به‌روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
logo
کد خبر: ۳۱۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
مدعیان حقوق زنان بخوانند
عجیب است که مدعیان حقوق زنان به این بخش از آموزه های دین مبین اسلام توجهی ندارند و با کوچکترین حادثه ای که توسط یک فرد به ظاهر مسلمان رخ می‌دهد فریاد سر می‌دهند گویی به حقوق انسان بهتر از خالق او واقفند!
امام رضا (ع) از پیامبر (ص) نقل میکنند که: «خداوند متعال نسبت به زنان مهربان‏تر از مردان است و هرکس زنى از خویشاوندان خود را شادمان کند، بى ‏گمان خداوند در روز رستاخیز او را شاد سازد.»

عجیب است که مدعیان حقوق زنان به این بخش از آموزه های دین مبین اسلام توجهی ندارند و با کوچکترین حادثه ای که توسط یک فرد به ظاهر مسلمان رخ میدهد فریاد سر میدهند گویی به حقوق انسان بهتر از خالق او واقفند!

شارع مقدس در همه جا نظر به تساوی زن و مرد در حقوق دارد. لکن در مورد دختران توجه بیشتری قائل است. ملزم به اصل مساوات است لکن در خصوص دختران این اصل را لازم الاجرا نمیداند. بلکه فرق گذاشتن بین دختر و پسر را امری مطلوب تر بر میشمرد.

این امر نه از روی بی عدالتی که احتمالا به دلیل نوع خلقت آنهاست که با حساسیت بیشتر و ظرافت همراه است.

لذا پیامبر رحمت فرمودند اگر کسی به بازار رفت و هدیه ای خرید اول هدیه دخترش را بدهدشاید یک علت آن عاطفه بیشتر در زنان و لطافتو شکنندگى آنان است. (۲)جالب است که در کتاب حدیثی وسایل الشیعه (که از معتبرترین کتب روایی است) در عنوان یکی از ابواب آن چنین مینویسد:«... مستحب است که نرم‏دلى و عواطف نسبت به دختران (از پسران) افزون باشد». و این امتیازى براى جنس زن است که قانون مساوات همگانى و همه جایى براى او استثناء مى‏شود

پی نوشت:

۱- وسائل الشیعه، ۲۱/۳۶۷

۲- وسائل الشیعه، ۲۱/۵۱۴

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: