به‌روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
محمد کرمی‌راد:
کرمی‌راد خطاب به ظریف گفت: سؤالم از ایشان این است که وقتی می‌فرمایید برجام سند افتخار ملی است، قاعدتاً این سند افتخار ملی باید دارای ویژگی‌ها و شاخص‌های معینی باشد که با برشماری هر کدام از آنها منافع جمهوری اسلامی ایران تأمین شود. یکی از این شاخص‌ها را بیان کنید. مگر غیر از این بود که روحانی، رئیس‌جمهور در بدو توافق‌نامه برجام گفت از همین فردا بالمره همه تحریم‌ها حتی تحریم‌های تسلیحاتی برداشته می‌شود. برداشته شدن تحریم‌ها یکی از آن شاخص‌هاست. شاخص دیگر قطع دست امریکا و فشارهای عبری، عربی، غربی است.
محمد کرمیراد، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، در باره اظهارات ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار ما گفت: مجلس در لحظاتی که رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران صحبت میکرد به تشنج کشیده شد.

وی افزود: ظریف میبایست در باره برخی مسائل از خودش و فعالیتهای منطقی و مستند و از اقداماتی که دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در مورد برجام و سایر سیاستهای خارجی جمهوری اسلامی ایران در راستای کلیت اجرای رهنمودها و سیاستهای مقام معظم رهبری که در چهارچوب قانون اساسی ابلاغ کرده بودند انجام داده بود صحبت میکرد تا نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی قانع شوند.

این عضو شورای مرکزی خاطرنشان کرد: قرار گرفتن پشت مقام معظم رهبری و استفاده ابزاری از شهید سردار قاسم سلیمانی کار خوبی نیست. مقام معظم رهبری در اوج اولیه مذاکرات راجع به تیم مذاکرهکننده مسائلی را مطرح فرمودند، اما وقتی دو جاسوس در تیم مذاکرهکننده مشاهده شد قضیه فرق کرد. در مورد شهید حاج قاسم سلیمانی در یکی از کلیپها و مصاحبههای ظریف هست که ظریف علیه این بزرگمرد، شهید محور مقاومت طرح شکایت کرده بود. اینها مسائلی است که نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی باید در موردشان توجیه میشدند.

وی تصریح کرد: این اولین حضور وزیر امور خارجه در مجلس یازدهم بود و جا داشت ایشان با ادله و منطق مسائل و دستاوردهای قابل ارائه به مجلس را بیان میکرد، اما متأسفانه شاهد بودیم ایشان برجام را سند افتخار ملی نامید.

کرمیراد خطاب به ظریف گفت: سؤالم از ایشان این است که وقتی میفرمایید برجام سند افتخار ملی است، قاعدتاً این سند افتخار ملی باید دارای ویژگیها و شاخصهای معینی باشد که با برشماری هر کدام از آنها منافع جمهوری اسلامی ایران تأمین شود. یکی از این شاخصها را بیان کنید. مگر غیر از این بود که روحانی، رئیسجمهور در بدو توافقنامه برجام گفت از همین فردا بالمره همه تحریمها حتی تحریمهای تسلیحاتی برداشته میشود. برداشته شدن تحریمها یکی از آن شاخصهاست. شاخص دیگر قطع دست امریکا و فشارهای عبری، عربی، غربی است.

وی افزود: بهواقع کسی جز حاج قاسم سلیمانی ـ که ایشان با اشاره سرانگشت رهبر عزیز انقلاب قدم برمیداشت ـ نتوانست اهداف شوم عبری، عربی، غربی را خنثی کند.

این عضو شورای مرکزی مطرح کرد: وقتی حاج قاسم سلیمانی بدون اطلاع دستگاه دیپلماسی هماهنگ کرد و بشار اسد را مستقیم به ایران آورد و ظریف که میگوید من هر هفته با حاج قاسم سلیمانی جلسه داشتم، پس قاعدتاً باید در جریان سفر بشار اسد و همراه ایشان قرار میگرفت، اما آیا واقعاً اینطور بود؟ فکر میکند مردم نمیفهمند؟ مردم خیلی خوب میفهمند.

وی در پایان گفت: به نظر من برجام برای دولت کنونی ما، بهخصوص تیم مذاکرهکنندهای که دو نفرشان جاسوس شناخته شدند و جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه سند افتخار ملی نیست.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: