به‌روز شده در: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
محمدکاظم انبارلویی عنوان کرد:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تغییر 80 درصدی نمایندگان مجلس دهم، نشان نارضایتی مردم از آنهاست. مجلس یازدهم هم باید شعارهای خود را محقق کند تا مقبولیت خود را نزد افکار عمومی افزایش دهد.


عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تغییر 80 درصدی نمایندگان مجلس دهم، نشان نارضایتی مردم از آنهاست. مجلس یازدهم هم باید شعارهای خود را محقق کند تا مقبولیت خود را نزد افکار عمومی افزایش دهد.

محمدکاظم انبارلویی در گفتوگو با ایسنا، در ارزیابی قدرت عملکرد مجلس دهم اظهار کرد: لیست امید با یک مانیفست وارد مجلس شد و اهداف و آرمانهایی داشت که به آن نرسید. تغییر 80 درصدی نمایندگان مجلس نشان نارضایتی مردم از نمایندگان است. محمدرضا عارف میتوانست در انتخابات مجلس یازدهم شرکت کند تا این نارضایتی را عینیتر ببیند.

وی افزود: معنای دموکراسی این است که مردم عدهای را انتخاب میکنند و اگر عملکرد آن مورد قبول نبود افراد دیگری را انتخاب میکنند و اینچنین چرخش قدرت با انتخاب مردم انجام میشود.

وی در پاسخ به این پرسش که چه مصادیقی برای عملکرد مجلس دهم سراغ دارید؟ خاطرنشان کرد: ارزیابی لوایح و طرحها یک بحث است و نحوه عملکرد مجلس نسبت به منافع ملی بحث دیگری است. در اوج تحریمها و فشار آمریکا به ایران و بدعهدی اروپا، سلفی گرفتن با موگرینی به حیثیت مجلس آسیب زد. مردم امید داشتند که گفتوگوها با غرب به نتیجه برسد و این فرصت را به دولت و مجلس دادند که برجام را اجرایی کند اما دولت و مجلس باید عبرت میگرفتند و در برابر بدعهدی غرب میایستادند اما هنوز دولت و برخی نمایندگان مجلس از برجام دفاع میکنند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: اصلاح طلبان تمام تخم مرغهای خود را در سبد برجام قرار دادند اما با لگد ترامپ همه آنها شکست، اصلاح طلبان باید برای مردم توضیح میدادند که چه اتفاقی افتاده است و کنار آمدن با غرب عملی نیست، اما این کار را نکردند و مردم هم وقتی امید خود را از آنها از دست دادند در انتخابات به جناح دیگری رای دادند.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در پایان درباره میزان موفقیت مجلس یازدهم تصریح کرد: این مجلس با شعار نجات اقتصاد ایران از مردم رای گرفت و باید ببینیم آیا برای تحقق این شعار برنامه مدون دارد یا خیر؟ مجلس یازدهم باید دنبال عملیاتی کردن قانونهای بر زمین مانده، اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی، نظارت بر دولت و هم فکری با دولت برای پاسخ به مطالبات معیشتی مردم باشد. اگر بتواند به این شعارها عمل کند، هم به کارآمدی نظام کمک میکند و هم در نزد افکار عمومی مقبولیت بیشتری به دست میآورد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: