به‌روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
logo
کد خبر: ۳۱۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
حمیدرضا ترقی:
تحویل این مقدار نفت از طریق آب‌های آزاد به ونزوئلا و شکستن تحریم‌ها، در اصل نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی است و این مسئله نشان داد که تسلیم شدن در برابر خواسته‌های آمریکا جز ترس و بزدلی نیست و باید با مقاومت و ایستادگی در برابرخواسته‌های غیر قانونی آمریکا ایستاد و آماده مقابله به مثل هم بود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تهدید‌های ایران درباره هرگونه تجاوز به نفتکش‌ها موجب شد تا آمریکا دست به اشتباه نظامی نزند.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به رسیدن نفتکش‌های ایران به ونزوئلا علی رغم تهدیدهای آمریکا گفت: به طور طبیعی در شرایطی که ما در تحریم نفتی بودیم و آمریکا همه تمام تلاشش را کرد که کشور‌های مختلف نتوانند از ما نفت و مشتقات بخرند و حتی چین و کره هم مجبور به عقب نشینی شدند این اقدام بسیار بزرگی بود.

او ادامه داد: همچنین تحویل این مقدار نفت از طریق آب‌های آزاد به ونزوئلا و شکستن تحریم‌ها، در اصل نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی است و این مسئله نشان داد که تسلیم شدن در برابر خواسته‌های آمریکا جز ترس و بزدلی نیست و باید با مقاومت و ایستادگی در برابرخواسته‌های غیر قانونی آمریکا ایستاد و آماده مقابله به مثل هم بود.

ترقی افزود: تهدید‌های ایران هم درباره هرگونه تجاوز به نفتکش‌ها طبیعتا موجب شد تا آمریکا دست به اشتباه نظامی نزند و متوجه باشد که عواقب وخیمی در انتظارش است؛ زیرا اگر مانع این مسیر شود نشان دهنده این است که ایستادن در برابر خواسته‌های ناحق آمریکا کاملا به روش‌هایی نظیر مذاکره در عرصه سیاست خارجی ترجیح دارد و باید با همین روش ادامه دهیم تا این محاصره اقتصادی را از بین ببریم.
برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: