به‌روز شده در: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
logo
تازه های سایت
رئیس‌جمهور فردا به دانشگاه می‌رود تحقق 311 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی رئیسی بنزین ارزان به خارجی‌ها می‌دهد؟ زمان واریز سود سهام عدالت‌ اعلام شد بازدید دبیر ستاد حقوق بشر از زندان‌های تهران علت نبود بنزین سوپر چیست؟ پلمب طلافروشی علی دایی به‌دلیل همراهی با فراخوان ضدانقلاب پلمب یک شهربازی در تهران به دلیل هنجارشکنی احضار دو چهره مشهور به دادسرا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: نتیجه اقدامات برخی سلبریتی‌ها مستقیماً به جان و مال مردم آسیب زد رشد تولید غلات در ایران انجام مذاکره ایران و عربستان درباره حج
پاسخی به یک شبهه افکنی استاندار کردستان:با سفر رئیس جمهور به سنندج ضد انقلاب آچمز شد معوقات بازنشستگان کارگری تا پایان سال تسویه می‌شود دستگیری ۲ نفر از عوامل ترور بسیجی اصفهانی خسارت ۱۷۰۰ میلیارد تومانی اغتشاشات واردات طلا به هر میزان آزاد شد ۸۰ درصد بازداشت‌شدگان در اغتشاشات دچار آسیب‌های اجتماعی بودند شکست کمپین‌های دروغین سردار نقدی: شعارها، از جنس مسائل اقتصادی نبود مهلت یک ماهه وزارت کار برای ساماندهی مشاغل غیرمستمر چند منظوره
کد خبر: ۳۱۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
شما: پرسیده اند چرا حزب در رابطه با انتصابات مجلس که مورد اعتراض بسیاری قرار گرفت اظهار موضع نکرد؟

: زیرا حزب در سیاست کلی خود به نمایندگان محترم مجلس یازدهم اعلام کرد که این مجلس انقلابی و گام دوم است در انتخاب و انتصاب مدیریت ها افراد صالح و اصلح و ارجح را انتخاب کنند و کسانی را بگذارند که در اطراف آنها حرف و حدیث و شائبه نباشد و اعلام کرد که حزب تحمیلی بر نمایندگان برای معرفی هم ندارد و اختیار انتخاب مدیریت مجلس یازدهم به عهده نمایندگان این دوره می باشد. بر مبنای این سیاست کلی حزب درباره انتخاب ها و انتصاب های مجلس یازدهم وارد موضع گیری نمی شود اما تذکرات و تحلیل خود را به نمایندگان تقدیم کرده و می کند.

شما: پرسیده اند حزب چرا در مورد ارجاع پرونده ۶۵ میلیارد تومانی به قوه قضاییه توسط آقای مهندس میرسلیم اظهار موضع نکرده است؟

: جناب آقای مهندس میرسلیم از طرف حزب یا به خواست حزب این اقدام را نکرده اند ایشان به عنوان شخص نماینده ملت در مجلس یازدهم و برحسب مسئولیت نمایندگی و نفر دوم انتخابات تهران و وظیفه شخصی و نمایندگی خود مدارک و اطلاعات رسیده به ایشان درباره موضوع مذکور را به قوه قضاییه دادهاند تا آنها رسیدگی کنند و نظر نهایی داده شود. رویه حزب موتلفه اسلامی در تمام مجالس گذشته به شهادت نمایندگان فراکسیون حزب در مجلسین هشتم و نهم دخالت در وظایف نمایندگان که نماینده کل ملت هستند نبوده و نیست و اظهار موضع هم از طرف حزب نیازی نبوده است.

شما:پرسیده اند آیا بهتر نبود که ایشان در این باره سکوت میکرد و پرونده را به قوه قضاییه نمی فرستاد؟

: خیر زیرا در این موارد که مسائل حقوقی و مالی و قضایی دارند سکوت ایشان وی را متهم میکرد که احتمالاً حق و حساب و دریافتی داشته که سکوت کرده است. ضمن اینکه با سکوت کار تمام نمیشود اتهامات و شائبه ها باقی می ماند و در نهایت قوه قضائیه است که کار به آنها باید ارجاع شودتا رسیدگی گردد و اگر مسئله ای نبود حکم تبرئه داده شود. آقای میرسلیم هم در این مورد احساس مسئولیت دارد و موضوع را به قوه قضاییه ارجاع داده است و این اقدام صحیح می باشد والا مانند مجلس دهم باز استخوان لای زخم خواهد ماند.

شما: پرسیده اند چرا پاسخ کسانی که به آقای میرسلیم حمله و تهاجم کردند و بعضی اهانت نمودند داده نمی شود؟

: نیازی نیست زیرا موضوع روشن است پرونده ای از مجلس دهم مطرح شده و حالا قوه قضاییه به آن رسیدگی میکند و مسئله روشن میشود. کسانی که به آقای میرسلیم تاختند به ضرر خودشان کار کردند اینکه به جای پاسخ مودبانه توهین و اهانت کردند و با دامن زدن به موضوع کار را سختتر و مشکل را به مردم کشاندند و این به ضرر آنها بود. بهتر بود اگر پاسخی مستدل داشتند آن استدلال را بیان میکردند تا مردم خود قضاوت کنند و اگر راه دیگری غیر از رسیدگی قوه قضاییه سراغ دارند آن را بیان می نمودند عصبانیت و تندی های آنان به ضرر خودشان تمام شد آقای میرسلیم مایل به زیان رسیدن به دیگران نیستند. پاسخ و برخورد با این مطالب کشمکش پدید می آورد و به این هم نیازی نیست.

شما: پرسیده اند چرا موتلفه در مسائل کشور و مشکلات موضعگیری علنی ندارد؟

: موتلفه هر هفته در مواضع هفتگی توسط دبیرکل درباره اهم موضوعات داخلی و خارجی اعلام موضع مینماید که در هفته نامه شما چاپ میشود و در سایت شما نیز انعکاس می یابد اما موتلفه یک حزب است که در دولت و مسئولیت های مدیریتی کشور مسئولیتی ندارد لذا اعلام موضع میکند و در موارد لازم پیگیری در حد یک حزب مینماید.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: