به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
اخبار 24 ساعت گذشته:

روایتی از پیغام رهبری به کویتی‌پور

عزت‌ا... ضرغامی در اینستاگرام خود از دیدار صمیمی خود با غلامرضا کویتی‌پور نوشت. عزت‌ا... ضرغامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: حاج‌غلام کویتی‌پور مهمانم بود. می‌گفت از طرف رهبر انقلاب پیام محبت‌آمیزی به او ابلاغ شده است که تا زمانی که حاج غلام‌علی کویتی‌پور هستید در آغوش من جای دارید. خوشحال و امیدوار بود. راجع به اهمیت ملودی در نغمه‌های آئینی صحبت کردیم. یک نمونه‌اش را برایم اجرا کرد.
دلسوزی برای ملت
!

در روزهای گذشته خبری تحت عنوان «بیانیه جمعی از فعالین سیاسی و مدنی» به‌صورت هم‌زمان در رسانه‌های معاند و رسانه‌های منتسب به جریان اصلاح‌طلب داخلی منتشر شد که در آن به محکومیت تعدادی از چهره‌های سیاسی اعتراض شده است. در بخشی از این بیانیه آمده است: «همگان مستحضرند که به علت افزایش سه برابری قیمت بنزین، قشرهای مختلف مردم به اعتراض برخاستند که متأسفانه در ادامه به خشونت‌های گسترده و جان‌باختن دست‌کم ۲۳۰ تن از هم‌وطنانمان منجر شد. حال نهادهای مسئول به‌جای بررسی علل و عوامل این خطا و محاکمه مسببان آن، شهروندانی را محاکمه می‌کنند که از سر دلسوزی و برای حفظ امنیت و اعتبار کشور و دفاع از حقوق شهروندان، به مقامات و معترضان هشدار دادند که از توسل به هر نوع خشونت بپرهیزند.» اولین نکته قابل‌تأمل در این بیانیه اعتراضی، ماهیت امضاکنندگان آن است که خود را دلسوز ملت جا می‌زنند: «اردشیر امیرارجمند» (مشاور یکی از سران فتنه ۸۸ که از کشور متواری شد و به فرانسه گریخت)؛ «رجبعلی مزروعی» (از نمایندگان متحصن در مجلس ششم و از فعالین فتنه ۸۸ که چندی پس از فتنه، متواری و سپس به‌صورت غیرقانونی از کشور خارج شد)؛ «عبدالعلی بازرگان» (از سران گروهک نهضت آزادی و از اعضای اتاق فکر فتنه ۸۸ در خارج از کشور) قرار گرفتن نام این افراد در کنار افرادی چون حجاریان و تاجزاده و علوی‌تبار، بیش‌ازپیش بر پیوند طیف تندروی اصلاح‌طلب و جریان برانداز در خارج از کشور صحه می‌گذارد. ثانیاً؛ در آبان سال گذشته، بی‌تدبیری در بخش‌هایی از دولت اصلاح‌طلبان در کنار برنامه‌ریزی گسترده دشمن در پشتیبانی از اغتشاشات خیابانی، منجر به قربانی شدن تعدادی از هم‌وطنانمان شد. حال جریان اصلاح‌طلب به‌عنوان بانی وضع موجود و متهم اصلی اتفاقات آبان ۹۸، ژست شاکی و منتقد به خود گرفته است؟!
محمد فیلی: وقتی «شمر» شدم، هم ناسزا شنیدم و هم نفرینم کردند

آقای میرباقری تا من را دید گفت تو شمر منی. من جا خوردم. گفتم حتماً شوخی می‌کند. شاید منظورش این است که فکر کرده من در طول کار اذیتش می‌کنم اما وقتی قرارداد نوشته شد، دیدم من واقعا شمر شدم.به من گفت برای نقش شمر، فقط یک گزینه هست و آن هم تویی! و هیچ نقش دیگری به جز این را به تو نمی‌دهم.گاهی اوقات عده‌ای جوان، آن هم از روی تعصب و خشم، زمانی که مرا در خیابان می‌دیدند، نزدیک من هم نمی‌آمدند و از دور تهدید می‌کردند، احتمالا پیش خودشان فکر می‌کردند من واقعا شمرم.یک‌بار دیگر هم داشتم راه می‌رفتم یک چیز خیلی محکمی به سرم اصابت کرد، یک خانم با کیفش محکم به سرم کوباند و به من گفت کار بدی کردی که نقش شمر را بازی کردی.
نقش امام حسین در همه نسل‌ها امتداد دارد

سید «عبدالملک بدرالدین» دبیرکل انصارالله یمن در سخنرانی خود به مناسبت روز عاشورا گفت: «نقش امام حسین در هدایت امت نقشی اساسی، مهم و تعیین‌کننده است که در همه نسل‌ها امتداد دارد. ملت یمن انتخابش را برای نپیوستن به نفاقی که در ۲ رژیم عربستان و امارات تجسم یافته، کرده است. موضع ما در مقابله با تجاوزگری، موضعی اصولی، ایمانی و واجبی دینی - ملی است


کدام کشور بر تجارت جهانی مسلط است

چین توانسته به بزرگ‌ترین کشور تجاری جهان تبدیل شود و جای آمریکا را طی ۲۰ سال بگیرد. یک بررسی آماری نشان می‌دهد در سال ۱۹۹۸، آمریکا بیشترین حجم تجاری با کشورهای جهان را داشته، اما حالا چین بزرگ‌ترین شریک تجاری کشورهای دنیاست.


هدف رژیم صهیونیستی از عادی‌سازی روابط با امارات

«محمد محمود رفعت»، تحلیلگر مسائل سیاسی و حقوقدان مصری می‌گوید: «رژیم‌های مرتجع عربی با عادی‌سازی روابط با اسرائیل، در حال اجرای دستورات نظام استعماری و اجرای نقشه‌های توسعه‌طلبانه آن‌ها در منطقه هستند. هدف اسرائیل از عادی‌سازی روابط با امارات، نزدیک شدن به مرزهای ایران است، چراکه ایران اصلی‌ترین تهدید برای آن محسوب می‌شود

انقلاب اسلامی ایران، مانع اصلی زیاده‌خواهی امریکا در منطقه

سید حسن نصرالله، دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در سخنرانی اخیر خود عنوان کرد: «عاشورای امسال غم‌انگیزتر است. میدان‌ها، خیابان‌ها در لبنان که در چنین روزی پر از دوستداران و عزاداران می‌شد، به علت کرونا خالی است. حضور مردم همواره نشان از بصیرت و هوشیاری مردم و عشق به خدا و رسول‌الله و آل رسول‌الله (ص) بوده است. از خدا می‌خواهم ما و شما و همه ملت‌های جهان را از این بیماری نجات دهد تا دوباره در سال آینده همانند سال‌های گذشته عزاداری‌ها در خیابان‌ها پرشور باشد. حق ملت‌های منطقه است که در کشور و سرزمین خود زندگی کنند و عزت و استقلال داشته باشند و تمام ثروت‌های طبیعی کشور خود را دارا باشند، اما هیمنه‌گران، خواهان تحمیل حاکمیت خود هستند و می‌خواهند مستقیم و غیرمستقیم منافع ملت‌ها را غارت کنند. جنگ تحمیلی ۶ ساله علیه یمن در ابتدا جنگ آمریکا علیه این کشور است و امارات و عربستان ابزار آن هستند تا سلاح‌های آمریکایی را بخرند و این جنگ را اجرایی کنند. از روزی که انقلاب ایران به رهبری امام آغاز شد، توطئه در برابر آن شروع شد و این هیمنه و دشمنی آمریکا را در کل منطقه نشان می‌دهد
جنجال خانواده خاوری
در کانادا

‏یک پروژه آپارتمان‌سازی شکست خورده در بخش شرقی تورنتو باعث شده است که اختلاف چند میلیون دلاری بین پسران خاوری و خانواده سرمایه‌گذار عربستانی فاش شود. در قلب این پرونده خشایار خاوری قرار دارد. خشایار خاوری و برادرش اردوان در سال ۲۰۱۷ بابت یک معامله تجمیع زمین که در محله یورک شرقی تورنتو قرار دارد، سلسله وام‌هایی با نرخ بهره بالا دریافت کرده‌اند و به صورت مستمر اقساط را پرداخت نکرده‌اند. شرکت وام‌دهنده اکنون بیش از ۸ میلیون دلار طلبکار است. این شرکت با پرداخت وام ۴۴ میلیون دلاری برای ساختن یک آپارتمان هفت طبقه موافقت کرده بود که تقریبا هیچ‌کاری به جز تخریب ساختمان‌های موجود در محل انجام نشده است. ‏
صادرات نفت ایران بسیار بیشتر از آمار اعلامی است

بر اساس داده‌های آماری وب‌سایت «تانکر تِرَکِر» که کار رهگیری نفت‌کش‌های جهان را انجام می‌دهد، میزان صادرات نفتی ایران بسیار بیشتر از آمار اعلامی آمریکا است. بنا به گزارش خبرگزاری روسی «آرتی»، طبق داده‌های رسمی منتشر شده در هفته جاری، چین واردات نفت خود را از ایران از سر گرفته است، به‌طوری‌که در ماه ژوئیه ۱۲۰.۰۰۰ بشکه در روز از ایران نفت خام وارد کرده است. بر اساس این داده‌ها، ایران در حال حاضر بیش از ششصد هزار بشکه نفت در روز صادر می‌کند که بیشتر آن‌ها به‌منظور جلوگیری از شناسایی و تحریم کشتی‌های نفتی توسط آمریکا، با استفاده از نقل و انتقالات کشتی به کشتی صورت می‌گیرد.

بدترین جنایتکار در تاریخ را بشناسید

نوام چامسکی، فیلسوف و تاریخ‌دان مطرح آمریکایی با هشدار درباره چندین بحران‌ شدید و هم‌زمان در جهان شامل تهدید جنگ اتمی، تغییرات اقلیمی، همه‌گیری بیماری کووید-19، رکود اقتصادی و آشوب‌ها و اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا، اعلام کرد، جهان در تاریک‌ترین برهه تاریخ خود قرار دارد. چامسکی درباره وضعیت جاری در جهان درنتیجه همه‌گیری ویروس کرونا، گفت: «ما با یک هزینه وحشتناک از این همه‌گیری بیرون خواهیم آمد، اما از آب شدن یخ‌های قطب شمال بیرون نخواهیم آمد؛ چراکه تأثیرات این موضوع دائمی است». وی افزود: «تنها چند دهه باقی مانده که ما خواه بتوانیم این موضوع را سازمان‌دهی کنیم که آیا امکان بقای بشر روی زمین وجود دارد یا در برابر تهدید فاجعه زیست‌محیطی به شکست تن دهیم». این تاریخ‌دان مطرح پیش‌ازاین درباره رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود: «ترامپ به شکل غیرقابل‌انکاری بدترین جنایتکار در تاریخ است. تاکنون چهره‌ای در تاریخ سیاسی وجود نداشته که تا این حد با اشتیاق، خود را وقف نابودی پروژه‌های زندگی نظام‌مند بشر در آینده نزدیک کرده باشد.

توصیف زیبای مجری عراقی از حاج قاسم سلیمانی

مجری کانال تلویزیون ملی عراق در ایام عزاداری اباعبدالله (ع) گفت: «نمی‌دانم در کدام‌یک از این شب‌های محرم باید تو را یاد کنم؛ روز مسلم ابن عقیل! چون تو فرستاده و میهمان ما بودی؛ یا روز حبیب ابن مظاهر! چون تو بهترین دوست قدیمی ما بودی؛ یا روز قاسم! چون تو قاسم بودی (اسمت قاسم بود) یا روز علی‌اکبر! چون بدنت قطعه‌قطعه شد؛ یا روز عباس! چون تو حامل علم و پرچم بودی و دو دستت قطع شد. چیزی که واضح است این است که گریه برای تو تمامی ندارد و از غیبت تو حیران و دلتنگیم... امسال هر وقت به عبارت «سلام بر حسین(ع) و بر اصحاب حسین(ع)» می‌رسیم تو را نیز یاد می‌کنیم. در محرم امسال، در طغیان اشک عاشقان، تأثیر شما کاملاً مشخص است... الحاج القائد القاسم سلیمانی...»
فیلتر توئیتر و تلگرام برداشته شود اما...

ابولفضل ابوترابی، نماینده مجلس: «موضوع توئیتر می‌تواند مشمول نشر اکاذیب شود اما احضار و بازداشت به دلیل محتوای چت‌های خصوصی اصلا امکان ندارد. اگر هم چت خصوصی باشد باز هم این دلیلی است بر بی‌اعتمادی به امنیت این شبکه‌های اجتماعی که توانسته‌اند آنها را هک کنند؛ بنابراین ما می‌گوییم بیایند مجوز بگیرند» ابوترابی با انتقاد از کسانی که نسبت به این طرح نمایندگان موضع گرفتند گفت: «ما به دنبال اجرای قانون غرب درمورد این پیام رسان‌ها هستیم آنهایی که ژست روشنفکری می‌گیرند بگویند چرا از اینکه قرار است این قانون اجرا شود ناراحت هستند؟» این نماینده مجلس در پاسخ به این که آیا با این طرح قرار است فیلتر توئیتر، فیس‌بوک، تلگرام و ... برداشته شود گفت: « من هم معتقدم به دلیل منافع اقتصادی که برای این پیام رسان‌ها وجود دارد آنها هم دفتری در ایران تاسیس کنند و با تمکین از قانون ایران این فیلترها برداشته شود.» البته این نماینده درباره اینکه اگر این پیام‌رسان‌ها نخواستند در ایران دفتری داشته باشند سرنوشت آن پیام رسان چه خواهد شد گفت: «قطعا آن پیام رسان مجوز فعالیت نخواهد داشت و اینکه چطور این ممنوعیت فعالیت اعمال می‌شود، بحث فنی است که من تخصصی در آن ندارم.»

اخبار روزانه:
*
رئیس جمهور با انتشار متنی در توئیتر به پویش ایران همدل پیوست. حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور در توئیتر نوشت: اهدای لوازم تحریر برای دانش آموزان نیازمند کشور همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی. همه به پویش ایران همدل بپیوندیم

*در مقام تحلیل، توهین و اهانت به سران کشورهای غربی چه حکمی دارد؟ پاسخ: توهین و تحقیری که بازتاب عملکرد و رفتار آن‌ها باشد، اشکال ندارد.
* فرمانده انتظامی اهواز می‌گوید، تیراندازی گروهی در ظهر امروز یکشنبه
۹ شهریور در این شهر، دلایل شخصی و طایفه‌ای داشت. ایرنا از قول محسن دالوند می‌نویسد: «این درگیری بین افرادی صورت گرفت که از پیش با هم اختلاف داشتند و دو نفر در آن بر اثر اصابت گلوله جان خود را از دست دادند.» دالوند اعلام کرده که نیروهای ناجا در تمام مناطق اهواز مستقر شده‌اند و هیچ مشکلی در برگزاری مراسم عاشورا ایجاد نشده است.
*
محمد جواد ظریف روز یکشنبه نوشت: همه گزینه ها روی میز است و به مدت طولانی به سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده و در کل این سیاست به معنای قانون جنگل است. وزیر خارجه ایران به اظهارات سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا برای سرکوب تظاهرات در پورتلند واکنش نشان داد.یک مقام آمریکایی ساعاتی قبل‌تر گفته بود که همه گزینه‌ها برای مقابله با ناآرامی‌ها در شهر پورتلند روی میز است.ظریف در واکنش به این اظهارات نوشت: «[گزاره] "همه گزینه‌ها روی میز است" از دیرباز یکی از محورهای سیاست خارجی آمریکا بوده. معنای آن به عبارت ساده، قانون جنگل است، یعنی بی‌اعتنایی به یکی از اصول بنیادی قوانین بین‌المللی که عدم توسل به زور است. حالا، رژیم ترامپ دارد از همین تهدید علیه آمریکایی‌ها استفاده می‌کند. آیا این زنگ بیدارباش خواهد بود؟ ان‌شا‌الله.» اظهارات سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا در حالی مطرح شده که امروز رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند یک نفر در تظاهرات‌ها در شهر پورتلند کشته شده است. روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته بود با آنکه شهر پورتلند آمریکا در سه ماه اخیر صحنه اعتراضات علیه تبعیض‌ها، خشونت‌های نژادپرستانه و ضدیت با مواضع دولت دونالد ترامپ بوده، گروهی از حامیان ترامپ با سوار بر خودروهای خودشان در این شهر تجمع حمایتی از ترامپ ترتیب دادند.

* یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس پس از شکست در دربی و حذف از جام حذفی، پستی در اینستاگرامش منتشر و پس از مدتی آن را حذف کرد. حال گل‌محمدی در اقدامی عجیب‌تر، تمام عکس‌هایش را در اینستاگرام پاک کرده است و حتی تصویر پروفایل خود را هم تغییر داده است تا بیشتر از قبل به شایعه رفتنش از پرسپولیس دامن بزند. گفتنی است پیش از دربی در بعضی از رسانه‌ها مطرح شده که گل‌محمدی با سپاهان به توافق رسیده و فصل آینده در اصفهان مربیگری خواهد کرد.

* ملی‌پوش سابق تیم فوتبال استقلال فوت کرد. سرژیک تیموریان بازیکن ارمنی باشگاه استقلال تهران درگذشت. تیموریان برادر آندرانیک تیموریان دیگر بازیکن سابق استقلال به شمار می‌رود و پیش از این سابقه حضور در تیم‌های ماینس را هم در کارنامه خود داشت. وی مدتی پیش دچار تصادف شدید شد و به کما رفت و در یکی از بیمارستان‌ها بستری شد. تیموریان در شرایطی درگذشت که ۴۶ سال داشت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: