به‌روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
logo
کد خبر: ۳۱۴۹۸
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
واعظ آشتیانی در جمع کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی:
در شرایط فعلی باید اذعان کرد فضای ورزش غبار آلود و سازو کار مناسبی در این عرصه حاکم نیست
قائم مقام اسبق سازمان تربیت بدنی مهمان سومین نشست اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی بود.

واعظ آشتیانی در این نشست که با حضور اکثریت اعضای کارگروه و در محل دفتر مطالعات حزب برگزار شد با اشاره به مشکلات و کاستی های موجود در عرصه ورزش کشور ازجمله ضعف مدیریت، بی برنامگی، سطحی نگری و عدم بهره گیری از ظرفیت های موجود تاکید کرد: در شرایط فعلی باید اذعان کرد فضای ورزش غبار آلود و سازو کار مناسبی در این عرصه حاکم نیست.

رییس پیشین فدراسیون دوچرخه سواری همچنین خاطرنشان کرد: گردش مالی اقتصاد ورزش سالانه ۷۰۰ میلیارد یورو است. ببینید سهم ما از این رقم کلان چه اندازه است؟ در واقع اغلب اهداف مورد نظر مسئولین نظام در ورزش محقق نشده است. اگر توسعه یافتگی ورزش کشورها خصوصا در بخش همگانی نشانه اقتدار و توان دولت ها باشد، به واقع ما در این زمینه دست خالی هستیم . اینکه مسئول ورزش کشور لباس فلان رشته را بپوشد و ادعای ورزشی بودن داشته باشد بی معنی است. به اعتقاد من دولت باید همان اندازه که به نقش و اهمیت وزیر خارجه و وزیر اقتصاد اهمیت میدهد به وزیر ورزش نیز اهمیت بدهد.

مدیر عامل سابق تیم فوتبال استقلال در بخش دیگری از اظهارات خود تاکید کرد: اصل ورزش توجه به بخش همگانی و توسعه آن است و این کار باید همانند سایر کشورها به عهده شهرداری ها گذاشته شود. کشورهای پیشرفته ورزش عمومی را مقدم بر ورزش قهرمانی می دانند و مسیر درستی را طی میکنند در حالی که ما چنین نگرشی نداریم. چند سال است که بحث واگذاری استقلال و پرسپولیس مطرح است در حالی که من با این واگذاری مخالفم و برای این امر دلایل و استدلال کافی دارم. همانطور که معتقدم وزارت ورزش نباید در امور فدراسیون ها دخالت داشته باشد. وظیفه دستگاه ورزش برنامه ریزی، نظارت و پشتیبانی است نه اینکه در ریز و درشت ورزش وارد شود. فدراسیون ها باید زیر مجموعه کمیته ملی المپیک فعالیت کنند.واعظ آشتیانی در پایان تصریح کرد: ما عادت کردهایم بهطور وارونه از قیف استفاده کنیم! به همین دلیل در مسیر حرکت با مشکلات بسیار مواجه می شویم. اگر یاد بگیریم در مسیر درست گام برداریم آن وقت این همه مشکل نخواهیم داشت. چنانچه تعریف درستی از مدیریت ارائه کنیم در آن صورت دعوای ورزشی و غیر ورزشی بی معنا خواهد بود.‌ هر کس در عرصه مدیریت قوی تر بود مسئولیت را بر عهده او بگذاریم.

پیش از صحبت های واعظ آشتیانی محمدرضا یزدانی خرم رییس و محمدرضا تهرانی نایب رییس کارگروه ورزش به ترتیب در رابطه با چشم انداز آینده تحولات ورزش کشور، لزوم حضور چهرههای توانمند و مدیران موفق در بخشهای مختلف، توجه و نظارت فراکسیون ورزش مجلس یازدهم نسبت به اتفاقات و رخدادهای ورزش و نیز مواضع حزب موتلفه سخن گفتند. در این نشست همچنین هرکدام از اعضای کارگروه ورزش بهطور مبسوط ارزیابی و دیدگاهها خود را در رابطه با وضع موجود ورزش و نقاط قوت و ضعف آن بیان کردند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: