به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
آنچه که در گام دوم انقلاب مورد تاکید مقام معظم رهبری است و مطالبه عمومی نیز هست،لزوم توجه به مبانی فرهنگی و بسط و گسترش اخلاق و روشهای اسلامی در جامعه است
احمد میرزا بیان- آنچه که در گام دوم انقلاب مورد تاکید مقام معظم رهبری است و مطالبه عمومی نیز هست،لزوم توجه به مبانی فرهنگی و بسط و گسترش اخلاق و روشهای اسلامی در جامعه است.در این راستا ورزش به عنوان یک مولفه مهم اجتماعی و تاثیرگذار در جامعه به ویژه در میان اقشار جوان و نوجوان باید در اولویت قرار گیرد.

غافل از جوانان

اعتقاد داریم مصوبه دوره پیشین نمایندگان محترممجلس در خصوص تشکیل وزارت ورزش و جوانان و سپردن امور جوانان به سازمان تربیت بدنی سابق نتوانست انتظارات را برآورده سازد.

دستگاه عریض وطویل ورزش و تشکیل تعداد کثیر فدراسیونهای ورزشی وانجمنها به قدری مشکلات عمده در داخل خود دارد که اجازه نمی دهد در باره امور جوانان و امور رفاهی این طیف گام اساسی بردارد.

افزون بر آن ورزش همگانی و ایجاد تحرک و فعالیت جسمانی در میان خانواده ها از ملزومات جامعه امروزی ما است که متاسفانه به دلیل محدویت های مالی و نبود مدیریت صحیح نتوانسته ایم در این موضوع خاص حرکت بنیادین و اساسی داشته باشیم.

جدا سازی امور جوانان از مدیریت ورزش

در زمینه ورزش قهرمانی و حمایت از ورزشکاران به ویژه در رشتههای پایه و مدال آور و ایجاد امکانات سخت افزاری و نرم افزاری هم نیازمند عزم جدی دولت و مجلس هستیم.

یکی از مطالبات عمده جامعه ورزش از نمایندگان جدید محترم مجلس ،تجدید نظر در مصوبه قبلی و جدا سازی امور جوانان از مدیریت ورزش است.

کوچکی چونه ورزش

موضوع مهم بعدی لزوم اهتمام بیشتر به ورزش و افزایش بودجه عمومی در این زمینه است. در گذشته نگاه مجلسیان به امور ورزش از اولویت خاصی برخوردار نبوده، به همینجهت از همان ابتدا "چونه ورزش"را کوچک گرفته اند لذا در بودجه ریزی سال آتی ورزش باید این موارد مهم مورد توجه اساسی قرار گیرد.

از جمله موارد مهم بعدی لزوم نظارت و مراقبت بیشتر بر عملکرد وزارت ورزش و فدراسیونهای تابعه است.

مبارزه با پدیده فساد و دلالی

موضوعات خطیری چون تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت ورزش و مبارزه با پدیده فساد و دلالی به ویژه در فوتبال ااز عمده ترین مطالبات مردمی است که در مجلس قبلی مورد غفلت قرار گرفت و باقی ماند.

از هیات رئیسه محترم مجلس ،نمایندگان گرامی ،به ویژه اعضاء کمیسیون فرهنگی انتظار داریم با اهتمام جدی به موارد مطروحه بنگرند و با تصویب قوانین پویا و افزایش سرانه ورزش به یاری آحاد مردم،به خصوص اقشار نوجوان و جوان بشتابند.

به نظر می رسد در این زمینه اعضاء محترم فرکسیون ورزش مجلس باید پیشقدم باشند و با دیدی وسیع و عزمی جدی وارد میدان شده و رسالت خود را به بهترین شکل انجام دهند.

مصاحبه هفته گذشته محمد مهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس در باره لزوم فعالیت مجدد برنامه نود با انتقادات فراوانی از سوی کارشناسان و رسانه ها مواجه شد. انتظار می رفت ایشان در اولین مصاحبه خود اولویتهای مهم ورزش را در مجلس بازگو می کرد.

برخی این اظهار نظر را گل به خودی تعبیر کرده و ایشان را به دقت بیشتر و تامل بهتر دعوت کردند،به خصوص اینکه ایشان تجاربی در امر ورزش داشته و از جمله ورزشکاران و مربیان فوتبال در تیم قشقایی شیراز بودند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: