمایت ایران از شبه نظامیان حوثی در یمن و حزب الله می‌خواند، شد. ادعای این مقام انگلیسی در حالی مطرح می شود که کشورهای غربی خود بزرگترین حامی و پناه دهنده به تروریست‌ها هستند. وی مطرح کرد که کشورش با حمایت‌های دفاعی از عربستان سعودی به امنیت این کشور در برابر حملاتی که از جانب حوثی‌های یمن انجام می شود کمک می کند
.
* سفیر ایران در لندن در توییتی اظهار امیدواری کرد، رویکرد مدیر جدید بی سی سی که خواستار عدم دخالت دیدگاه‌های سیاسی و حزبی مجریان این شبکه در برنامه‌ها شده است، به طور غیرتبعیض‌آمیز اجرا شود.حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن در واکنش به اظهارات اخیر مدیرکل جدید شبکه بی بی سی که گفته است "مجریان این شبکه نباید دیدگاه‌های سیاسی و حزبی خود را در برنامه‌ها ارایه کنند یا با این دیدگاه‌ها در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشند وگرنه بی بی سی جای آنها نیست" نوشت: باید ببینیم این تصمیم تا چه حد در تمامی بی بی سی، غیرتبعیض آمیز اجرا می شود
.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: