به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۷۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
دکتر بادامچیان:
سفر مکرون به لبنال پس از این انفجار و سخنان سخیف وی که مغایر با استقلال کشورها و عدم مداخله در امور کشورهای دیگر است، هر تحلیل گر سیاسی را به این نتیجه می‌رساند که این اقدام فجیع تروریستی در جهت اهداف دولت‌های استعماری همچون فرانسه و آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی دکتر بادامچیان در بیان مواضع هفتگی حزب اظهار داشت: انفجار بندر بیروت، رویدادی طبیعی به نظر نمی رسد. سفر مکرون به لبنال پس از این انفجار و سخنان سخیف وی که مغایر با استقلال کشورها و عدم مداخله در امور کشورهای دیگر است، هر تحلیل گر سیاسی را به این نتیجه میرساند که این اقدام فجیع تروریستی در جهت اهداف دولتهای استعماری همچون فرانسه و آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

دخالت دشمنان استقلال لبنان

وی افزود: تحرکات گروه های وابسته در لبنان که به جای همدردی با ملت و یاری دولت لبنان، در چنین حادثة سخت و دردناکی، اغتشاشگری می کنند. به ساختمان های دولتی حمله می برند و به جای کمک برای ایجاد امنیت، ناامنی ایجاد می کنند و مورد حمایت اسرائیل و آمریکا و فرانسه قرار می گیرند، دلیل دیگری است که در پشت این امور و انفجار، دشمنان ملت و کشور لبنان و استقلال ملت ها ، فعال هستند.

تسلیت به دولت، ملت لبنان و حزب الله

دکتر بادامچیان با تسلیت به دولت، ملت لبنان ، حزب الله و رهبر شجاع آن حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله و اظهار همدردی با خانواده های مصیبت دیده و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان، تأکید کرد: ملت شجاع لبنان این جنایت ها را با استقامت و همدلی پشت سر خواهد گذاشت و از گروه ها و کسانی که در این فاجعه ملی با دشمنان لبنان، به ویژه تل آویو همراهی کردند، نخواهد گذشت.

کمک رسانی به ملت لبنان

وی در ادامه افزود: در این حادثه تلخ وظیفه همه کشورها و ملت ها یاری و کمک رسانی به ملت لبنان است. ایران در این زمینه اقدام خوبی کرده است. ولی در بازسازی خرابی های این حادثه نیاز است که اقدامات جدی تر و گسترده تری صورت پذیرد. امیدواریم دولت لبنان هرچه زودتر تحقیقات خود را سامان داده و حقایق را آشکار سازد تا استکبار، فرصت سوء استفاده نیابد.

لزوم افزایش مراقبت های امنیتی

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: با شکست دشمنان اسلام و سران استکبار، احتمال این نوع اقدامات انتقامجویانه یا توطئههای سنگین در منطقه از طرف آنها وجود دارد. لذا ملت ها و دولت ها باید مراقبت های امنیتی خود را افزایش دهند.

تسلیم ملت ایران یک خواب و خیال بیش نیست

دکتر بادامچیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکست سیاست های تجاوزکارانه آمریکا علیه ملت ایران، برکناری برایان هوک مسئول امور ایران در وزارت خارجه آمریکا افزود: ناکامی آمریکا در اعمال سیاست های تجاوزکارانه و اعمال تحریمهای ظالمانه نشان می دهد تسلیم ملت ایران یک خواب و خیال بیش نیست. شش رییس جمهور قبلی آمریکا هم بر این باور بودند. اما هرگز به آن دست نیافتند.

وی تأکید کرد: آمریکا و اروپا در هر زمان که چهره مذاکره خواهانه یا دعوت ایران به توافق به خود گرفته اند، هیچ اقدامی نکرده اند و برجام و مذاکرات با سران دولتهای اروپایی بهترین دلیل است.

ترامپ دوباره رییس جمهور میشود؟

دکتر بادامچیان در ادامه با اشاره به سخنان اخیر ترامپ مبنی بر توافق با ایران گفت: اگر آمریکا در ادعای خود می خواهد اقدامی کند باید اول حسن نیت خود را اثبات نماید. مثلا تحریم ها را لغو کند، دارایی های ایران را بازگرداند. در غیر این صورت کسی برای این سخنان ترامپ ارزشی قائل نیست. ضمن آنکه باید دانست که ترامپ دوباره رییس جمهور میشود که وضعیت آمریکا خلاف آن را نشان می دهد و مهم تر آنکه آمریکا در حال فروپاشی است. در یک عمارت در حال فروریختن نمی توان ولو موقت سکونت داشت.

ضرورت مراقبت های بهداشتی

دکتر بادامچیان در پایان بهمناسبت فرارسیدن ماه محرم تأکید کرد: با نظر ولایت، تکلیف همه حسینی ها و زینبی ها این است که عزاداری را با نهایت دقت و مراقبت های بهداشتی برگزار کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: