logo
کد خبر: ۳۱۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
حجت السلام والمسلمین حسن نمازی مطرح کرد:
برخی از آقایان که به قدرت نرسیدند و مدتها هم به دنبال آن بودند حالا به زدن حرف های عوام فریبانه می پردازند. البته شیفتگان قدرت بدانند با این یاوه سرایی ها ره به جایی نمی برند
حجت الاسلام حسن نمازی ریاست اداره عقیدتی سیاسی ستادکل نیروهای مسلح در یادداشتی در خصوص نامه دبیرکل مجمع روحانیون مبارز به رهبری پرداخت که در ادامه میتوانید مطالعه کنید:

اگر به پیشینه فکری افراد بنگریم دیگر تعجبی از رفتارهای امروزشان نخواهیم کرد. ایشان از همان اوایل انقلاب کلاسهای تفسیر قرآنی برگزار می کردند (که در نهایت هم منجر به تعطیلی این کلاسها شد) و در آن جلسات برداشتهای مارکسیستی از مفاهیم قرآنی مطرح می نمودند و خروجی چنین جلساتی شد فردی همچون گودرزی که بنیان گذار گروه فرقان و عامل اصلی شهادت شهید مطهری و شهید مفتح بودند. اینها خروجی همان کلاسها و همان تفکرات ایشان بود و خودشان هم خوب می دانند که ماحصل جلساتشان به کجا ختم شد.

جای تعجب نداشت

جالب است که بعضی ها گفتند ما از نامه ای که منتشر کرد خیلی تعجب کردیم حتی هم حزبی های او هم نسبت به این موضوع اظهار تاسف و تعجب می کردند. اما برای ما اصلاً جای تعجب نداشت. از چنین آدمی که هراز گاهی بعد از سکوت های معنادار حرف های شاذ و نکاتی را آن هم با الفاظ مشترک و دوپهلو مطرح می کند صدور این نامه بعید نیست. الفاظی که با اهداف مشخص گفته می شود و خودش هم می داند هدفش چیست و کجا را نشانه گرفته اما به گونه ای دوسویه می نویسد که بعداً بتواند تفسیر کند و آن طور که می خواهد موضوع را استنباط نماید!

در هر صورت نکاتی که ایشان در نامه نوشتند اولاً حرف های عوام فریبانه بود و ثانیاً الحمدلله مردم فهیم و هوشمند ما آنقدر توجه دارند که این نامه به هیچ وجه بازخورد اجتماعی نداشت و بین مردم ایجاد شبهه نکرد و خوشبختانه کسی را به اشکال نینداخت. در عوض آن سوی آب، همانهایی که میل به شنیدن حرف هایی از این دست دارند بسیار روی این نامه مانور دادند. این دقیقاً همان شاخصی است که حضرت امام (ره) فرمودند که اگر چیزی گفتید و دیدید که باعث خوشحالی دشمن شد و آنها استقبال کردند بدانید حرفتان درست نبوده است. این نامه دشمن شاد کن بود. همین شاخص برای ما و امت فهیم و متدین ما کفایت میکند که جایگاه افراد را بشناسیم.

نمونه های تاریخی

من در صدد پاسخ به نامه نیستم چون بسیار سخیف و عوامانه بود و ارزش تحلیل و پاسخگویی ندارد زیرا فرمودند "الباطلُ یَموتُ بِترکِ ذکره". با این حال در همین مختصر می خواهم عرض کنم که نمونههای تاریخی اینگونه رفتارها بسیار زیادند و اتفاق تازه ای محسوب نمی شود. کسانی که به تحریک معاویه مانند طلحه و زیبر آمدند جنگ جمل را راه انداختند و به اسم خونخواهی عثمان بر امیرالمومنین (ع) تاختند. همه می دانند که همین دو نفر از بانیان و مقصران اصلی کشتن عثمان بودند و بعد هم به خونخواهی او بلند شدند. همه اینها دنبال قدرت و گرفتن آلاف و علوفی از دنیا بودند و وقتی به امیرالمومنین (ع) مراجعه کردند حضرت به آنها باج نداد و دست رد به سینه آنها زد. (1) چون حضرت شاخص داشت و بر اساس مبانی دینی عمل می کرد نه امیال اشخاص و خواسته های نفسانی. آنها به این بهانه که چرا به ما این قدرت را ندادید شروع کردند به یاوه گویی و و در نهایت به راه انداختن آتش فتنه در جامعه اسلامی. امروز هم دقیقا همانطور است. برخی از آقایان که به قدرت نرسیدند و مدتها هم به دنبال آن بودند حالا به زدن حرف های عوام فریبانه می پردازند. البته شیفتگان قدرت بدانند با این یاوه سرایی ها ره به جایی نمی برند و مردم بیش از این فریب چنین سخنان باطلی را نمی خورند. همین نامه را انسان وقتی می خواند مشاهده می کند نه سر و تهی دارد و نه ارزش پاسخ دادن!

خدا به ما توفیق بدهد که بتوانیم پشتیبان ولایت فقیه باشیم، همان ولایت فقیهی که امام امت فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. واقعاً این نامه پشتیبانی و کمک به ولایت است؟ این حرفها پشتیبانی از مردم است!؟ این یاوه گویی ها پیگیری مشکلات ملت محسوب می شود؟ با این حرفها مشکلی از مردم حل می شود یا به عکس اعوجاجاتی در ذهن مردم ایجاد می کنید که آن مقدار امیدی هم که دارند با این تحلیل های مغالطه گونه و فرار به جلوها از بین برود؟ خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر کند و کمک کند بتوانیم بر اساس وظیفه مان عمل کنیم.

پی نوشت:

1- حضرت در خطبه 22 از نهج البلاغه در سرزنش کسانی که به دروغ به خونخواهی عثمان آمدند فرمودند: «آگاه باشید که شیطان گروه خود را برانگیخته و سپاهش را گرد آورده تا جور و ستم به جای اصلی خود بازگردد. سوگند به خدا از نسبت دادن منکری به من خودداری نکردند و میان من و خودشان به عدل و انصاف سخن نگفتند. حقی را می طلبند که خودشان ترک کرده اند و خونی را (خونخواهی می کنند) که خودشان ریخته اند!»

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: