به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
دکتر بادامچیان:
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اعتراض مراجع عظام تقلید به وضعیت معیشتی مردم گفت: مجلس و دولت باید پاسخگوی اعتراض مراجع و مردم باشند که چوب بی کفایتی برخی مسئولین اجرایی را می خورند.
به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی دکتر بادامچیان در پایان نشست دبیران ، بیانات مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان مجلس یازدهم را حاوی 16 نکته کلیدی و راهبردی دانست و اظهار داشت: رهنمودهای رهبری، نقشه راه توفیق نمایندگان مجلس یازدهم است.

* اولویت مجلس

وی افزود: مجلس با اولویت بندی مسائل می تواند بر روند اصلاح مسیرهای غلط، تأثیر جدی بگذارد.

دکتر بادامچیان با اشاره به ویژگی های مجلس یازدهم از دیدگاه مقام معظم رهبری گفت: مجلس کنونی دارای جوانان باسواد، پرتوان و کارآمد است. جمعی از بهترین مدیران اجرایی کشور و پیشکسوتان دارای سوابق نمایندگی در این مجلس هستند. نگاه های جدید هم در مجلس فعلی هست. قطعا این ترکیب می توانند با هوشمندی، کشور را به ریل قانون و کارآمدی بازگردانند.

وی تأکید کرد: رهبری معظم انقلاب فرمول حل مشکلات را در تفکر خوداتکایی و اعتماد به نفس، استفاده از سرمایه های قوی کشور و قطع امید واهی به خارج دانستند. این فرمول نجات اقتصاد کشور است. لکن باید نمایندگان مجلس آن را عملیاتی نمایند. به شرطی که کار برای مردم خالص و با پرهیز از جوزدگی صورت گیرد و جلوی حاشیه سازی در درون و برون مجلس گرفته شود. اگر نظارت مجلس هوشمندانه و خردمندانه و متقن صورت گیرد، درصد خطاها کاهش می یابد.

* 5 طرح کلیدی

وی با با اشاره به سخنان رییس مجلس در این دیدار و تمرکز روی 5 طرح کلیدی در حوزه اقتصاد گفت: امیدواریم این طرح ها بزودی به صورت اجرا تحویل مجریان گردد که ان شاءالله موجب اتفاق مهمی در اقتصاد کشور و سفره مردم شود.

دکتر بادامچیان در ادامه هوشمندسازی، شفاف سازی، مردمی سازی و کارآمدسازی را یک راهبرد اساسی برای مجلس خواند و تأکید کرد: تک تک این واژه ها حاوی مطالب مهم و کلیدی است. اما مهم تر، اجرای این مفاهیم در 5 طرح کلیدی است که به مجلس ارائه شده است.

* حق نظارت ادا شود

وی با اشاره به مسئله مهم انتخاب رییس و دادستان و 12 مستشار دیوان محاسبات تصریح کرد: یک تیم کارآمد و حرفه ای و کاربلد اگر در دیوان محاسبات مستقر شود، می تواند مالیه عمومی را سامان دهد و حق نظارت را ادا کند.

وی افزود: در دیوان محاسبات حساب دهی، حساب کشی و حساب رسی مطرح است. کسی که دانش این مقولات را دارد باید برای این مسئولیت خطیر و بیت المال مسلمین انتخاب شود که ان شاءالله نمایندگان مجلس به این نکته مهم توجه نمایند.

* پاسخ به اعتراض مراجع و مردم

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به اعتراض مراجع عظام تقلید به وضعیت معیشتی مردم اظهار داشت: مجلس و دولت باید پاسخگوی اعتراض مراجع و مردم باشند که چوب بی کفایتی برخی مسئولین اجرایی را می خورند.

وی تحرکات اخیر منافقین و عوامل داخلی استکبار در کشور و نیز ادعاهای رژیم صهیونیستی علیه ایران را مورد اشاره قرار داد و هشدار داد: آتش سوزی های عمدی و برخی خراب کاری ها بی پاسخ نمی ماند. دشمن می داند ایران یکی از مجهزترین و پرقدرت ترین ارتش سایبری جهان را در اختیار دارد و اگر بخواهد مقابله به مثل کند، می تواند.

دکتر بادامچیان همچنین با اشاره به اظهارات جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اروپا گفت: مواضع او تکراری است. این ادعا که اروپا کماکان در صدد حفظ توافق هسته ای است، اگر صحیح بود، می بایست آنها 11 تعهد بر مبنای پروتکل نسبت به اجرای برجام را عمل می کرد که تاکنون هیچ کدام را انجام نداده است.

* فعال کردن «میز اقتصادی»

دکتر بادامچیان همچنین بازسازی ساختار وزارت خارجه را ضروری دانست و افزود: وزارت خارجه باید با فعال کردن «میز اقتصادی» به کمک دولت بیاید تا امر صادرات و واردات و بازاریابی کالاهای ایرانی در جهان را تسهیل نماید. امروز دیپلماسی بازرگانی بخشی از وظایف دیپلماسی وزارت خارجه است. تعمیق روابط راهبردی با چین و روسیه امروز مورد حقد و حسد منافقین داخلی و استکبار جهانی است. وزارت خارجه باید در این مورد روشنگری نماید تا از سوء برداشت و سوء استفاده دشمنان اسلام جلوگیری نماید.

وی اظهار داشت: امروز ملت ها و دولت های خط مقدم مقاومت اراده کرده اند که آمریکا را از منطقه بیرون کنند. بسترسازی برای این اراده محکم، کار وزارت خارجه است و توافق امنیتی ایران و سوریه این پیام را به دشمن دارد که ایران در اجرای این اراده، هیچ تردیدی به خود راه نمی دهد.

* سفر نخست وزیر عراق به ایران

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان با اشاره به سفر نخست وزیر عراق به ایران اظهار داشت: منطقه در موقعیتی است که عراق باید نقش مستقل و هماهنگ با خواست های ملت های منطقه را ایفا کند. آمریکا را ناامید سازد و سیاست های مضمحل شده آمریکا و استعمار غرب در منطقه را که توسط عناصر سعودی و فشارهای آمریکایی و انگلیسی پیگیری می شود را باطل سازد.

وی گفت: ما امیدواریم نخست وزیر عراق محکم و منطقی و بر پایه استقلال همه جانبه عراق، مصوبات ملت خود و مرجعیت و همه گروه های مستقل عراق را پیگیری کند و در این راه از حمایت ملت بزرگ ایران بهره مند شود.

برچسب ها: دکتر بادامچیان
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: