به‌روز شده در: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۳۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
احمدعلی مقدم:
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: چنانچه میرسلیم به ریاست مجلس یازدهم انتخاب شود، یقیناً مدیریت جدیدی را در مجلس اعمال خواهند کرد که با دوره‌های قبلی متفاوت است و نتیجه این مدیریت جدید، مجلس را به جایگاه اصلی خود یعنی رأس امور کشور بودن می‌رساند.

احمدعلی مقدم، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفتوگو با خبرنگار ما در خصوص گزینه پیشنهادی حزب برای ریاست مجلس یازدهم، گفت: اسدالله بادامچیان، به عنوان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، گزینه اصلح و ارجح این حزب را برای ریاست مجلس یازدهم، مهندس سید مصطفی میرسلیم معرفی کرده است و ایشان در واقع نظر شورای مرکزی را منعکس کردند و انتخاب ایشان بر اساس شاخص و معیارها و بررسی همه جوانب و اهمیت جایگاه ریاست مجلس یازدهم صورت گرفت.

این فعال سیاسی در مورد اهم برنامهها و نحوه مدیریت مهندس میرسلیم خاطرنشان کرد: چنانچه به حول و قوه الهی وی به ریاست مجلس یازدهم انتخاب شود، یقیناً مدیریت جدیدی را در مجلس اعمال خواهند کرد که با دورههای قبلی متفاوت است و نتیجه این مدیریت جدید، مجلس را به جایگاه اصلی خود یعنی رأس امور کشور بودن میرساند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی بیان کرد: وی با وجود داشتن برنامه جامع برای اداره مجلس و برخورداری از روحیه همکاری، همدلی و تعامل وصفناشدنی با همه نمایندگان، افراد و جریانهای سیاسی در کشور، از این ظرفیت در راستای تحقق مطالبات مردم و عمل به منویات مقام معظم رهبری بهره میبرد.

مقدم با اشاره به شاخصهای مهم برای انتخاب ریاست مجلس یازدهم گفت: باید سُکان این جایگاه مهم به دست فردی دنیا دیده، با تجربه و سرد وگرم چشیده قرار گیرد، فردی که در کنار وحدتبخشی به همه تضادهای درونی مجلس توانایی همگرایی و همصدایی در مجلس را داشته باشد و این موارد مذکور در مهندس میرسلیم بارز هستند.

وی در مورد خصوصیات بارز سید مصطفی میرسلیم برای اداره مجلس یازدهم گفت: وی دارای تجربه کلان 40 ساله مدیریتی وی در حوزه‌‌های گوناگون، از وزارت گرفته تا ریاست فدراسیون‌‌های مختلف تربیت بدنی، رئیس مرکز پژوهشی در حوزه فنآوری‌‌های مهندسی و از همه مهمتر حضور در یکی از بخش‌‌های مدیریتی و تصمیمساز کشور یعنی مجمع تشخیص مصلحت نظام است. در همین راستا وی از اقبال همه اعضای شورای مرکزی برای احراز تصدی مجلس نیز برخوردار شد.

مقدم ادامه داد: اگر خواهان مجلس قوی برای عملیاتی کردن سیاستهای تبیین شده اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر فرزانه انقلاب هستیم باید بر صدر این مجلس فردی بنشیند که به این سیاستها ضمن اعتقاد قلبی، باور عملی هم داشته باشد و در موضوع ساخت اولین موتور گازسوز ملی از سوی تیم تحقیقاتی که میرسلیم ریاست آن را بر عهده داشت، این شعار به منصه ظهور رسید، ضمن اینکه با ارتباط قوی و تعاملی که با همه جریانات سیاسی در کشور و حتی احزاب خارج از کشور داشتهاند، برای وحدتآفرینی و یکپارچگی مجلس به وی بسیار کمک کرده است. زیرا تجربه گرانسنگ حضور سالها در حزب مؤتلفه که به دست امام راحل(ره) تأسیس شد به وی فرصت تعامل با احزاب کشورهای اسلامی و غیر اسلامی را داده است.

مقدم تصریح کرد: معتقدیم میرسلیم ضمن برخورداری از برنامه جامع برای مدیریت انقلابی مجلس، از پشتوانه قوی کارشناسی درون حزب نیز بهرهمند است و با وجود کارنامه موفق و عاری از هر شائبه به ارزشها و آرمان‌‌های انقلاب اسلامی پایبند مانده است، ضمن آنکه رئیس مجلس باید اشراف اطلاعاتی بر کل کشور داشته باشد و با وجود گستردگی حزب در همه شهرستان‌‌های کشور از بدنه نظری و کارشناسی قوی و اشراف جامعی بر مسائل کشور برخوردار است
برچسب ها: احمدعلی مقدم
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: