به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۵۱۰
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب، به افکار شهید بهشتی نیازمندیم، گفت: برای ایجاد گام دوم انقلاب، ملت باید مسیر تحول آفرینی شهید بهشتی را انتخاب کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب، به افکار شهید بهشتی نیازمندیم، گفت: برای ایجاد گام دوم انقلاب، ملت باید مسیر تحول آفرینی شهید بهشتی را انتخاب کند.

اسدالله بادامچیان صبح امروز در مراسم سالگرد شهادت شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر با بیان اینکه افکار شهید بهشتی هنوز راه‌ساز آینده است، اظهار کرد: در گام دوم انقلاب به افکار شهید بهشتی نیازمندیم.

وی ادامه داد: صحبت های شهید بهشتی موجب شد که استکبار به فکر شهادت شهید بهشتی بیفتد. وی معتقد بود که انقلاب اسلامی، انقلاب ارزش‌ها، دشمن شناسی، مقاومت در برابر نفاق و سوءاستفاده هاست. او مسأله اصلی را بینش می دانست و در نامه اسفند ۵۸ برای امام تصریح کرد که نظام اسلامی بدون پشتوانه مذهبی سیاسی دوام ندارد. او معتقد بود که مسأله، وجود اختلاف بین بینش اسلامی فقاهت و اجتهاد پویا و بینشی است که معتقد به اجتهاد نیست.

بادامچیان با اشاره با اظهارات شهید بهشتی درباره دولت بازرگان گفت: وی معتقد بود که در ابتدای انقلاب از روی اضطرار، دولت مهندس بازرگان بوجود آمد و دولت انقلابی نبود، اما در عین حال شهید بهشتی تاکید داشت که خطر بزرگ این بود که به جای اینکه حکومت اسلامی داشته باشیم، حکوت لیبرال داشته باشیم.

دبیرکل حزب موتلفه با بیان اینکه شهید بهشتی ایجاد تشکیلات اجتماعی بر اساس اسلام را ضروری می دانست، خاطرنشان کرد: شهید تاکید داشت که اگر کسی در پی دنبال قدرت طلبی باشد، باید ملت از او دوری کند. او معتقد بود مسئولان باید در مقام مسئولیت همواره مراقب خود باشند. شهید بهشتی همچنین مخالف مقدس مآبی بود.

وی اظهار کرد: خون شهدا و از جمله شهید بهشتی موجب شده است که انقلاب اسلامی گام اول خود را سپری کرده و زیربنای تمدن نوین اسلامی را ایجاد کند. برای ایجاد گام دوم انقلاب، باید ملت مسیر تحول‌آفرینی شهید بهشتی را انتخاب کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: طبق افکار شهید بهشتی، قدرت دو شکل دارد: یکی برتری‌جویی و یکی هم در جهت خدمت به خلق برای رضای خدا.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی و از یاران شهید بهشتی، در سی‌ونهمین مراسم سالگرد شهادت آیت‌الله بهشتی و 72 تن از یارانش که پیش از ظهر امروز(شنبه،هفتم تیر 99) در مجموعه سرچشمه تهران، در محل حادثه هفتم تیر برگزار شد، در سخنانی اظهارداشت: شهید بهشتی با صداقت، امانت، درایت و تدبیر سالیان عمر خود را صادقانه به سر برد و به شهادت رسید.

وی افزود: آقای پرورش، روزی به ایشان گفت این همه شایعات علیه شما وجود دارد و شما به تریبون دسترسی دارید و با استفاده از تریبون‌ها، به این حملات پاسخ بدهید. شهید بهشتی گفت یعنی من از تریبون بیت‌المال برای دفاع از خودم استفاده کنم؟ به ایشان گفته شد به علت اینکه شما شخصیت نظام هستید به شما می‌تازند و شهید بهشتی گفت ما باید ایمانی عمل کنیم.

بادامچیان گفت: خداوند 41 سال است که از شهید بهشتی دفاع کرده و افکار او امروز راه‌ساز آینده است.

وی ادامه داد: افکار شهید بهشتی خصوصاً در گام دوم انقلاب اسلامی و دوران تحول راه‌ساز آینده است. مقام معظم رهبری در 14 خرداد در سالگرد رحلت امام خمینی(ره) فرمودند که امام تحول‌آفرین بود؛ شهید بهشتی و خودِ مقام معظم رهبری هم تحول‌آفرین هستند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: شهید بهشتی معتقد بود که انقلاب ما، انقلاب ارزش‌ها، صداقت، دشمن‌شناسی و مقاومت در برابر استکبار و کسانی که می‌خواهند به جای خدمت، جیب خود را پُر کنند، است.

وی گفت: شهید بهشتی بر مسئله بینش تأکید داشت و اسفند 1358 همراه مقام معظم رهبری، شهید باهنر، مرحوم رفسنجانی و مرحوم موسوی‌اردبیلی در نامه‌ای به امام(ره) نوشتند معتقدیم نظام جمهوری اسلامی نیاز به یک تشکیلات قوی دارد. در این نامه عنوان کردند که دشمنان به عظمت این انقلاب پی برده‌اند و دشمنان خارجی و برخی داخلی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران کار را می‌کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: شهید بهشتی معتقد بود برای اینکه بتوانیم کارهای بزرگ انجام دهیم، باید متشکل باشیم و برای اینکه حرکت مردم به ثمر برسد، امامت و رهبری لازم است و این یک مرحله از تشکیلات است که مردم در پرتو آن می‌توانند به پیروزی برسند. شهید بهشتی معتقد بود ما در ایران باید حکومت اسلامی داشته باشیم و نمی‌توانیم حکومت لیبرال داشته باشیم، حکومت لیبرال نیروی مقابله با دشمن را ندارد و نیروی عظیم مقابله با دشمن در دست مردم است.

بادامچیان خاطرنشان کرد: شهید بهشتی عوامل اصلی دوام نظام اسلامی را رهبری متکی به اسلام اصیل، تشکیلات سیاسی که بتواند مدیریت کشور را به دست بگیرد و قدرت مسلح رزمی که بتواند برابر توطئه‌های خارج و داخل با فداکاری بایستد، می‌دانست و تلاش عوامل شیطانی خُرد کردن چهره‌های اصیل اسلامی که قدرت مقابله با دشمن دارند، می‌باشد؛ اسلام اجتهادی و خالص می‌تواند قدرت نویی در جهان پدید آورد و امروز این قدرت را می‌بینیم که آمریکا چطور مستأصل شده است.

وی افزود: شهید بهشتی معتقد بود دشمنان و عوامل شیطانی آنها می‌خواهند سازمان اجتماعی و سیاسی که اسلام اصیل را عنوان کرده، باید خُرد کنند و تلاش دیگر عوامل شیطانی دشمن این بود هم آن نیروی نظامی که با فداکاری در راه اسلام آمادگی رزمی تمامعیار نشان می‌دهد را خُرد کنند و این خطرها وجود دارد.

دبیرکل حزب مؤتلفه گفت: طبق افکار شهید بهشتی، قدرت دو شکل دارد: یکی برتری‌جویی و یکی هم در جهت خدمت به خلق برای رضای خدا. اگر کسی خواست در پی قدرت‌طلبی باشد ملت و اسلام از او دوری گزینند و با کسانی کار کنند که کارشان عبادت است و اینجا جای مجاهدان است.

بادامچیان گفت: علت اینکه شهید بهشتی به شهادت می‌رسد این است که او می‌خواهد با خط اسلام اصیل و امامت و ولایت، یک تشکیلات اسلامی ایجاد کند و دشمنان این را فهمیدند و او را اینگونه به شهادت می‌رسانند. خون شهید بهشتی و شهدای ما موجب شده که انقلاب با شعله گرم خود گام اول را بردارد و زیربنای ایجاد تمدن نوین اسلامی را بهوجود بیاورد؛ برای اینکه گام دوم شکل بگیرد باید تحول‌آفرینی و ارزش‌آفرین‌های بهشتی‌گونه توسط ملت انتخاب شود و اگر بهشتی‌ها و رجایی‌ها انتخاب شوند، ملت دچار این مشکلات نخواهند ماند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: