به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

سیاست کاهش جمعیت همچنان برقرار است

رئیس شورای اجتماعی زنان اعلام کرد: «دستورات و سیاست‌های کاهش جمعیت کمافی‌السابق برقرار است. سیاست‌های کاهش جمعیت کشور ما در هیچ جای دیگر دنیا سابقه ندارد. در حال حاضر پزشکانی که به سقط توصیه نکنند، تحت فشار قرار گرفته و در ادامه کارشان به دادگاه کشیده می‌شود. در کشور روزانه ۲ هزار سقط غیرمجاز انجام می‌شود و هیچ نظارتی در این زمینه وجود ندارد

آنچه موجب کاهش مشارکت مردمی شد!

عباس عبدی عضو فعال اردوگاه اصلاح‌طلبی در روزنامه اعتماد، از وجود تعارض ساختاری در کشور نوشت و مدعی شد: «مردم ديگر حاضر به ورود در اين بازي تكراري و ترجيح يكي بر ديگري از ميان نامزدهاي تأیید شده بسيار محدود نيستند. حتي اگر مردم هم حاضر به اين كار شوند، نتيجه، همين وضعيت تأسف‌باری است كه پس از انتخابات سال ۹۶ مي‌بينيم. بنابراين اگر به‌جای انتخابات غير راهگشای سال بعد، نهاد نخست‌وزيري را در قانون زنده كنند، خيلي بهتر است. حداقل رئیس‌جمهور منتخب و دولت او 4 يا 8 سال روي دست ساختار نمي‌ماند؛ به‌نحوی‌که نه مي‌توانند آن را قورت دهند و نه مي‌توانند آن را بالا بياورند.» خط تحریف در تلاش است تا انتخابات در کشور را صوری و غیر مردم‌سالار توصیف کرده و نظارت شورای نگهبان را عامل این محدودیت معرفی نماید و این‌گونه القاء کند که مردم دیگر حاضر به شرکت در انتخابات صوری و انتخاب رئیس‌جمهور بدون قدرت نیستند! اما واقعیت آن است که آنچه موجب کاهش مشارکت مردمی در انتخابات شده، ناکارآمدی دولتی است که با حمایت اصلاح‌طلبان به قدرت رسیده است؛ وگرنه در طول 40 سال گذشته، همواره این سرزمین رئیس‌جمهورش را با رأی و خواست مردم انتخاب کرده است؛ رئیس‌جمهوری که به نفر دوم کشور بوده و بر اساس قانون اساسی از اختیارات لازم برخوردار است.

کرونا ویروس ظاهرا بیماری فقراست!

ثروتمندان در سیلیکون، ولی پارتی‌های خود را کما فی السابق برگزار کرده، منتها تست ۱۵ دقیقه‌ای کروناویروس را گرفته و سپس وارد مهمانی می‌شوند. آن‌ها از هواپیمای اختصاصی برای تردد بین شهر‌های مختلف استفاده می‌کنند تا از کروناویروس در امان باشند. این در حالی است که روزانه حدود ۱۰۰۰ آمریکایی بر اثر ابتلا به کرونا جان می‌دهند.
مسافرکشی مجری و بازیگر معروف

محمدرضا علیمردانی، صداپیشه، مجری و بازیگر می‌گوید، به دلیل کرونا نمی‌توانیم دوستان‌مان را که می‌بینیم در آغوش بگیریم و این دلتنگی ما را بیشتر می‌کند. وی همچنین درباره اینکه آیا تا به حال به لحظه‌ای رسیده است که بخواهد شغلش را عوض کند، افزود: نه به این فکر کرده‌ام که در کنار کارم کار دیگری هم داشته باشم. انجام هم دادم. پشیمان شدم و رهایش کردم. مدت ۸ ماه در محیطی اداری به صورت ساعتی کار کردم. آرشیوی داشت که آن را به من سپرده بودند. بعد دیدم نمی‌توانم وفق پیدا کنم. هر چند که تا بعدازظهر بودم و بعد به کارهای خودم می‌رسیدم. دو سال و خورده‌ای به صورت جدی مسافرکشی می‌کردم. گاهی می‌دیدم مسافر نیست و تمرین می‌کردم.
آخرین تصمیمات از برگزاری مراسم اربعین حسینی

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: «هنوز تصمیمی برای برگزاری یا عدم برگزاری اربعین گرفته نشده است اما زیرساخت‌هایی که برای بهتر برگزاری این مراسم لازم است، در حال تکمیل هستند.» حسین ذوالفقاری در تشریح ضوابط و دستورالعمل‌ها برای برگزاری عزاداری در ماه محرم نیز اظهار داشت: «امسال عزاداری باید در فضاهای باز و بدون حرکت دسته‌ها انجام شود. حرکت‌های دسته‌های عزاداری در خیابان‌ها و سطح شهر را نداریم. در مساجد یا تکیه‌هایی که امکان گردش هوا وجود ندارد و سقفشان باز نیست به‌هیچ‌عنوان هیچ مراسمی نباید برگزار شود

خیانت تاریخی بر ضد آرمان قدس

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت شدید توافق عادی‌سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی، این اقدام را خطایی راهبردی، حماقتی تاریخی و خنجری زهرآگین بر پیکر امت اسلامی توصیف و تأکید کرد: «این اقدام نه‌تنها منافع رژیم صهیونیستی را تأمین نخواهد کرد، بلکه با باطل سازی رؤیای خاورمیانه جدید، آینده‌ای خطرناک را در انتظار امریکا و حامیان توافقنامه قرار خواهد داد.» در بخشی از این بیانیه آمده است: «توافق ننگین عادی‌سازی روابط بین امارات متحده عربی و دولت جعلی صهیونیستی که با طراحی و راهبری رژیم تروریستی و ضد بشری آمریکا علنی شده است، از بزرگ‌ترین خیانت‌های تاریخی ضد آرمان قدس به شمار می‌رود که خنجری زهرآگین بر پیکر امت اسلامی به‌ویژه مقاومت و حقانیت ملت مظلوم مسلمان فلسطین وارد کرده است.» این بیانیه می‌افزاید: «این اقدام خائنانه اهداف چندگانه‌ای ازجمله مشروعیت بخشی به رژیم جعلی صهیونیستی، تضعیف جبهه مقاومت فلسطینی، فراموشی مسئله قدس و فلسطین و بسترسازی برای اجرای پروژه معامله قرن و خاورمیانه جدید و ایجاد شرایط برای همه‌گیرسازی رابطه جهان عرب با اشغالگران صهیونیست را دنبال می‌کند

اصلاح‌طلبان چندان اجازه شرکت در انتخابات را ندارند!

حکیمی‌پور، دبیرکل حزب اراده ملت در ارزیابی کلی خود از برنامه اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار کرد: «اصلاح‌طلبان می‌خواهند که در انتخابات حضور داشته باشند و فعالیت کنند، اما گویا چندان اجازه‌ای به آنان داده نمی‌شود. ما معتقدیم که چون نظام انتخاباتی و حزبی ما با هم عجین نشده است، انتخابات آن شور و انگیزه‌ای را که باید، در مردم ایجاد نمی‌کند و اگر این روند ادامه یابد، نتایج مثبتی دربر نخواهد داشت.» این حرف‌های حکیمی پور در حالی است که سابقه حضور جریان اصلاحات در قدرت بیشتر از جریان رقیب خویش است. یکی از شگردهای این جریان در ایام انتخاباتی مظلوم‌نمایی و طرح موضوعاتی از قبیل؛ رد صلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلبان، محرومیت اصلاح‌طلبان از حضور در انتخابات، تصمیم اصلاح‌طلبان بر عدم حضور در انتخابات و ... مطرح می‌کنند، اما درنهایت، با حضور خود در آوردگاه‌های انتخاباتی به دنبال سهم خواهی از قدرت هستند.
حاج قاسم سلیمانی: این مطلب را جایی منتشر نکنید

مادر بزرگوار حاج قاسم که از دنیا رفتند، پس از چند روز با جمعی از خبرنگاران تصمیم گرفتیم برای عرض تسلیت به روستای قنات ملک برویم. با هماهنگی قبلی، روزی که سردار هم در روستا حضور داشتند، عازم شدیم. وقتی رسیدیم ایشان را دیدیم که کنار قبر مادرشان نشسته و فاتحه می‌خوانند. بعد از سلام و احوالپرسی به ما گفت من به منزل می‌روم، شما هم فاتحه بخوانید و بیایید. بعد از قرائت فاتحه به منزل پدری ایشان رفتیم. برایمان از جایگاه و حرمت مادر صحبت کرد و گفت: این مطلبی را که می‌گویم جایی منتشر نکنید. گفت: همیشه دلم می‌خواست کف پای مادرم را ببوسم ولی نمی‌دانم چرا این توفیق نصیبم نمی‌شد. آخرین بار قبل از مرگ مادرم که اینجا آمدم، بالاخره سعادت پیدا کردم و کف پای مادرم را بوسیدم. با خودم فکر می‌کردم حتماً رفتنی‌ام که خدا توفیق داد و این حاجتم برآورده شد. سردار درحالی‌که اشک جاری شده بر گونه‌هایش را پاک می‌کرد، گفت: نمی‌دانستم دیگر این پاهای خسته را نخواهم دید تا فرصت بوسیدن داشته باشم.
روابط تاریخی رژیم صهیونیستی با امارات

سفیر سابق رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفت: «من از روابط تاریخی بین اسرائیل و امارات استقبال می‌کنم. در سال‌های اخیر و پشت پرده، با نمایندگان اماراتی دیدار داشتم و حتی برای سفری رسمی به آنجا رفتم. ما با همدیگر بر روی منافع مشترک و به‌طور عمده تهدید از جانب ایران‌ همکاری می‌کنیم
واقعیت آمریکا

گوشه‌ای از واقعیت‌های جامعه آمریکایی از زبان کامالا هریس، معاون اول جو بایدن (نامزد ریاست جمهوری آمریکا): «ما دچار بحران فقر، گرسنگی، بی‌خانمانی و بیکاری هستیم. از هر ۵ کودک، ۱ کودک در ایالات‌متحده گرسنه است.» این واقعیت آمریکاست، ولی عجیب اینجاست که علی‌رغم اعتراف آمریکایی‌ها، غرب‌زده‌های داخلی همچنان در حال تلاش برای بزک کردن این کشور هستند!

له کردن یک جوان به خاطر لباس بسیج

روزی یکی از اسرا به نام فتحعلی را به‌شدت زیر شکنجه قرار دادند و من صدای ناله‌ها و جیغ و فریاد او را می‌شنیدم. من هم در راهرو استخبارات بودم و هرکسی که رد می‌شد و می‌دید لباس بسیج بر تن من است، یک لگد به شکم، سر و کمر من می‌زد و می‌رفت، آن‌هم با پوتین تاف عراقی که لبه‌اش آهن‌دار بود. من به شکنجه‌گر عراقی گفتم؛ او را نزنید. او تنها پسر خانواده‌اش است. سرباز عراقی رو به من گفت: داری از او طرفداری می‌کنی؟ الآن بهت می‌گویم. فتحعلی به‌قدری شکنجه شده بود که الآن جزو جانبازان اعصاب و روان است و یک گوشش اصلاً شنوایی ندارد. آن‌ها من را به‌جای فتحعلی شکنجه دادند تا حدی که له شدم. فتحعلی تا زمانی که باهم در اسارت به سر می‌بردیم به من می‌گفت؛ آقا سید، ببخشیدها، من باعث شدم شما به ‌جای من کتک بخوری.سیّد هادی غنی، از رزمندگان و آزادگان دوران دفاع مقدس است. او سال 64 شیمیایی شد، سال 65 اسیر و سال 69 از اسارت اردوگاه 11 تکریت آزاد شد. (سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی را گرامی می‌داریم)
ماجرای کشف گونه‌ای جدید در کویر اسرارآمیز لوت

دکتر حسین رجائی، پژوهشگر ارشد و معاون بخش حشره‌شناسی در موزه تاریخ طبیعی اشتوتگارت آلمان در گفت‌وگو با خبرآنلاین: ما گونه جدید پری میگوی فهیمی را در سومین سفر به لوت در سال ۲۰۱۷ پیدا کردیم. در برخی مناطق برکه‌های کوچکی دیدیم که همچون دریاچه های کوچکی تشکیل شده بودند. در یکی از آن برکه ها که عمق کمی در حدود یک متر داشت، با تور حشره‌شناسی که همراهم بود داخل آب تور زدم و ناگهان دیدم سخت‌پوست کوچکی در آب در حال شناست. مردم تصور می‌کنند، چون در روز جانور زیادی در لوت نمی‌بینند، پس هیچ موجود زنده ای در آنجا نیست. این تصور غلط است. در لوت حیات هست، منتهی این حیات در زمان‌هایی که دمای هوا افت می­ کند، یعنی شب‌ها، فعال می ­شود. در همین دو سفری که من به لوت داشتم صدها گونه مختلف حشره را در آنجا رصد کردم. پری‌میگوها جانورانی هست که ساکن مناطق خشک‌اند و معمولاً در آب‌های شور یا شیرین سازگار شده­‌اند. یک ویژگی جالب­شان این است که تخم‌هایشان بصورت حفاظت شده‌ای به نام سیست در می‌آیند. این تخم‌ها می‌توانند مدت خیلی طولانی و حتی چندین ساله را در دماهای بالا زنده بمانند.

قیمت رمدسیویر ایرانی ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد

حیدر محمدی، مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو: رمدسیویر ایرانی از اول مرداد ماه تولید و تست های پایداری آغاز شد و از این هفته توزیع انبوه داروی رمدسیویر در بیمارستان‌های کشور صورت می گیرد و این دارو ظرف چند روز در سراسر کشور توزیع می‌شود. ظرفیت تولید رمدسیویر هفته ای ۳۰ هزار عدد است و اگر سه شرکت تولیدکننده دیگر هم پای کار بیایند ظرفیت تولید به ۷۰ هزار عدد خواهد رسید و نیاز داخل کشور تامین خواهد شد. قیمت داروی رمدسیویر وارداتی بین یک میلیون و ۱۰۰ تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت رمدسیویر ایرانی ۶۰۰ هزار تومان است.
اقبال جهانی به سیاست خارجی آمریکا از
۴۸ درصد به ۳۰ درصد رسیده است

یک موسسه نظرسنجی آمریکایی تاکید کرد اقبال جهانی به سیاست خارجی آمریکا با سقوط مواجه شده و به ۳۰ درصد رسیده است.به گزارش سی‌ان‌ان، عملکرد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در عرصه سیاست خارجی بر نگاه کشورهای مختلف به آمریکا بسیار تاثیرگذار بوده، نگاه‌ها به سیاست خارجی آمریکا بسیار منفی شده است. نظرسنجی اخیر موسسه افکارسنجی گالوپ در کشورهای مختلف جهان به روشنی موید همین نکته است. گالوپ این نظرسنجی را در بازه زمانی سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰ انجام داده است. زمانی اقبال جهانی به سیاست خارجی آمریکا ۴۸ درصد بود، اما حالا و در سال ۲۰۲۰ این رقم به ۳۰ درصد رسیده است.

درخواست کدملی از اکانت‌های مشکوک

درخواست کدملی از اکانت‌های مشکوک در اینستاگرام برای بررسی هویت اکانت‌هایی که مشکوک به نظر می‌رسند، درخواست ارائه شماره شناسایی ملی خواهد داد. در این رابطه اینستاگرام تاکید کرده است هدف از این سیاست جدید، هدف گرفتن اکانت‌هایی است که الگویی از رفتار نادرست در آنها مشاهده می‌شود. اگر اکانتی حاضر نشود به درخواست بررسی هویت خود از سوی اینستاگرام پاسخ دهد، ممکن است در اینستاگرام غیرفعال شود یا پست‌هایش توزیع کمتری پیدا کنند؛ یعنی در صفحه فالوئرها در رنک پایین‌تری نمایش داده شوند.

اخبار روزانه:

* اگر تحلیلی منجر به ناامن کردن روح و روان مردم و بحرانی نشان دادن وضع موجود باشد و به تبع آن کارآمدی نظام زیر سؤال برود، حکمش چیست؟ پاسخ: جايز نیست. (مستفاد اجوبه، س 1397)
* فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور گفت: در حال حاضر طرح تغییر سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار به ما ابلاغ نشده است. باید در ابتدا این موضوع در هیات دولت بررسی و سپس به ما ابلاغ شود. تا به امروز هیچ گونه مصوبه‌ای مبنی بر طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار تصویب نشده است. تمامی واریز‌های بنزین یا مصوبات جدید و نهایی با دستور وزارت کشور انجام می‌شود و اگر این موضوع ابلاغ شود ما ملزم به اجرای آن در شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هستیم
.
* رسیدگی به پرونده محمد امامی دوشنبه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی و به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار می‌شود.اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده محمد امامی روز دوشنبه
۲۷ مرداد ماه آغاز می‌شود.با اعلام قاضی مسعودی مقام رسیدگی به اتهامات محمد امامی از جمله متهمان اصلی پرونده بانک سرمایه از روز دوشنبه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی برگزار می‌شود. امامی از جمله متهمانی است که نقش مهمی در پرداخت‌های بدون حساب و کتاب به بسیاری از افراد داشته و مراودات مالی او با بسیاری از متهمان بانک سرمایه محرز و مشخص است.
* فدراسیون فوتبال با صدور اطلاعیه‌ای، شایعات مطرح شده در مورد پسر رئیس اسبق این فدراسیون را تکذیب کرده است. به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، با توجه به طرح برخی شایعات پیرامون درج مطالب و انتساب مباحثی به پسر رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در برخی محافل در فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه به اطلاع می‌رساند گمانه‌زنی‌های مطروحه دراین باره ارتباطی به افراد نامبرده نداشته و ندارد
.

* آیت‌ا... محمدابراهیم ربانی‌مهمویی مجتهد عالیقدر در سن ۹۳ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در بیرجند دارفانی را وداع گفت. وی از علما و مدرسین برجسته حوزه علمیه خراسان جنوبی، در سال ۱۳۰۶ در بیرجند متولد شده است. آیت‌ا... ربانی در حوزه‌های علمیه قم، بیرجند و نجف کسب علم کرده و از هشت نفر از علما همچون آیت‌ا... سید محمود شاهرودی و امام اجازه اجتهاد داشته است. این مجتهد عالیقدر اولین امام جمعه بیرجند پس از انقلاب بوده و سال‌ها در دیوان عالی کشور و شورای عالی قضایی مسئولیت داشته است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: