به‌روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
وضعیت بی ثبات دولت رژیم اشغالگر قدس نشان دهنده ی بحران عمیق، درون سرزمین های اشغالی است .

زهرا روزبه- دولت رژیم غاصب صهیونیستی پس از ماه ها بحران و عدم موفقیت در تشکیل دولت،راه حل موقتی را اتخاذ کرده است.

نتانیاهو و بنی گانتس توافق کردند که در چهارسال آینده دوسال نتانیاهو نخست وزیر باشد ودوسال بعدی را بنی گانتس اداره کند.این راهکاری اضطراری است و بحران را در ظاهر آرام می کند ولی در باطن اوضاع را آشفته تر می کندزیرا جایگزینی نخست وزیر طی مدت کوتاه عدم تسلط و بی ثباتی به وجود می آورد. مسئله مطرح شده این موضوع را می رساند که مردم به هیچ یک از طرفین رای نمی دهند و هیچ یک را برای ادارهی خود توانمند نمی یابند وهیچ یک از آن ها رضایت مردم را ندارند و یا حداقل نیمی از رای دهندگان به آن ها رای نداده و نمی دهند.

در واقع نوعی رقابت درونی پیش می آید و این رقابت درونی کارها را مشکل تر می کند.عدم ثبات دولت ولو دولت غاصب،مشکلات را بیشتر خواهد کرد .

این وضعیت بی ثبات دولت رژیم اشغالگر قدس نشان دهنده ی بحران عمیق، درون سرزمین های اشغالی است .

بحران همه جانبه امریکا به ویژه در شرایط کرونا ،پشتوانه رژیم غاصب را متزلزل کرده است و آمریکا دراین وضعیت بحران اقتصادی نمیتواند به این رژیم در معرض سقوط و نابسامان کمک اساسی نماید.

درنتیجه در آینده بحران در درون رژیم صهیونیستی افزایش خواهد یافت لذا دو احتمال را باید در نظر داشت:

1)شدت عمل بیشتر رژیم صهیونیستی در برنامه های ضد اعراب فلسطینی تا بحران داخل را کمرنگ جلوه دهد.

2)ضربات بیشتر انتفاضه اسلامی با استفاده از فرصت های در پیش رو.

خبر پرتاب ماهواره نور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهان را در بهت و حیرت فرو برد. خبر آنقدر غافلگیر کننده بود که واکنشهای متعدد و بعضاً متناقضی را در بین مقامات آمریکایی در پی داشت. حال به دستاوردهای این موفقیت می پردازیم:

۱- این اقدام سپاه بی اعتنایی نسبت به تهدیدات غرب علیه منافع ایران بود.

2- ایران در تکنولوژی و فناوری های روز به جایگاه بالایی رسیده است.

۳- پرتاب اولین ماهواره نظامی محاسبات غرب درباره ایران را تغییر خواهد داد.

۴- پرتاب این ماهواره به معنای دستیابی ایران به تکنولوژی موشکهای قاره پیما است. در این زمینه میتوان به اظهارات دو مقام پنتاگون اشاره کرد که گفتند برنامه فضایی ایران همان فناوری مورد نیاز برای پرتاب موشک بالستیک بین قاره ای است.

۵- این موفقیت در حالی حاصل شده است که ایران درحال حاضر در شدیدترین تحریم های اقتصادی و نظامی آمریکا قرار دارد.

۶- رصد هر نقطه از جهان توسط این ماهواره نیز یکی دیگر از دستاوردهای آن می باشد طبق اعلام مقامات نظامی این ماهواره بر اساس دستوری که به آن داده میشود از هر مکانی که لازم باشد عکس تهیه می کند.

حال تصور کنید تحرکات آمریکا در عراق و سوریه و همچنین عربستان و متحدانش در یمن رصد شده و چگونه می تواند نقشه های دشمنان را خنثی کند.

امروز با تکیه بر خداوند متعال و توسل به ائمه هدی ایران به چنین جایگاهی رسیده است که دشمن را غافلگیر کرده و باور آن برای او بسیار سخت و دشوار است. خدا را به خاطر این نعمت شکرگزاریم و به همه براداران عزیزان در سپاه خدا قوت می گوییم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: