logo
کد خبر: ۳۱۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
محمد کاظم انبارلویی:
چند بار گروه اقتصادی دولت ترمیم شد ولی هنوز تأثیر خود را در اقتصاد کشور نگذاشته است. آقای روحانی با شروع دولت خود، دلار را با نرخ سه هزار تومان تحویل گرفت و حال با نرخ بالای بیست هزار تومان به دولت بعدی تحویل خواهد داد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: روز‌های گذشته، وزیر صمت به مجلس آمد و نمایندگان نگرانی‌های خود را پیرامون تأمین کالا‌های اساسی و گرانی‌های موجود بیان کردند اما وزیر نتوانست پاسخ درستی بدهد.

محمد کاظم انبارلویی فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری دانشجو، با بیان اینکه روحانی در سخنرانی‌های خود ادعا داشت که برجام تمام مسائل کشور را حل کرده است، اظهار داشت: در حال حاضر نظاره‌گر ثمرات خجالت‌آور برجام در اقتصاد کشورمان هستیم و صاحب‌نظران اقتصادی بر این باورند که گرانی، افزایش تورم و نقدینگی در کشور، محصول ناکارآمدی گروه اقتصادی دولت است.

وی ادامه داد: چند بار گروه اقتصادی دولت ترمیم شد ولی هنوز تأثیر خود را در اقتصاد کشور نگذاشته است. آقای روحانی با شروع دولت خود، دلار را با نرخ سه هزار تومان تحویل گرفت و حال با نرخ بالای بیست هزار تومان به دولت بعدی تحویل خواهد داد.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره بر اینکه برخی‌ها با انواع رانت‌ها برای خود ثروت‌های نجومی رقم زدند، افزود: بر اساس آخرین گزارش مراکز بین‌المللی اقتصادی، اقتصاد ایران در جایگاه مناسبی قرار دارد و در زمینه‌های مختلف علمی، پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است اما دولت نتوانست این پیشرفت‌ها را در جهت منافع مردم و به‌ویژه اقشار محروم جامعه هدایت کند.

انبارلویی با تأکید بر اینکه پراید ۲۰ میلیون تومانی، در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود، تصریح کرد: آمار موجود در بازار خودرو و طلا، نشانگر ناکارآمدی دولت در مدیریت اقتصاد کشور است. دولت روحانی؛ یک دولت خسته و پیر است که نمی‌تواند برای انبوهی از مسائلی اقتصادی که روی میز دولت قرار دارد، راه‌حلی پیدا کند.

وی ادامه داد: روز‌های گذشته، وزیر صمت به مجلس آمد و نمایندگان نگرانی‌های خود را پیرامون تأمین کالا‌های اساسی و گرانی‌های موجود بیان کردند اما وزیر نتوانست پاسخ درستی بدهد و معتقد بود که او در مجامعی حضور دارد که فقط بخشی از تصمیم‌گیری‌ها بر عهده وی است.

معاون سیاسی حزب موتلفه با بیان اینکه روحانی وظیفه دارد که میان دستگاه‌های اجرایی در کشور، هماهنگی ایجاد کند، گفت: روحانی در جایگاه رئیس دولت قرار دارد و باید بتواند از این ناهماهنگی‌های موجود میان اجزا دولت جلوگیری کند؛ طبق اصل ۱۲۶ قانون اساسی، رئیس‌جمهور مسئولیت امور برنامه‌وبودجه، امور اداری و استخدامی کشور را مستقیماً بر عهده دارد.

انبارلویی در پایان افزود: در حال حاضر ارزش پول ملی در این دولت، به پایین‌ترین حد ممکن خود سقوط کرده است و دولتمردان باید پاسخگوی تصمیمات گرفته شده، باشند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: