به‌روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
logo
کد خبر: ۳۱۳۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
احمدعلی مقدم:
از ویژگی‌های نماینده آن است که نظارت دقیق در امور کشور را مد نظرداشته باشد زیرا بیشترین مشکلات کشور، عدم نظارت دقیق و متعهدانه نسبت به عملکرد عوامل اجرائی کشور است؛ لذا این نظارت باید خالی از هرگونه حب و بغض و پرهیز از هرگونه گرایش سیاسی و لابی‌گری صورت گیرد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: مجلس یازدهم باید تمام کم‌کاری‌ها و به تعبیری تمام مشق‌های نانوشته مجلس دهم را بنویسد.

احمدعلی مقدم عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مجلس، مظهر مردم‌سالاری دینی و وحدت ملی همه گروه‌ها، قومیت‌ها و عقاید و خانه ملت است، گفت: مجلس مسیر حرکت دولت و پشتیبان و تقویت‌کننده آن و مرکز آرا و اراده مردم و معتمد آنان است به‌طوری که نمایندگان باآگاهی کامل از مشکلات و مطالبات مردم درجهت رفع مشکلات و محقق شدن مطالبات مردم ایفای وظایف می‌کنند.

احمدعلی مقدم عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مجلس، مظهر مردم‌سالاری دینی و وحدت ملی همه گروه‌ها، قومیت‌ها و عقاید و خانه ملت است، گفت: مجلس مسیر حرکت دولت و پشتیبان و تقویت‌کننده آن و مرکز آرا و اراده مردم و معتمد آنان است به‌طوری که نمایندگان باآگاهی کامل از مشکلات و مطالبات مردم درجهت رفع مشکلات و محقق شدن مطالبات مردم ایفای وظایف می‌کنند.

وی افزود: به همین لحاظ است که امام خمینی(ره) مجلس را در راس امور می‌دانند که این اوج اعتقاد ایشان به مردم سالاری بود؛ لذا عظمت هرملت، عظمت مجلس است و عظمت مجلس همان عظمت ملت است.

مقدم با بیان اینکه مجلس یازدهم باید تمام کم‌کاری‌ها و به تعبیری تمام مشق‌های ننوشته مجلس دهم را بنویسد، تصریح کرد: هیات نظارت نمایندگان مجلس از همین ابتدا باید مرتب عملکرد و رفتار نمایندگان را رصد نماید و این نظارت باید دررفتارها و عملکردها نتیجه اصلاحی داشته باشد و همچنین وظایف اعضای کمیسیون اصل 90 قانون اساسی در مجلس یازدهم باید آنچنان باشد که قدرت پیشگیرانه داشته باشد نه اینکه فقط برای رفع تکلیف، گزارش تهیه شود و پیگیر برخوردهای قانونی نباشند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: ریاست مجلس باید برنامه‌های جهادی و انقلابی داشته و اهل تعامل باشد و همچنین تجربه چهار دهه انقلاب و نظام را در سطوح کلان در همه زمینه‌ها داشته باشد.

وی ضمن تاکید بر اینکه اولویت کاری ریاست مجلس باید معیشت مردم، جهش تولید، اقتصاد و بودجه کشور باشد، اظهار داشت: همچنین درمورد الزامات گام دوم انقلاب درقوه مقننه برنامه داشته باشد.

مقدم افزود: علاوه براین شاخصه‌ها، رئیس مجلس باید بر قوانین و مسائل کشور اشراف کامل داشته و با سعه صدر بتواند با نمایندگان در مجلس همراهی و هماهنگی لازم را برقرار نماید تا با همفکری و تعامل با هیات رئیسه و دیگر نمایندگان، مجلسی کارآمد را رقم بزند؛ زیرا انتظار ملت ایران از این مجلس انقلابی فراتر از مجالس دیگر است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: نمایندگان مجلس اگر دقت کنند عمر مجلس، 4 سال بیشتر نیست و این مدت زودگذر است و یک چشم برهم زدن تمام می‌شود و شما می‌مانید با عملکردی که باقی می‌گذارید و قضاوت مردم؛ در واقع ایفای نقش نمایندگی در اصل باید رضای خداوند متعال، حضرت ولی‌عصر(عج) و نایب برحقش حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای و ملت شریف ایران اسلامی باشد.

وی خطاب به نمایندگان با بیان اینکه لذا از این فرصتی که خداوند متعال به شما داده است نهایت استفاده را درجهت خدمت خالصانه بنمایید که تاریخ ، عملکرد و کارنامه شما را بخوبی ثبت خواهد کرد و آیندگان درمورد شما به قضاوت خواهند نشست. این فرصت خدمتگزاری را قدر بدانید که هم درپیشگاه الهی و هم درپیشگاه مردم عزیز و شریف که لایق بهترین خدمت‌ها هستند، شرمنده نباشید.

مقدم با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) در فرمایشات خود تقوا را «حصار» معرفی کرده‌اند لذا از آنجایی که تقوا جایگاه بسیار مهمی درسرنوشت انسان دارد نمایندگان مجلس باید درسال‌های مسئولیت‌شان این اصل را رعایت کنند تا سرافرازانه از این مسئولیت خطیر نمایندگی بیرون آیند،گفت: نمایندگان باید در جهت رضای خدا حرکت کرده و از هوا و هوس، خودخواهی‌ها وخودبینی‌ها پرهیز کنند و باید همواره به یاد داشته باشند که در راستای منافع ملی و مصالح کشور حرکت نمایند چراکه نماینده مردم هستند و باید در تمامی موارد پاسخگوی آنان باشند.

وی تاکید کرد: از ویژگی‌های نماینده آن است که نظارت دقیق در امور کشور را مد نظرداشته باشد زیرا بیشترین مشکلات کشور، عدم نظارت دقیق و متعهدانه نسبت به عملکرد عوامل اجرائی کشور است؛ لذا این نظارت باید خالی از هرگونه حب و بغض و پرهیز از هرگونه گرایش سیاسی و لابی‌گری صورت گیرد.

برچسب ها: احمدعلی مقدم
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: