به‌روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱
پرتاب این ماهواره به معنای دستیابی ایران به تکنولوژی موشک‌های قاره پیما است. در این زمینه می‌توان به اظهارات دو مقام پنتاگون اشاره کرد که گفتند برنامه فضایی ایران همان فناوری مورد نیاز برای پرتاب موشک بالستیک بین قاره ای است.

سیدعلی میرمبین - خبر پرتاب ماهواره نور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهان را در بهت و حیرت فرو برد. خبر آنقدر غافلگیر کننده بود که واکنشهای متعدد و بعضاً متناقضی را در بین مقامات آمریکایی در پی داشت. حال به دستاوردهای این موفقیت می پردازیم:

۱- این اقدام سپاه بی اعتنایی نسبت به تهدیدات غرب علیه منافع ایران بود.

2- ایران در تکنولوژی و فناوری های روز به جایگاه بالایی رسیده است.

۳- پرتاب اولین ماهواره نظامی محاسبات غرب درباره ایران را تغییر خواهد داد.

۴- پرتاب این ماهواره به معنای دستیابی ایران به تکنولوژی موشکهای قاره پیما است. در این زمینه میتوان به اظهارات دو مقام پنتاگون اشاره کرد که گفتند برنامه فضایی ایران همان فناوری مورد نیاز برای پرتاب موشک بالستیک بین قاره ای است.

۵- این موفقیت در حالی حاصل شده است که ایران درحال حاضر در شدیدترین تحریم های اقتصادی و نظامی آمریکا قرار دارد.

۶- رصد هر نقطه از جهان توسط این ماهواره نیز یکی دیگر از دستاوردهای آن می باشد طبق اعلام مقامات نظامی این ماهواره بر اساس دستوری که به آن داده میشود از هر مکانی که لازم باشد عکس تهیه می کند.

حال تصور کنید تحرکات آمریکا در عراق و سوریه و همچنین عربستان و متحدانش در یمن رصد شده و چگونه می تواند نقشه های دشمنان را خنثی کند.

امروز با تکیه بر خداوند متعال و توسل به ائمه هدی ایران به چنین جایگاهی رسیده است که دشمن را غافلگیر کرده و باور آن برای او بسیار سخت و دشوار است. خدا را به خاطر این نعمت شکرگزاریم و به همه براداران عزیزان در سپاه خدا قوت می گوییم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: