به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
فرشته روح‌افزا:
زن در غرب جنس دسته دوم است. مثلاً طبق قانون کار اگر زن و مردی با توانمندی‌ها و مدارک تحصیلی یکسان باشند، از نظر حقوق رسمی و دولتی مرد 20، 25 درصد بیشتر از زن دریافت می‌کند. زن فقط به خاطر زن بودنش 20، 25 درصد کمتر حقوق می‌گیرد. آیا این نشان می‌دهد در غرب زن جنس دسته اول است؟

ظاهر قوانین غرب به نفع زنان، اما در باطن به ضرر آنها است

دکتر فرشته روحافزا، استاد دانشگاه و معاون فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی در باره قوانین غرب برای زنان به خبرنگار ما گفت: ظاهر قوانین غرب به نفع زنان است و نوشتار قانون طوری است که منفعت زن حاصل شود، اما باطن قانون اینگونه نیست. مثلاً این قانون که بعد از طلاق مردان باید نیمی از داراییهای خود را به نام زنان کنند و به آنها بدهند، ظاهراً جذاب و به نفع زن است و به نظر میآید مانع طلاق است و اگر طلاق اتفاق بیفتد زنان منفعت مالی خوبی کسب میکنند، ولی همین قانون موجب شده است میزان ازدواج در غرب بهطور قابل ملاحظهای کاهش یابد و این قانون مانع اصل ازدواج شده و زندگی شکل (cohabit)(1) پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: قانون بد نوشته نشده است، بلکه با درایت الهی که بتواند منفعت واقعی زن را برای زن به ارمغان بیاورد نوشته نشده است.

تفاوت حقوق زنان در اسلام و غرب

معاون فرهنگی اجتماعی زنان در شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مصادیقی از قوانین اسلام در باره زنان مطرح کرد: قوانین الهی اسلام محکم هستند و قوانین ازدواج و حقوق زنان منفعت واقعی زنان را به دنبال دارد و باطناً کاملاً به نفع زنان است.

وی با اشاره به اینکه در غرب قوانین، از جمله قوانین مربوط به زنان اجرا میشود، اما تبعات آنها نهایتاً به نفع زنان تمام نمیشود، گفت: علت این است که بشر نمیتواند برای بشر قانون بنویسد و تمامی جنبهها را در نظر بگیرد.

روحافزا با اشاره به قانون اورژانس اجتماعی در غرب و سایر قوانین غرب در حمایت از زنان مطرح کرد: غرب قوانین خود را در حمایت از زنان عملیاتی میکند، اما مشکل از خود قوانین است که به داد زن نمیرسد.

زن در غرب جنس دست دوم است

وی در خصوص نگاه غرب به زن گفت: کلاً زن در غرب جنس دسته دوم است. مثلاً طبق قانون کار اگر زن و مردی با توانمندیها و مدارک تحصیلی یکسان باشند، از نظر حقوق رسمی و دولتی مرد 20، 25 درصد بیشتر از زن دریافت میکند. زن فقط به خاطر زن بودنش 20، 25 درصد کمتر حقوق میگیرد. آیا این نشان میدهد در غرب زن جنس دسته اول است؟

این استاد دانشگاه مطرح کرد: از نظر حقوق بشر، جامعهشناسی و رفتارشناسی در غرب زن بهشدت ابزار جنسی است.

وی اعلام کرد: در غرب حق ازدواج از زن گرفته شده که یکی از دلایلش قوانین سفت و سخت است.

آغوش گرم مادر در غرب سرد است

روحافزا تأکید کرد: در غرب ظاهر قوانین در باره زنان به نفع زنان، ولی حقیقت آن به ضرر آنهاست. مثلاً طبق قانون پس از طلاق حضانت فرزندان با مادر است و این یعنی زن باید به تنهایی بار مالی و تربیتی فرزندان را به دوش بکشد و مرد کاملاً آزاد و رهاست. تبعات این قانون کشته شدن فرزندان به دست مادران است که در غرب آمار بالایی است و اخبار آن در رسانههای مطرح غربی نظیر سی.ان.ان منعکس میشود. در واقع آغوش گرم مادر قتلگاه فرزند است، چون مادران فرزندانشان را مزاحم زندگی و خوشگذرانی خود میدانند.

وی با اشاره به اینکه معضل اکثر بچهها در غرب این است که اغلب نمیدانند پدرشان کیست و در بانکهای DNA به دنبال پدرانشان هستند، خاطرنشان کرد: فرزندان در غرب برای مادران مجرد ابزاری برای گرفتن یارانه (benefit) بیشتر از دولت هستند.

روابط خانوادگی گمشده

روحافزا اشاره کرد: حاصل حمایت از زنان در روابط آزاد در جامعه غرب و تولد فرزندانی با پدران نامعلوم خواهران و برادران، خالهها و داییها و روابط خانوادگی گمشده است.

وی در پایان گفت: طبق آمارها و پژوهشهای غربیها بچههای حاصل از زندگیهای (cohabitation) 73 برابر آسیبپذیرتر از بچههای طلاق یا بچههای خانوادههایی هستند که پدر و مادر با هم ازدواج کردهاند، اما خانواده نابسامان و دارای مشکلات عدیده نظیر اعتیاد پدر و یا مادر است.

پینوشت:

1ـ زندگی کردن زن و مرد در یک خانه بدون ازدواج.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: