logo
کد خبر: ۳۱۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

ضریب‌دهی انفجاری به اخبار منفی

بررسی‌ها نشان می‌دهد که ضدانقلاب و برخی جریان‌های غرب‌گرای داخلی به‌منظور سیاه‌نمایی از شرایط کشور به‌صورت مستمر از انسداد ساختاری، قفل شدن تدبیر امور، از کنترل خارج شدن شرایط کشور در حوزه انتظام‌بخشی و مدیریت کشور سخن به میان آورده و می‌کوشند تا هجمه‌هایی را علیه جمهوری اسلامی ترتیب بدهند. در همین رابطه طیف مزبور تلاش دارد تا طی یک عملیات روانی، علاوه بر خلق برخی خطوط خبری علیه جمهوری اسلامی از جانب دیگر برخی اخبار و پدیده‌های خاص داخلی را مورد تأکید و توجه قرار داده و بر بستری از اخبار منفی‌ای که به آن‌ها ضریب می‌دهد، به امنیت روانی و قالب ذهنی مردم خدشه وارد کند. طیف مزبور همچنین با پرداخت مستمر به اخبار منفی و اخبار طراحی‌شده مبتنی بر عملیات روانی، در حال پیگیری راهبرد به «ستوه‌آوری» مردم از وضعیت کشور، با اتکا به حوادث، رخدادها و خطوط خبری عادی، اما در قالب برجسته‌سازی و ضریب‌بخشی انفجاری است.
سردار قاآنی: منتظر روزهای سخت باشید!

فرمانده نیروی قدس سپاه در جمع فرماندهان مقاومت، در واکنش به آتش‌سوزی ناو آمریکایی اظهار داشت: «آنچه امروز در آمریکا اتفاق افتاده به‌ویژه حادثه ناو، نتیجه عمل و رفتار و جنایت دولت آمریکا است و این وعده الهی است که هرکسی ظلم و جنایتی کند، دچار عذاب الهی می‌شود.» وی تأکید کرد: «آمریکایی‌ها بی‌خودی دنبال مقصر نگردند و دیگران را متهم نکنند، این آتشی است که خودشان روشن کرده‌اند و امروز این آتش آن‌ها را در بر گرفته است. باید به آن‌ها بگوییم این اتفاق پاسخ جنایت‌های شما است که به دست عناصر خود شما اتفاق افتاده است، خداوند با دست خود شما، شما را مجازات می‌کندسردار قاآنی خطاب به دولت امریکا، یادآور شد: «هنوز روزهای خوشی‌های شماست، روزهای بسیار سخت و حوادث سختی پیش روی شما و رژیم صهیونیستی است.» وی افزود: «واقعیت این است که ارتش آمریکا خسته و فرسوده شده و تجهیزات آن به آهن‌پاره تبدیل شده است. مدت‌ها است فرماندهان نیروی دریایی ارتش آمریکا می‌گویند این ناوها آهن‌پاره‌هایی بیش نیستند
استیضاح رئیس‌جمهور از دستور کار خارج می‌شود

«نیک‌بین» نماینده مجلس و از طراحان طرح سؤال از رئیس‌جمهور اظهار داشت: «تشخیص ما این است که باید به دولت برای اتمام‌حجت، کمک بیش‌ازپیش کنیم. تصمیم گرفتیم استیضاح رئیس‌جمهور را از دستور کارمان خارج کنیم. به دنبال ارائه طرح‌های اقتصادی هستیم و برای مشکلات مردم برنامه‌های جدی داریم

دلیل شکست اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم

«اکبر ترکان» مشاور رئیس‌جمهور در دولت اول روحانی، در روزنامه آرمان نوشت: «نمایندگان مجلس یازدهم نمایندگان کل مردم نیستند، نمایندگان اصولگرایان هستند؛ چرا که رقابت بین اصولگرا و اصولگرا شکل گرفت و بخش زیادی از مردم امکان حضور در انتخابات را نداشتند!». برخلاف ادعای آقای ترکان، اصلاح‌طلبان علی‌رغم حضور قابل توجه کاندیداهایشان در انتخابات مجلس، شکست خوردند. علت شکست نیز کارنامه بسیار ضعیف این طیف در دولت، مجلس، شورای شهر و شهرداری تهران بود. چندی پیش «غلامحسین کرباسچی»، دبیر کل حزب کارگزاران در مناظره با «مصطفی تاجزاده» به این موضوع اذعان داشت و گفت: «معتقد نیستم انتخابات مجلس یازدهم مهندسی‌شده بود. در جلساتی که با همین آقای تاج‌زاده درباره انتخابات داشتیم دائماً آقایان می‌گفتند نامزد نداریم، آقای عبدالله نوری گفتند مگر نمی‌گویید نامزد ندارید، ۱۶۰ حوزه‌ای که معتقدید از الآن نمایندگان آن روشن است را روی کاغذ بیاورید تا ببینیم انتخابات مهندسی‌شده است یا خیر، اما آقایان نمی‌توانستند چنین کاری کنند».
توافق ایران و چین، اقتصاد ایران را احیا می‌کند

رسانه انگلیسی «میدل‌ایست‌آی»: سند همکاری ایران- چین، اقتصاد ایران را احیا کرده و موقعیت منطقه‌ای این کشور را بهبود می‌بخشد. این توافق احتمالاً به دشمنان ایران انگیزه خواهد داد به‌جای پیروی از سیاست‌های آمریکا به تنش‌زدایی با تهران روی بیاورند. کشورهای عربی احتمالاً با شتاب برای عقد قراردادهای خاص با چین خیز برخواهند داشت.

جاسوسی دولت آمریکا از ملت آمریکا

پایگاهی که داده‌های توئیتر را به‌طور هم‌زمان در مدت تظاهرات علیه نژادپرستی در آمریکا تحلیل می‌کند، به اطلاعات ریزی در رابطه با قانون خشونت علیه پلیس دست‌یافته که نشان می‌دهد برخلاف قول توئیتر، این شبکه اطلاعات کاربران تظاهرات کننده را به آژانس‌های اطلاعاتی تسلیم می‌کند. شبکه خبری راشاتودی چند روز پیش در مطلبی این موضوع را به‌طور مبسوط‌تر پیگیری کرد.

واقعیت‌هایی که ناو آمریکایی رو کرد

آتش‌سوزی در ناو جنگی «یواس‌اس بونهوم ریچارد» نشان داد: ۱- مقام‌های آمریکایی در خصوص اخبار واقعی تلفات و خسارات ناشی از آن پنهان‌کاری می‌کنند؛ ۲- علی‌رغم اینکه این ناوها در ظاهر بسیار قدرتمند هستند، اما بسیار آسیب‌پذیرند؛ ۳- فرسوده و به‌روز نبودن تجهیزات نظامی آمریکا را نشان داد و این‌که هنوز که جنگی شروع نشده است، ناو آمریکایی فاقد مقاومت است. 4- شدت سانسور رسانه‌ای در این آتش‌سوزی دیده می‌شود و مانند عین‌الأسد آمریکا فقط مجروحین را اعلام می‌کند.

کرونا در مجلس یازدهم

تاکنون تست کرونای نمایندگان مجلس، محمدمهدی زاهدی، محمدطلا مظلومی، حجت‌الاسلام سیدمحمد موحد، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، علیرضا ورناصری، حبیب آقاجری و محمد صفایی مثبت اعلام شده است و با اعلام خبر فوت مرحوم «عیسی جعفری»نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ بر اثر این ویروس، زنگ خطر برای مراقبت‌های بیشتر در مجلس به صدا درآمده است.

سازمان اطلاعات سپاه در صدای فارسی آمریکا چقدر نفوذ دارد؟

«برایان هوک» به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین تصمیم‌گیران و آگاه‌ترین افراد در دولت آمریکا درباره آخرین روندهای امنیتی و سیاسی درباره ایران، چندی قبل در یادداشتی که در «نیویورک پست» منتشر شد، می‌آورد: «من به‌عنوان نماینده ویژه در امور ایران، مرتباً شکایت‌هایی پیرامون برنامه‌های بخش فارسی صدای آمریکا دریافت می‌کنم. مردم می‌گویند که برنامه‌های آن اغلب بیشتر به «صدای آخوندها» شباهت دارد تا «صدای آمریکا». برایان هوک در ادامه با صراحت بیشتری تأکید می‌کند این شبکه «صدای آمریکا» نیست و «صدای ایران» است!» یکی از مراکز تحقیقاتی مهم آمریکا نیز چندی پیش به این مطلب به ‌نوعی دیگر اعتراف کرد. آنچه از این خبرها و گزارش‌ها می‌توان برداشت کرد، این است که نفوذ اطلاعاتی ایران در صدای آمریکا به‌قدری قابل‌توجه بوده که حذف برخی برنامه‌های ساخته‌شده در یک‌قدمی انتشار عمومی، تعیین پخش برخی برنامه‌های جایگزین، دعوت از برخی میهمانان و حتی منتقدین با هدایت سرویس اطلاعاتی ایران صورت می‌گرفته است! بر اساس گزارش‌های منتشرشده در چند سال اخیر یکی از ضعف‌های عمده صدای آمریکا استفاده از یک طیف از اصلاح‌طلبان هست که روزگاری در ایران بوده و اینک در آمریکا زندگی می‌کنند؛ موضوعی که ظن امنیتی را به این نقطه می‌رساند که برخی از اصلاح‌طلبان فراری از ایران، درواقع همکار و یا مورد نفوذ سازمان اطلاعاتی ایران قرار داشته‌اند. رمزگشایی از اظهارات برایان هوک نشان می‌دهد که آن‌ها برای مقابله با نفوذ اطلاعاتی ایران، پاک‌سازی کم‌سابقه‌ای از صدای فارسی آمریکا را در دستور کار قرار داده‌اند.
حریرچی: ۲۰۰ نفر در مراسم عروسی و ۱۰۰۰ نفر در یک مراسم ترحیم به کرونا مبتلا شدند

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت و درمان گفت: برگزاری مجالس و دورهمی‌های خانوادگی مهم‌ترین علت افزایش آمار مبتلایان به کرونا ویروس گزارش شده است. وی با تاکید بر اینکه از وضعیت خوب فعلی نباید مغرور شد، عنوان کرد: برگزاری یک عروسی و مجلس ترحیم می‌تواند وضعیت سفید را به قرمز تبدیل کند. در مواردی شاهد ابتلای۲۰۰ نفر در یک مراسم عروسی و یک هزار نفر مبتلا در یک مراسم ترحیم بوده‌ایم.

امیر حیدری: بزرگترین تهدید، تهاجم فرهنگی است
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: امروز بزرگترین تهدیدی که جامعه ما را به مخاطره انداخته، تهاجم فرهنگی است. به گزارش امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در این مراسم گفت: تهاجم فرهنگی، امروز بزرگترین تهدیدی است که جامعه ما را به خطر انداخته و اصالت فرهنگی ما موجب ایستادگی در مقابل این تهدید شده است. ما به یاری خدا و با تکیه بر فرهنگ قرآنی و تبعیت از ولایت فقیه در مقابل این شبیخون فرهنگی نیز پیروز خواهیم شد. وی جوانان را آماج اصلی تهدیدات فرهنگی دشمن دانست و تاکید کرد: باید برای مقابله با تهدیدات فرهنگی دشمن ابزار‌هایی داشته باشیم که یکی از آن‌ها کتاب است که در همین راستا این کتابخانه به همت فرماندهی آماد و پشتیبانی مرکز نیروی زمینی ارتش برای سربازان عزیز احداث شده است که جای بسی تقدیر و تشکر دارد. گفتنی است، کتابخانه امیر کبیر در فضایی به وسعت ۴۵۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان احداث و شامل بخش‌هایی همچون مخزن کتاب با ظرفیت ۱۵ تا ۲۰ هزار جلد، سالن مطالعه، بخش امانت، بوفه، نمازخانه و … است.

اخبار روزانه:

*مقامات هندی در واکنش به کنار گذاشته شدن کشورشان از پروژه ریلی چابهار، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دلیل عدم اجرای تعهدات خود ذکر کردند.

* قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق اعلام کرد که مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر این کشور هفته آینده به ایران و عربستان سفر خواهد کرد.

*علی ربیعی، سخنگوی دولت در رشته توئیتی با اشاره به شایعه درگیری لفظی روحانی و قالیباف در جلسه سران قوا نوشت: با کمال ناباوری خبری جعلی از جلسه سران قوا دیدم. دیروز از ابتدا تا انتهای جلسه حضور داشته و تمام مذاکرات را نوشته‌ام. ۱۵ نفر از سه قوه در آن جلسه بودیم، حتی یک کلمه از این خبر کذب صحت ندارد. او سپس در توئیتی دیگر با هشتگ قالیباف نوشت: ‏نه‌ تنها صحت ندارد بلکه این آغازین صحبت‌هایقالیباف بود: "شرایط اداره کشور سخت است. با همه وجود و توان پای کار هستیم. نیاز به همدلی و همراهی هر سه قوه یک اصل است. " جلسه پر از همراهی و همدلی بود. تردید ندارم جریانی در کمین هرگونه روزنه امیدآفرین در مردم نشسته است.
*احسان خواجه امیری خواننده موسیقی پاپ از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد. پیش از این ابتلای چهره‌هایی، چون یکتا ناصر، منوچهر هادی رضا بهرام و پیمان قاسم‌خانی به این بیماری رسانه‌ای شده بود. احسان خواجه امیری خواننده موسیقی پاپ آخرین تک آهنگ خود در سال
۹۸ را با نام «بی قرار» در دسترس مخاطبان قرار داد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: