logo
کد خبر: ۳۱۳۳۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
حسین انواری :
روز قدس به عنوان یک نماد جهانی مبارزه با ظلم و استکبار مطرح و ثبت شد، همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، مسئله فلسطین مهمترین مسئله جهان است و در قانون اساسی نیز بر حمایت از مظلومین و مستضعفین در مقابل مستکبرین در هرنقطه از جهان تاکید شده است.رئیس اتحادیه تقریب نهاد خیرین و موسسات خیریه جهان اسلام تصریح کرد: با توجه به شرایط استثنایی روز قدس امسال، نقش صدا و سیما در بهره گیری از فیلم های مستند، راهپیمایی های گذشته و فیلم های سینمایی مربوط به روزقدس و فلسطین هم در شبکه های داخلی و هم برون مرزی، بسیار حائز اهمیت است.

حسین انواری رئیس اتحادیه تقریب نهاد خیرین و موسسات خیریه جهان اسلام، در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب پیرامون اهمیت روز قدس گفت:بزرگداشت روز قدس به عنوان بسیج مسلمانان برای دفاع از سرزمین قدس شریف و رسواکردن سلطه گران غاصب صهیونیستی و جهانی کردن مظلومیت مردم فلسطین بسیار حائز اهمیت است و سیاست های کلی نظام هم که از سوی رهبر معظم انقلاب جهت تنظیم برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت تبیین شده بر حمایت از مظلومین در مقابل استکبار تاکید دارد؛ پس نباید بگذاریم در این شرایط نیز مسئله قدس کمرنگ بشود.

وی ادامه داد: روز قدس به عنوان یک نماد جهانی مبارزه با ظلم و استکبار مطرح و ثبت شد، همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، مسئله فلسطین مهمترین مسئله جهان است و در قانون اساسی نیز بر حمایت از مظلومین و مستضعفین در مقابل مستکبرین در هرنقطه از جهان تاکید شده است.

انواری خاطر نشان کرد:روز قدس که به عنوان ایام الله از آن یاد می شود، ابتکار امام خمینی(ره) است که جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به این روز اختصاص داد؛ این حرکت حضرت امام پیامی وحدت آفرین برای فرق مختلف مسلمان بود.

رئیس اتحادیه تقریب نهاد خیرین و موسسات خیریه جهان اسلام گفت:در شرایط فعلی کشور و با توجه به محدودیت هایی ناشی از ویروس کرونا،چند پیشنهاد مطرح می گردد:

1- سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری از رسانه ملی و فضای مجازی، منتشر شود.

2- شهرهایی که در آن نمازجمعه برقرار است، خطبا و مردم نمازگزار به مسئله فلسطین و روز قدس بپردازند و صدا و سیما پوشش خبری خوبی به آن بدهد.

3- نقش صداوسیما در بهره گیری از فیلم های مستند، راهپیمایی های گذشته و فیلم های سینمایی مربوط به روز قدس و فلسطین هم در شبکه های داخلی و هم برون مرزی، بسیار حائز اهمیت است.

4- ارسال پیامی از طرف رئیس جمهور ایران به رؤسای جمهور کشورهای اسلامی در خصوص روز قدس

5- برگزاری کنفرانس قدس از طریق فضای مجازی، با حضور مقام های سیاسی و مذهبی ایران و فلسطین در خصوص اهمیت روز قدس و برنامه های آتی در ارتباط با نجات مردم فلسطین و بازگشت فلسطینیان آواره به کشور خودشان و برگزاری انتخابات آزاد.

برچسب ها: حسین انواری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: