به‌روز شده در: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
logo
کد خبر: ۳۱۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
حمیدرضا ترقی :
شیوع ویروس کرونا شرایطی را در جامعه به وجود آورده که بیشتر مردم در خانه‌هایشان باقی مانده‌اند و از اوقات فراغت بیشتری برای مشاهده برنامه‌های تلویزیونی و فرهنگی برخوردار هستند که همین مسئله سبب شده تا دشمن از این موضوع برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی و نیز نفوذ فرهنگی سوءاستفاده کند.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: متأُسفانه نظارت دقیقی بر برنامه‌های پخش‌شده در رسانه ملی وجود ندارد و به همین دلیل در ایام نوروز سریال‌های بی‌محتوا مانند پایتخت ۶ پخش شد.

حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به نفوذ فرهنگی دشمن در تولید محتواهای سینمایی و تلویزیونی در کشورمان اظهار کرد: قطعاً نفوذ فرهنگی در تمام حوزه‌ها به خصوص در حوزه‌هایی که از نظارت کمتری برخوردار هستند، مشاهده می‌شود.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا شرایطی را در جامعه به وجود آورده که بیشتر مردم در خانه‌هایشان باقی مانده‌اند و از اوقات فراغت بیشتری برای مشاهده برنامه‌های تلویزیونی و فرهنگی برخوردار هستند که همین مسئله سبب شده تا دشمن از این موضوع برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی و نیز نفوذ فرهنگی سوءاستفاده کند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی علت پخش برنامه‌های بی‌محتوا و نیز برنامه‌هایی که تناسبی با فرهنگ ایرانی اسلامی ندارند را در عدم نظارت کافی مسئولان فرهنگی و عدم تخصیص بودجه مناسب به صداوسیما جستجو کرد و گفت: وقتی صداوسیما بودجه کافی در اختیار نداشته باشد، مجبور است برای پرکردن اوقات فراغت مردم و تأمین هزینه‌هایش به سمت پیمانکارانی پیش برود که عمدتاً منابع مالی آنها را تبلیغاتچی‌ها تأمین می‌کنند.

ترقی با اشاره به ضعف محتوایی در سریال‌های نوروزی به‌ویژه سریال پایتخت ۶ تصریح کرد: قطعاً این نوع برنامه‌ها اگر یک هدف مشخص در راستای اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی را دنبال نکنند، به‌طور طبیعی به سمت افت و زائل شدن حرکت خواهند کرد.

وی گفت: میزان تماشای سریال‌های نوروزی به‌ویژه سریال پایتخت ۶ در شرایط شیوع ویروس کرونا که بیشتر مردم در خانه‌ها باقی مانده بودند را نمی‌توان به‌عنوان ملاک و شاخص دقیق در سنجش استقبال عمومی از این سریال‌ها به حساب آورد؛ چون وقتی برنامه جذاب و پرمحتوای دیگری از صداوسیما پخش نمی‌شود، مردم به اجبار سریال بی‌محتوای پایتخت ۶ را تماشا می‌کنند و انتخاب دیگری به غیر از این ندارند.

به گفته عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی؛ قطعاً جایگاه و محبوبیت سریال پایتخت ۶ در نزد مردم زائل و افت کرده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: