logo
کد خبر: ۳۱۶۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
سیدمصطفی میرسلیم:
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: توسعه حمل و نقل عمومی در کلانشهرها به ویژه شهر تهران یکی از تأکیدات مجلس یازدهم است و در این میان اولویت مجلس توسعه حمل و نقل ریلی و حمل و نقل پاک است.
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به رأی دیوان عدالت اداری در مورد برگزاری انتخابات شورایاریها،گفت: در یک دهه اخیر ساز و کار مشارکت شهروندان برای انتخابات در مجلس تصویب نشده بود و به همین دلیل برگزاری انتخابات غیرقانونی تشخیص داده شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، سید مصطفی میرسلیم در جلسه با رئیس و معاونان مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ضمن تقدیر از مجموعه مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از حضور در مجموعه علمی ابراز خرسندی کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره اهمیت مطالعات انجام شده، بر فرآیند پژوهش از تعریف، انجام مطالعه و کاربست نتایج اشاره کرد و ارزیابی تاثیرات اجرایی مطالعات در سیاستگذاری های حوزه مدیریت شهری را یک ضرورت برشمرد و گفت: از آفتهای مرکز مطالعات این است که تحقیقات و پژوهشهای انجام شده صرفاً کتابخانهای باشند و تحقیقات قدرت اجرایی نداشته باشند. باید سرنوشت کارهای مطالعاتی مشخص باشد و مرکز مطالعات به عنوان یک مرکز تخصصی پژوهشی نتایج اجرایی مطالعات خود را از مدیران شهری طلب کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تأمین مسکن همچنان یکی از بزرگترین مشکلات پایتخت نشینان محسوب میشود، یادآور شد: با توجه به اینکه خانوادههای جوان به دلیل درآمد پایین امکان تهیه مسکن مورد نیاز خود را ندارند؛ همین مسئله تاثیراتی را در رشد منفی ازدواج و متعاقب آن پیر شدن جمعیت گذاشته است. به همین دلیل ضروری است تا راهکارهای مناسب برای دسترسی خانوادهها به مسکن ارزان قیمت چه برای مالکیت و چه برای اجاره وجود داشته باشد.

میرسلیم با اشاره به رای دیوان عدالت اداری در مورد برگزاری انتخابات شورایاریها تأکید کرد: اصل ایجاد و فعالیت شورایاریها برای جلب مشارکت شهروندان در اداره شهر تهران ایده خوبی است اما آنچه در یک دهه اخیر روی داده، این است که ساز و کار مشارکت شهروندان برای برگزاری انتخابات شورایاریها در مجلس تصویب نشده بود به همین دلیل برگزاری انتخابات آن غیر قانونی تشخیص داده شد.

به اعتقاد وی، مدیریت شهری و یا در نهایت شورای عالی استانها باید برای تداوم فعالیت شورایاریها درخواست خود را برای تصویب قوانین مورد نظر به دولت و مجلس ارائه کنند، نکته دیگر این است که مدیریت شهری تهران طی مطالعهای کاربردی و عملیاتی مشخص کند، در طول یک دهه اخیر تاثیر فعالیت شورایاریها در اداره شهرها و کلانشهرها چقدر بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین با اشاره به اهمیت مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران به عنوان یکی از مراکز تاثیرگذار در نحوی اداره پایتخت به ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی در کلانشهرها به ویژه شهر تهران اشاره کرد و گفت: توسعه حمل و نقل عمومی در کلانشهرها به ویژه شهر تهران یکی از تأکیدات مجلس یازدهم است و در این میان اولویت مجلس توسعه حمل و نقل ریلی و حمل و نقل پاک است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: