به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۴۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
در بیانیه حزب موتلفه اسلامی مطرح شد:
رویکرد نژادپرستانه و فاشیستی که منجر به درگذشت قتل جورج فلوید در شهر مینیاپولیس آمریکا در اثر شکنجه شد، به عنوان یکی از دردناکترین مظاهر نظم ناعادلانه در سراسر جهان و همچنین نمایانگر روند رو به افول و فروپاشی نظام سلطه گر آمریکا می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، در پی اعتراضات صورت گرفته در امریکا و نقض حقوق بشر در این کشور، حزب موتلفه اسلامی بیانیه ای صادر و اقدامات وحشیانه دولت و پلیس امریکا را محکوم کرد.

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَانتَصَرُوا مِن بَعْدِ مَا ظُلِمُوا وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ

به هنگامی که مورد ستم واقع میشوند به دفاع از خویشتن برمیخیزند و بزودی آنها که ستم کردند میدانند که بازگشتشان به کجاست (سوره شعراء آیه 227)

دولتهای غربی و استعمار گر علی الخصوص آمریکا در طی سالیان متمادی رفتارهای خشونت آمیز متعددی را با رنگین پوستان انجام دادند.

خشونت و جنایت علیه مردم بی دفاع، از ویژگی های بارز سران استعمارگر و استکبار غرب و آمریکا بوده و هست.

امروز برای همه دنیا آشکار است که شعارهای دولت آمریکا با ادعای رعایت حقوق بشر و حفاظت از حقوق و آزادیهای فردی و اجتماعی و حقوق شهروندی، فریبی بیش نبوده و عملکرد دولت آمریکا درزمینه برخورد با معترضان به خشونت نژادی و نژادپرستی، در برخورد با بومیان، اقلیتها و سیاهپوستان و نیز وضعیت زندانیان و بازداشتیهای این کشور و بسیاری موارد دیگر، نشاندهنده ادعاهای دروغ واشنگتن در دفاع از حقوق بشر است.

دولتی که کمترین حقوق شهروندان کشور خود را رعایت نمیکند و چنین رفتار خشونت آمیزی با آنان دارد، چگونه ادعای دفاع از حقوق بشر میکند؟

رویکرد نژادپرستانه و فاشیستی که منجر به درگذشت قتل جورج فلوید در شهر مینیاپولیس آمریکا در اثر شکنجه شد، به عنوان یکی از دردناکترین مظاهر نظم ناعادلانه در سراسر جهان و همچنین نمایانگر روند رو به افول و فروپاشی نظام سلطه گر آمریکا میباشد.

همهی ما فارغ از نژاد، زبان، رنگ، دین و مذهب، انسان هستیم و اگر ندای مظلومی در سرتاسر جهان شنیده شود وظیفه انسانی همه ما ایجاب میکند که این ندا را بدون پاسخ نگذاریم.

حزب موتلفه اسلامی نیز در دفاع از حقوق همه بشریت از جمله رنگین پوستان مظلوم آمریکا، اقدامات وحشیانه پلیس آمریکا را محکوم میکند و این موضوع را رسوایی بزرگ و تاریخی برای مجامع بین المللی و مدعيان حقوق بشر و نژاد پرستان صهیونیستی می داند.

فعلی که ترامپ با وضوح و صراحت بیشتری عقاید نژادپرستانه را ترویج میکند، شاهدیم ساختار حاکمیتی آمریکا در حال نهادینه کردن این

نژادپرستی است و دست پلیس را برای اعمال انواع خشونتهای بیحد و حصر علیه سیاهپوستان باز میگذارد.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: