logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
مدیرعامل انجمن تولیدکنندگان حجاب و عفاف تشریح کرد:
فضای کسب و کار در این هفت هشت سال اخیر به واسطه سخت کردن شرایط توسط دولت، برای تولیدکنندگان دشوارتر شده است و همین موضوع زمینه را برای مافیای چادر آسان‌تر می‌کند.
نفیسه زارعی- اسدالله سلیمانی مدیرعامل انجمن محصولات حجاب و عفاف در گفتگویی اختصاصی با بیان نقش دولت در عدم رسیدگی به بازار واردات چادر و وجود مافیا در این عرصه گفت: مسئله مافیای چادر در قبال موضوع بی‌تفاوتی دولت بسیار کمرنگ است، تنها هفت درصد از نیاز بازار چادر در داخل تولید می‌شود این نشان دهنده آن است که دست‌هایی در کار است و منافعی از این محصول عاید عده‌ای می‌شود، این دست می‌تواند دولتی، غیردولتی و یا مافیایی باشد که از این واردات 70 الی 80 میلیون متر پارچه سود می‌برد و مانع از شکوفایی صنعت چادر می‌شود.

* شرایط سخت تولید

وی به عنوان یک تولیدکننده فعال چادر در کشور اظهار کرد:
فضای کسب و کار در این هفت هشت سال اخیر به واسطه سخت کردن شرایط توسط دولت، برای تولیدکنندگان دشوارتر شده است و همین موضوع زمینه را برای مافیای چادر آسان‌تر می‌کند.

سلیمانی تأکید کرد: به عقیده من در حوزه تولید و عرضه چادر مشکی دولت کاملا بی‌تفاوت است به اندازه‌ای که هر فرد ناشی به سادگی می‌تواند چادر مشکی را به شکل قاچاق و غیره وارد کند. دولت از یک سمت داخل و تولیدکننده داخلی را محدود کرده و از تولیدکننده حمایت نمی‌کند او در این زمینه از تنها کارخانه چادر مشکی نه تنها حمایت نمی‌کند؛ بلکه 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز از آن دریافت می‌کند و این کارخانه به عنوان تنها تولیدکننده چادر ایرانی نفس‌های آخر را می‌کشد.

* موز مهمتر از چادر

مدیرعامل انجمن تولیدکنندگان حجاب با یادآوری اولویت‌های دولت برای واردات محصولات در سال‌های اخیر اظهار داشت: اعتقاد من این است که ما اهتمامی به بخش چادر نداریم و بحث حجاب و عفاف برای دولت اولویت ندارد؛ زیرا اگر اولویت داشت در سال 97 به فاصله پانزده روز تا نوروز 300 میلیون دلار موز با ارز دولتی 4200 تومانی وارد شد با این مبلغ می‌شد نیاز سه سال چادر مشکی کشور را با قیمت ارز یارانه‌ای تأمین کرد تا قیمت چادر انقدر افزایش پیدا نکند.

وی تصریح کرد: دولت از یک طرف زمینه تولید چادرمشکی داخلی را سخت کرده و از سمت دیگر واردکنندگان یا همان مافیایی که سود سرشاری از بخش چادرمشکی می‌برند خیلی راحت واردات انجام می‌دهند و تنها کسانی که این وسط متضرر می‌شوند کسانی هستند که در جمهوری اسلامی ایران رعایت قانون شرع و عرف را می‌کنند.

* مافیای داخلی یا خارجی

سلیمانی در پایان با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف از منظر رهبر انقلاب و بی‌توجهی به این مهم توسط متولیان امر خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب حجاب را اهم مسائل می‌دانند اما متأسفانه دولت و متولیان امر در عمل هرچیزی جز پوشش و واردات آن را در اولویت خود قرار می‌دهند؛ بنابراین برای پیدا کردن مافیا نباید به دنبال یک عامل خارجی بود عده‌ای در نبود نظارت و اموری از این دست چادر وارد می‌کنند و سود سرشار می‌برند و کارخانه‌های داخلی فلج می‌شوند و دولت هم ارز دولتی در اختیار واردکنندگان قانونی نمی‌دهد؛ زیرا اگر ارز دولتی تعلق بگیرد مافیایی که درحال وارد کردن چادر است کاروکاسبی‌اش کساد می‌شود./

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: