logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۶۵۰
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
به نظر می رسد مسئولین ورزش اول کشور تقریبا هیچ برنامه روشنی برای خارج شدن از حالت سکون و سکوت کنونی ندارد.
محمد رضا کاظمی- به نظر می رسد مسئولین ورزش اول کشور تقریبا هیچ برنامه روشنی برای خارج شدن از حالت سکون و سکوت کنونی ندارد.

فراگیری مجدد کرونا و شرایط ویژه رشته های ورزشی پربرخورد باعث شده تا نه تنها مسئولین ستاد مبارزه با کرونا، بلکه دست اندرکاران فدراسیون کشتی در مقام متولی ورزش اول نیز برنامه ای برای برون رفت از این فضای بلاتکلیفی و بی تحرکی نداشته باشند. قرار بود رقابتهای لیگ برتر کشتی از اول تابستان آغاز شود اما به واسطه تهاجم ویروس کرونا این مهم یک ماه به تاخیر افتاد، اکنون گفته شده در مردادماه نیز برنامه ای برای برگزاری مسابقات وجود ندارد، شاید شهریور ماه این امکان فراهم شود اما با توجه به قرائن و شواهد موجود و علیرغم آنکه تیم ها و اسپانسرهای قابل توجهی برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی کرده اند اما بعید به نظر می رسد این امر در زمان وعده شده هم محقق شود.

از طرفی و با توجه به اینکه اتحادیه جهانی کشتی به سبب تاخیر یک ساله بازیهای المپیک توکیو وعده برگزاری مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۰ را داده و این امر نیاز به برگزاری مسابقه انتخابی و تشکیل اردوهای آمادگی کشتی کشورمان دارد اما فدراسیون هنوز هیچ برنامه مشخصی برای فراهم ساختن زمینه برگزاری اردوها و مسابقات انتخابی اعلام نکرده است. این درحالی است که کشتی آزاد و فرنگی کشورمان درمقام یکی از قدرت های جهانی این ورزش باید بیش از هر کشوری برای حضور در پیکارهای جهانی آمادگی داشته باشد. سردرگمی دستاندرکاران فدراسیون درقبال اتفاقات پیش بینی نشده ای همانند بیماری کرونا کاملا مشهود است.‌ این در حالی است که انتظار می رفت آنان برای ایجاد شور و و نشاط در میان جامعه این ورزش که نام ملی بر آن نهاده شده و چشم امید ما در بازی های المپیک و رقابت های جهانی است تدابیر ویژه اتخاذ کنند اما متاسفانه به نظر می رسد این دوستان تقریبا هیچ نقشه راهی برای چنین شرایطی ندارند.

بزرگترین اقدام آنها اعلام مخالفت با برگزاری مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۰ بوده تا به این ترتیب بتوانند ضعف های احتمالی خود را با انجام نگرفتن مسابقات بپوشانند حال آنکه انتظار از دست اندرکاران ورزش اول تلاش مضاعف و حساب شده برای غلبه بر فضای موجود است. کشتی ایران همواره در میادین بزرگ از جمله مسابقات جهانی شگفتی ساز بوده و همین امر بهعلاوه عشق و علاقه فراوان مردم نسبت به این ورزش ملی حکم می کند آقایان دست اندرکار هرچه زودتر برای از سرگیری فعالیت ها در عرصه ورزش اول اقدام لازم را صورت دهند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: