به‌روز شده در: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۶۵۴
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
لاله افتخاری:
نماینده ادوار مجلس گفت:دولت همه چیز مانند آب خوردن و نفس کشیدن، زندگی و بود و نبود مردم را به برجام گره زده بود و چند سال همّ و غمّ آنها بر همین بود.
نماینده ادوار مجلس گفت: اساس مذاکره با آمریکا در برجام بر بی‌اعتمادی بود اما نه از سوی دولتمردان بلکه از سوی رهبر انقلاب و برجام تجربه‌ای بود که نشان داد دشمن، همیشه دشمن است.

لاله افتخاری نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ادعای اخیر برخی اعضای دولت مبنی بر اینکه اساس مذاکره با آمریکا بر بی‌اعتمادی بوده است، اظهار داشت: قطعاً اساس مذاکره با آمریکا از روی بی‌اعتمادی بوده است اما دولت به آن باور نداشت و این، فرمایشی بود که مقام معظم رهبری فرمودند. بالعکس دولت همه چیز مانند آب خوردن و نفس کشیدن، زندگی و بود و نبود مردم را به برجام گره زده بود و چند سال همّ و غمّ آنها بر همین بود.

وی عنوان کرد: البته واقعیت همین بود که اساس مذاکره بر بی‌اعتمادی بوده است اما نه از سوی دولتمردان که از سوی مقام معظم رهبری که با صراحت پیش‌بینی و اعلام کردند و همان هم محقق شد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فرمایش مقام معظم رهبری و مصوبه مجلس شورای اسلامی این است که هر جا دیده شد طرف برجام به تعهدات خود عمل نمی‌کند این طرف هم نباید به تعهدات خود عمل کند، که متاسفانه دولت هر چه موجودی داشت را از ابتدا تا آخر هزینه کرد. بنابراین فکر می‌کنم دولتمردان با عبرت گرفتن از برجام باید پای کار بیایند و مردم را در جریان قرار دهند و دیدگاه مقام معظم رهبری را لحاظ کنند.

افتخاری تاکید کرد: در حقیقت برجام، طبق فرمایش رهبر انقلاب از ابتدا، پایانش مشخص بود و متاسفانه بعضی از مسئولین ما خیلی به آن دلبسته بودند و برخی از مردم نیز آن را باور کرده بودند. برجام تجربه‌ای بود که نباید انجام می‌شد اما این تجربه به خیلی‌ها نشان داد دشمن، دشمن است و اگر چهل سال هم از انقلاب بگذرد دشمنی آنها تغییری نمی‌کند و به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند.

وی ادامه داد: امروز هم نباید به آمریکا، همدستان و هم فکرهایش اعتماد کرد و اعتماد باید به خود نظام، توانمندی‌های مردم و ظرفیت‌های موجود باشد. علیرغم اینکه رهبر انقلاب تاکید کردند که نباید نظرها به غرب باشد، متاسفانه نظر بسیاری از مسئولان ما به توانمندی‌های و تعامل با غرب است.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نگاه ما باید به شرق باشد. می‌بینیم سر و صداهایی که در مورد تفاهمنامه با چین و دیگران صورت می‌گیرد همه بر این مبنا است که احساس کردند فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نگاه مسئولین باید از غرب به شرق بازگردد و از ظرفیت‌های شرق استفاده شود، در حال تحقق است.‌

برچسب ها: لاله افتخاری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: