به‌روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
logo
کد خبر: ۳۱۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
گزارش از موج همدلی در دفاتر حزب در استان ها
در این میان، روزهای جنگ نوین مانند روزگار دفاع مقدس تاریخ‌ساز شد، اینبار در دفاع با ویروس منحوس و ضرباتی که به اقتصاد جامعه و به‌یژه اقشار ضعیف در عصر تعطیلی حاصل از قرنطینه حاصل شد پویش‌های گوناگون مردمی با فرمان رهبر انقلاب برای حمایت از این قشرها آغاز شد، پویش‌هایی که بیانگر تفاوت فرهنگی مردمی شریف در ایران اسلامی است و شاید روایت این روزهای ما سید مرتضی آوینی دیگری طلب می‌کند تا راوی فتحی تازه باشد.

نفیسه زارعی- همزمان با آغاز موج اپیدمی جهانی یک ویروس، مشکلات فراوانی گریبان‌گیر بسیاری از کشورهای جهان شد، یک ویروس در ظاهر کوچک چرخ‌های کشورهای مدعی انقلاب صنعتی را از چرخش بازایستانید، این شرایط برای کشور ما تلخ‌تر بود، تحریم‌های یک‌جانبه ظالمانه غرب و آمریکا نبرد با ویروس را دشوارتر ساخت اما در این میان، روزهای جنگ نوین مانند روزگار دفاع مقدس تاریخ‌ساز شد، اینبار در دفاع با ویروس منحوس و ضرباتی که به اقتصاد جامعه و به‌یژه اقشار ضعیف در عصر تعطیلی حاصل از قرنطینه حاصل شد پویش‌های گوناگون مردمی با فرمان رهبر انقلاب برای حمایت از این قشرها آغاز شد، پویش‌هایی که بیانگر تفاوت فرهنگی مردمی شریف در ایران اسلامی است و شاید روایت این روزهای ما سید مرتضی آوینی دیگری طلب می‌کند تا راوی فتحی تازه باشد.

در این بین حزب مؤتلفه اسلامی با تکیه براصل حضور مؤثر در سراسر کشور و از همان روزهای شیوع ویروس کرونا و در پویش کمک مؤمنانه اقدام به توزیع بسته‎‌های حمایتی کرد.

از تهران تا آذربایجان شرقی و سمنان ؛ همه ایران سرای من است

آذربایجان شرقی در روزهای تلخ کرونایی را با برگزاری طرح آموزش پیشگیری از کرونا شیرین کرد، جمع‌آوری مبالغی وجه نقد از میان اعضا و تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی در بین خانواده‌های کم‌برخوردار مشارکت در طرح مواسات این استان را مسجل ساخت. پایتخت مقصد بعدی کمک‌های مؤمنانه حزب مؤتلفه اسلامی و پذیرای تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی غذایی، درمانی به ارزش سیزده میلیون تومان بود. مشارکت گسترده در تهیه و دوخت لباس ویژه مدافعان سلامت و ماسک نیز از جمله فعالیت‌های جهادی در روزهای سخت بیماری بود. تسویه حساب مشتری‌های نیازمند سمنانی در چهل مغازه این استان، با دست پربرکت خواهران عضو حزب و با همراهی آستان قدس رضوی و با نام مبارک امام هشتم نشان داد کمک مؤمنانه برای اهالی خانواده مؤتلفه اسلامی منحصر به تهران نیست. تولید ماسک مازاد بر نیاز استان در قالب طرح «دختران حاج قاسم» و آمادگی برای صادرات این محصول حیاتی به سایر کشورها، در این مدت دادستانی سمنان را ترغیب کرد تا کارگاه بزرگتری در اختیار خواهران قرار دهد تا آن‌ها شعار راه شهید سلیمانی ادامه دارد را در عمل محقق سازند.

از سیستان تا فارس و قزوین و قم؛ با هم برای خدا

تهیه و توزیع صد سبد کالا و ارزاق ضروری برای روزهای سخت مردمانی که هنوز مدت زیادی از حادثه سیل در استان‌شان نمی‌گذشت و اکنون کرونا شرایط را برای آنان سخت‌تر کرده است به همراه حمایت از 65 خانواده کم‌برخوردار به مدت سه ماه و همچنین توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در حاشیه شهر نشان از همدلی مؤتلفه اسلامی با مردم این دیار دارد.

در استان فارس نیز با همراهی سازمان‌های مردم‌نهاد ده میلیون تومان وجه نقد برای حضور مؤثر در طرح کمک مؤمنانه جمع­آوری شد؛ همچنین با شناسایی و حمایت از سرپرستان خانواده‌هایی که در شرایط شیوع شغل خود را از دست داده بودند تلاش شد تا مردی شرمنده خانواده خود نباشد. توزیع ارزاق بین 50 خانوار ضعیف نیز بخش دیگری از همدلی برادران و خواهران ایمانی در حزب مؤتلفه اسلامی این استان بود.

ماه پرخیر رمضان امسال در قزوین برای نیازمندان این استان به همت مؤتلفه‌ای‌های متفاوت‌تر از همیشه آغاز شد، توزیع بسته‌های ویژه ارزاق، تهیه و توزیع خشکبار، ذبح گوسفند و توزیع گوشت گرم، طبخ وتوزیع شیرینی در بین نیازمندان از جمله فعالیت‌های حمایتی دفتر حزب مؤتلفه اسلامی در قزوین است. دوخت لباس بیمارستانی و ماسک برای کادر درمان به صورت شیفتی نیز بخش دیگری از کمک‌های مؤمنانه قزوینی‌ها بود.

شیوع کرونا در قم پایان راه برای جهادگران خواهر مؤتلفه‌ای نبود آن‌ها با همکاری گروه‌های جهادی اقدام به دوخت دوهزار قطعه ماسک کردند، توزیع گوشت قربانی در میان نیازمندان این استان نیز گواهی بر همدلی در این قم است.

کهکیلویه، گلستان، مازندران و سرزمین خورشید هشتم؛ جایی برای همدلی

همکاری با سپاه پاسداران برای دوخت 200000 قطعه ماسک بهداشتی، تهیه سه هزار بسته ارزاق، توزیع مداوم مواد ضدعفونی‌کننده در سطح استان کهیکلویه و بویراحمد زنجیره همدلی اهالی خانواده معنوی مؤتلفه اسلامی را به سایر نقاط ایران متصل ساخت. حضور در کنار گروه‌های جهادی و همراهی با آن‌ها برای تهیه و توزیع ماسک و تهیه ارزاق برای نیازمندان، گلستان را به دریای وسیع مواسات متصل ساخت، مازندران نیز با حضور و همکاری گسترده خواهران حزب در کارگاه‎‌های تهیه و توزیع ماسک و توزیع گوشت گرم قربانی میان نیازمندان نشان داد همدلی میراث همیشگی این سرزمین است. سرزمین خورشید هشتم؛ خراسان رضوی نیز از این قاعده مستثنی نبود جمع‌آوری مبالغی وجه نقد با همکاری کمیته امداد حضرت امام(ره)، حضور خواهران در گروه جهادی خیمه انتظار برای دوخت اقلام بهداشتی بیمارستانی و تهیه و توزیع بسته‎‌های حمایتی با همراهی کمیته امداد بخش دیگر از همت بلند اعضا حزب مؤتلفه در این استان را نشان داد.

هرمزگان، یزد، دامغان و آران و بیدگل؛ مهربانی از خلیج همیشه فارس تا دشت‌های ایمان

موج همدلی وقتی به سواحل هرمزگان رسید که اعضاء مؤتلفه در این استان اقدام به تهیه و توزیع 500 بسته سبد کالا به همراه بسته ویژه سلامت کرده و آن در میان حاشیه‌نشینان کم برخوردار به صورت شبانه توزیع کردند.

خواهران یزدی نیز از قائله کمک مؤمنانه غافل نشده و چرخ‎‌های کارگاه کوچک خانگی هشت تن از آن‌ها برای تولید 15 هزار ماسک به صورت شیفتی به حرکت درآمد، تهیه و توزیع سیصد بسته سبدکالا نیز کارنامه مهربانی مؤتلفه‌ای‌ها در یزد را درخشان کرد.

اعضاء مؤتلفه اسلامی در دامغان با تهیه اقلام بهداشتی و توزیع آن در هفت مرحله، توزیع بسته‌های حمایتی بین خانوارهای کم‌درآمد و آماده‌سازی کارگاه تولید ماسک در صورت نیاز استان نیز بیانگر آن است که مهربانی مرز نمی‌شناسد و اینجا همیشه چراغی روشن است.

آرانی‌ها با عطر ناب گلاب کاشان به حلقه وصل کمک مؤمنانه پیوستند. تولید و توزیع نوزده هزار ماسک و 1250 گان پزشکی، تهیه و توزیع سبد کالا و سبد سلامت و همچنین حضور در دو مرحله رزمایش کمک مؤمنانه به فرمان رهبر انقلاب، یادآور حکمت دوراندیشانه امام راحل(ره) برای شکل‌گیری مؤتلفه اسلامی در روزهای درخشان آغاز نهضت انقلاب اسلامی است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: