به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۴۷۷
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
امروز در گام دوم انقلاب بيش از هر زمان ديگر ما نيازمند راستى و درستى و مبارزۀ جانانه با نفاق و عوامل و آثار آنيم.

سید مصطفی میرسلیم- وجه مشترك تمام شهداى مؤتلفه اسلامى قبل و بعد از پيروزى انقلاب، در صداقت آنها است:

آنچه مى گفتند منطبق بود بر مطلبى كه در نفس خود بدان قائل بودند و اين ويژگى را به كمال رسانده بودند با پرهيز از كلامى كه ظاهرش درست است اما مفهومش خلاف واقع را مى رساند. سراغ نداريم كه به قول خود وفا نكرده و يا بر خلاف وعده اى كه داده اند رفتار نموده باشند.

نيت آنها پاك بود و هيچ انگيزه اى غير خدا نداشتند: براى مدح و ذمّ ديگران اقدام نمى كردند و اين ويژگى را با پايمردى و اخلاص در آن، به دست آورده بودند. ظاهرشان دلالت بر باطنشان مى كرد، البته هر آنچه در باطن داشتند ظاهر نمى كردند تا رازها فاش نشود.

آنها به صدق در عزم مزيّن بودند و ارادۀ معطوف به عمل آنها خالى از هر گونه سستى و تذبذب بود؛ اراده شان بر كار خير بود و عزمشان جزم.

در وفاى به عزم مشهور بودند و براى تمام اعمالى كه متعهد شده بودند در آينده انجام دهند، هيچ كم نگذاشتند: مصداق آيۀ شريفۀ ٢٣ سورۀ احزاب مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا.

اعمالشان به گونه اى بود كه در رفتار ظاهريشان اثرى برخلاف آنچه در باطن داشتند مشاهده نشد. آنها براى تمجيدگويى ديگران گام بر نمىداشتند و دوست نداشتند به مصداق آيۀ شريفۀ ١٨٨ سورۀ آل عمران لَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ يَفْرَحُونَ بِمَا أَتَوا وَّيُحِبُّونَ أَن يُحْمَدُوا بِمَا لَمْ يَفْعَلُوا فَلَا تَحْسَبَنَّهُم بِمَفَازَةٍ مِّنَ الْعَذَابِ وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ ، به خاطر كارى كه تمام نكرده اند ستايش شوند.

آنها در ايمانشان صادق بودند و توكلشان بر خدا حقيقى بود و از صميم دل خرسند به رضاى او بودند و در زهد نمونه شدند و ترس و اميدشان به خدا به حد كمال رسيده بود: مصداق آيۀ شريفۀ ١٥ سورۀ حجرات إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِينَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ يَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أُولَئِكَ هُمُ الصَّادِقُونَ.

براثر همين صدق، دلى لطيف و خردى درست پيدا كرده بودند كه آنها را از ضعف در تصميم و كاستى در عمل مصون مى كرد. نتيجۀ تلاش صادقانه و فداكارى آنها، بدون استثناء اصلاح وضع خود و مفاسد جامعه بود.

امروز در گام دوم انقلاب بيش از هر زمان ديگر ما نيازمند راستى و درستى و مبارزۀ جانانه با نفاق و عوامل و آثار آنيم.

از خداى شنوا و بينا مسئلت مى كنيم به فضل و كَرَمش ، توفيق آن را نصيبمان فرمايد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: