به‌روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
logo
کد خبر: ۳۱۴۹۵
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
با آنکه تمام مسئولیت فاجعه انفجار دفتر حزب جمهوری برعهده منافقین است باید در پشت پرده هم از عناصری رونمایی کرد که به کمک سرویس های جاسوسی بیگانه شرایط ایجاد این فاجعه را در ایران فراهم نموده اند. بعدها گزارشات از توانایی منافقین نشان داد که در آن زمان قدرت ساخت ابزار کوچک و پیشرفته با توان تخریبی بالا را نداشته اند که طبیعتا توسط معاندین غربی یعنی امریکا و اسرائیل تهیه و در اختیار منافقین قرار گرفته بود.

مهدی اکبرزاده- شنبه هفتم تیرماه ۱۳۹۹ هجری شمسی برابر با ۲۰ ژوئن ۲۰۲۰چهلمین سالگرد انفجار تروریستی در دفتر حزب جمهوری اسلامی در محله سرچشمه تهران است. بر اثر این انفجار آیت الله بهشتی به همراه یارانش از شخصیت های سیاسی و مذهبی به دست عناصر گروهک منافقین به شهادت رسیدند. عامل انفجار "محمدرضا کلاهی صمدی" از نفوذی های سازمان مجاهدین خلق بود. "محمدجواد قدیری" عضو کادر مرکزی سازمان و طراح انفجار مسجد ابوذر در چهارم تیرماه ۱۳۶۰ به دوستان خود اطمینان داده بود که هفتم تیرماه کار نظام اسلامی تمام است.

مقام معظم رهبری در مورد واقعه هفتم تیر فرمودند:"این حادثه نشان داد که ضربه های سهمگینی از این قبیل هم حتی نمی تواند به استحکام بنای جمهوری اسلامی که به ایمان و حضور مردم تکیه کرده است خللی وارد کند".

سازمان منافقین به طور رسمی مسئولیت این ترور را نپذیرفت لیکن "مهدی اصفهانیان" با نام سازمانی "سعید شاهسوندی" که بعدها با روش و منش "مسعود رجوی" مخالفت و از سازمان جدا شد و در اروپا ساکن گردید، با نگارش کتاب و مقاله و مصاحبه ها از طراحی و اجرای بسیاری از عملیات ها از جمله انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی پرده برداشت. چرا این واقعه بوجود آمد دارای زوایای مختلفی است که مهم آن پرده برداری از جریان نفاقی است که از ابتدای انقلاب در تشکیلات ها و نهادها نفوذ کرده بود و هنگامیکه نظام بر آن بود تا موقعیت خود را تثبیت نماید، برنامه حذف اعضای ارشد نظام در دستور کار جریان نفاق قرار گرفت. از جمله دلایل و عوامل این فاجعه میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

برکناری بنی صدر از ریاست جمهوری و فرماندهی کل قوا

قاطعیت، صراحت و عدم سازش مسئولین و شخصیت های خط امامی

پیروزی های ایران در خطوط مقدم جنگ تحمیلی

موفقیت های خط امام در عرصه های سیاسی کشور

اوج گیری نفوذ منافقین در احزاب و ارگانهای انقلابی

اما مسئله ای که در این میان نمی توان نادیده گرفت آنست که با آنکه تمام مسئولیت این فاجعه برعهده منافقین است باید در پشت پرده هم از عناصری رونمایی کرد که به کمک سرویس های جاسوسی بیگانه شرایط ایجاد این فاجعه را در ایران فراهم نموده اند. بعدها گزارشات از توانایی منافقین نشان داد که در آن زمان قدرت ساخت ابزار کوچک و پیشرفته با توان تخریبی بالا را نداشته اند که طبیعتا توسط معاندین غربی یعنی امریکا و اسرائیل تهیه و در اختیار منافقین قرار گرفته بود.

پس از سقوط رژیم صدام در عراق نوارهای فیلم برداری شده از ملاقات ها و مذاکرات "مسعود رجوی" با مقامات اطلاعاتی و امنیتی رژیم صدام کشف شد و در سال ۱۳۸۳ در قالب کتاب و سی دی در لندن انتشار یافت.این اسناد نشان داد که "مسعود رجوی" درباره مسئولیت سازمان در انفجار هفتم تیر سخن گفته است.

به هر حال در این فاجعه که منجر به شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از سران ارشد نظام و حزب جمهوری اسلامی گردید تعدادی از شهدا از جمله شهیدان اسلامی ، پاک نژاد، ناطق نوری، درخشان، فیاض بخش و برخی دیگر از اعضای حزب موتلفه اسلامی بودند که افتخار شهادت نصیبشان گردید. روحشان شاد و قرین رحمت الهی باد.

برچسب ها: مهدی اکبرزاده
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: