به‌روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۶۹۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
کوچکترین سهل انگاری در زمینه ورزش ، نه تنها به مثابه نادیده انگاشتن حقوق اجتماعی شمار پیوسته رو به افزایش نوجوانان و جوانان است ، بلکه بی اعتنایی به کل موجودیت ارزش ها و بی تفاوت ماندن در حفظ و ارتقاء حیثیت و اعتبار اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی یک ملت بزرگ و یک کشور یگانه و مقتدر می باشد .بدیهی است که ورزشکاران و ورزش دوستان از این مجلس انتظار داشته باشند که به امر ورزش و توسعه وگسترش برنامه ریزی شده ی آن ، توجه « جدی» شود
محمدرضا تهرانی- مطالبات عمومی از نمایندگان مجلس یازدهم، بیشتر از ادوار سابق مجلس است . زیرا نمایندگان این مجلس سعی می کنند که خودشان را متفاوتتر از گذشته نشان دهند . با اوضاع و احوال کنونی، مجلس یازدهم با مشکلات متعدد و پیچیده ای در داخل و خارج از کشور روبرو است.

اما با تمام این اوصاف ، مجلس نباید « ورزش» را فراموش کند ، به ویژه آن که شماری از نمایندگان حاضر ، قبل از انتخابات برای جلب آرای قشر عظیم اهالی ورزش سعی فراوانی کرده اند و وعده هر تلاشی را جهت گسترش امکانات ورزشی و رفع مشکلات و تامین نیازهای ورزشکاران دادهاند .واقعیت این است که علیرغم زحماتی که مسئولین ازآغاز انقلاب اسلامی برای گسترش و شکوفایی ورزش متحمل شده اند ، هنوز پس از گذشت بیش از «۴۱» سال از انقلاب اسلامی ، ورزش از نبود قوانین و نداشتن ساختاری مناسب و عدم اصلاحات عمیق و برنامه ریزی شده ی زیر بنایی و نظارت دقیق و سازنده ونیز مبارزه پی گیر و بی امان با بی اخلاقی و فساد در ورزش، در رنج است ! اکنون از مجلس یازدهم که امید است به تعبیر مقام معظم رهبری بهترین و انقلابی ترین مجلس باشد ، انتظار به حق می توان داشت که نمایندگان محترم در چشم اندازی روشن ، ورزش را همپای امور کلیدی دیگر ، مهم بشمارندو برای وضع قوانین و نظارت اجرا در ورزش نیز مانند اقتصاد، فرهنگ، صنعت و... اهمیت و ارزش قائل شوند ، زیرا ورزش بخشی از فرهنگ هر جامعه است ، و می توان ادعا کرد : کوچکترین سهل انگاری در زمینه ورزش ، نه تنها به مثابه نادیده انگاشتن حقوق اجتماعی شمار پیوسته رو به افزایش نوجوانان و جوانان است ، بلکه بی اعتنایی به کل موجودیت ارزش ها و بی تفاوت ماندن در حفظ و ارتقاء حیثیت و اعتبار اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی یک ملت بزرگ و یک کشور یگانه و مقتدر می باشد .بدیهی است که ورزشکاران و ورزش دوستان از این مجلس انتظار داشته باشند که به امر ورزش و توسعه وگسترش برنامه ریزی شده ی آن ، توجه « جدی» شود و به ویژه با بی اخلاقیها و ناپاکی ها و فساد در ورزش ، به صورت واقعی و مجدانه ، مبارزه ی لازم صورت پذیرد و با تصویب قوانین لازم و راهگشا ، به توسعه ورزش در سطح فراگیر و نیز در ابعاد قهرمانی ، اهتمام ورزند.یکی از نهادهای مهم و موثر در ارتقای ورزش کشور ، « فراکسیون ورزش مجلس یازدهم» است که به عنوان یک بازوی قدرتمند با دیدگاه ها و تفکرات روشن ، سازنده و مفید ، می تواند موجبات موفقیت این بخش مهم از فرهنگ جامعه را فراهم سازد و مشکلات و نیز فساد امروز ورزش را با پی گیری های مداوم و کارآمد ، شناسایی و در جهت حل پایدار آن گام های تعیین کننده ای بردارد .مسلما اعضای این فراکسیون و ناظرین آن ، می بایست دارای اشراف و شناخت کامل و دقیق همه جانبه از موضوعات ورزشی باشند . بنابراین لازمه این مهم ، استفاده از منابع معتبر و موثق و آشنایی با دیدگاه کارشناسان و صاحبنظران دلسوز و متعهد ورزش است. ورزش کشور از کمبود نظارت واقعی به شدت در رنج است و ریشه بسیاری از نابسامانی های موجود در ورزش کشور مان در فقدان عنصر حیاتی نظارت واقعی و دلسوزانه در عرصه مدیریت ورزشی است!بنابراین امید است «فراکسیون ورزش مجلس یازدهم» با در نظر گرفتن مجموعه موارد ذکر شده، موضوع نظارت کارساز و مستمر را بهطور کامل در ورزش اعمال کند که در حال حاضر یک حلقه مفقوده است.

حال از نمایندگان انقلابی مجلس یازدهم این توقع و انتظار را می توان داشت که به مقوله ورزش بی تفاوت نباشند . زیرا ورزش کشور به شدت نیازمند تغییرات و دگرگونی اساسی است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: