logo
کد خبر: ۳۱۶۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
حمیدرضا ترقی:
همکاری نزدیک میان ایران و چین و سرمایه‌گذاری بلندمدت چینی‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی کشورمان، تحریم‌های آمریکا را بی‌اثر خواهد ساخت و اقتصاد این کشور را متضرر می‌کند.
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: انتقام گرفتن از آمریکایی‌ها می‌تواند به منافع اقتصادی این کشور آسیب وارد کرد که سند همکاری ۲۵ ساله میان ایران و چین، چنین ضربه سنگینی را به اقتصاد آمریکا وارد خواهد ساخت.

حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، اظهار کرد: انتقام خون سردار شهید سلیمانی به بمباران عین‌الأسد محدود نشده، بلکه در تمامی حوزه‌ها از آمریکایی‌ها انتقام خواهیم گرفت.

وی افزود: این انتقام ابعاد فراگیری دارد که می‌تواند حوزه‌های سیاسی و سایبری را هم شامل شود، اما به‌طور کلی از هر ابزاری برای ضربه زدن به منافع آمریکا در جهان به خصوص در غرب آسیا بهره‌برداری خواهیم کرد و به مرور زمان و با برنامه‌ریزی خاص از این ابزارها استفاده می‌شود.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی اخراج آمریکا از منطقه و گندزدایی از حضور این کشور و متعهدانش در غرب آسیا را از اهداف مهم چنین انتقامی نام برد و در همین رابطه یادآور شد: در راستای انتقام گرفتن از آمریکایی‌ها می‌توان به منافع اقتصادی این کشور آسیب وارد کرد که تفاهم‌نامه همکاری ۲۵ ساله میان ایران و چین، چنین ضربه سنگینی را به اقتصاد آمریکا وارد خواهد ساخت.

وی اضافه کرد: همکاری نزدیک میان ایران و چین و سرمایه‌گذاری بلندمدت چینی‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی کشورمان، تحریم‌های آمریکا را بی‌اثر خواهد ساخت و اقتصاد این کشور را متضرر می‌کند.

ترقی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در زمینه سایبری و نظامی در یک قدرت هم‌سطح با آمریکا قرار دارد، خاطرنشان کرد: توانسته‌ایم نقاط ضعف و آسیب‌پذیر آمریکا را در حوزه‌های مختلف شناسایی کنیم و به همین دلیل می‌توانیم با یک برنامه‌ریزی دقیق و حساب‌شده در زمان مشخص به منافع آمریکا آسیب وارد کنیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: