به‌روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
اساسنامه کمیته ملی المپیک ایران توسط شورای محترم نگهبان مورد قبول واقع نشد و همین مسئله نشان می دهد که کمیته ملی المپیک ایران می‌بایست حساسیت هایی را که در عرصه های داخلی وجود دارد ، مورد توجه قرار می‌داد و اگر مسولین کمیته ، قبل از ارائه اساسنامه به شورای محترم نگهبان ، با اقدامات لازم و به موقع ، رفع ابهام می‌کردند ، مانع بروز اتفاقات این چنینی می شد .

محمد رضا تهرانی- اساسنامه کمیته ملی المپیک ایران توسط شورای محترم نگهبان مورد قبول واقع نشد و همین مسئله نشان می دهد که کمیته ملی المپیک ایران میبایست حساسیت هایی را که در عرصه های داخلی وجود دارد ، مورد توجه قرار میداد و اگر مسولین کمیته ، قبل از ارائه اساسنامه به شورای محترم نگهبان ، با اقدامات لازم و به موقع ، رفع ابهام میکردند ، مانع بروز اتفاقات این چنینی می شد .

البته شورای نگهبان ضمن درخواست رفع ایرادات بند های مربوطه ، نظر نهایی خودرا پس از رفع آنها اتخاذ خواهد کرد ۰ اشکالات شورای محترم نگهبان در بند ۱۶ یعنی جایی که از عدم پذیرش هرگونه فشار سیاسی ، مذهبی، اجتماعی، حقوقی و جنسیتی آمده وبند ۲ ماده یک که گفته شده فعالیت های کمیته ملی المپیک ایران در چارچوب مفاد منشور المپیک و قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران انجام میشود در صورت تعارض بین دو موضوع یاد شده تکلیف اجرا چه خواهد شد؟

و سرانجام در بند۳ ماده یک نیز گفته شده لزوم محترم شمردن قوانین جهانی ورفع هر گونه تبعیض ، نیاز به رفع ابهام دارد .

نکته مهم این است که چرا این اساسنامه قبل از اینکه به شورای محترم نگهبان ارسال شود به مقر کمیته بینالمللی المپیک ارسال شده که در آنجا مورد تصویب قرارگرفت ؟

شاید میخواستند شورای نگهبان را در یک عمل انجام شده قرار دهند ؟

به نظر بخش ورزشی نشریه « شما» اگر این اساسنامه اول در دولت مصوب می شد و سپس در اختیار شورای نگهبان قرار می گرفت و مراحل قانونی را در کشور طی می کرد و آنگاه به مقر کمیته بینالمللی المپیک ارسال می شد ، در واقع مسیر بهتر و درست تری انتخاب می شد ، دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نمی بودیم !

اگر این اساسنامه مسیر درست را طی می کرد ، دیگر شورای محترم نگهبان ، مقصر احتمالی تصویب نکردن اساسنامه جلوه داده نمی شد .
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: